all inclusive WEKEN Nog geen rust voor 'kleine moeder van Bergen-Belsen' feuinclusief gratis monteur Standaard kpn BINNENLAND 7 lusief 2 HD oKfyangers Kon ik wel gebruiken", zegt Sem zacht. Voetballer Sem speelde in februa ri 2014 zijn laatste wedstrijd voor de Br van Vorstenbossche Boys. De voorstopper merkt dat er iets mis is, hij raakt snel vermoeid. Niks voor hem. Na een bezoek aan de huisarts volgt de onheilstijding: leukemie. De strijd om te overleven begint. Het gaat de goede kant op en na vier maanden is Sem schoon. Tot hij in februari van dit jaar weer last krijgt van bloedneuzen. Hoofdpijn. De uitslag komt kei hard aan: de leukemie is terug. Sindsdien is hij weer verwikkeld in een loodzwaar gevecht om te overleven. De leukemie is agres sief en Sem wordt de komende tijd bestraald en krijgt chemo therapie. Daarna volgt een allesbe- slissende beenmergtransplanta tie. Het valt hem zwaar, maar de tie ner geeft niet op. „Ik ben een vechter en heb er nog steeds ver trouwen in." Want als de kanker het lichaam van Sem heeft verlaten, wil hij weer naar PSV. De tribune op. „Als ik beter ben, krijg ik samen met mijn broer Luc een seizoens kaart van PSV van mijn ouders. Daar ga ik voor!" Bijna duizend nieuwe EHBO'ers Bijna duizend nieuwe vrijwilli gers hebben zich bij het Rode Kruis aangemeld na een op roep. Ze zijn vooral nodig om aan de groeiende vraag naar EHBO'ers te voldoen. Begin april maakte het Rode Kruis be kend op zoek te zijn naar 2000 mensen. Van de nieuwe aan meldingen gaat het om 578 vrouwen. Bijna de helft van al le nieuwelingen is onder de 30 jaar oud. Vooral dit jaar zijn er veel hulpverleners nodig bij grote publiekstrekkers als de Tour de France, Sail, de Nij meegse Vierdaagse en de Dam tot Damloop. Cabaretprijs voor Yentl en De Boer Het cabaretduo Yentl en De Boer heeft gisteren de Annie M.G. Schmidtprijs gewonnen, de onderscheiding voor het beste theaterlied. Ze kregen de prijs voor hun lied 'Ik heb een man gekend'. Yentl Schieman en Christine de Boer kregen in Theater Bellevue in Amster dam een bronzen borstbeeld van Annie M.G. Schmidt en een bedrag van 3500 euro uit handen van burgemeester Eber- hard van der Laan. Het lied is ritmisch en bevat prachtige ak koorden, oordeelde de jury. Die prees ook de 'levendige af wisseling' in de samenzang. Die waren vanuit heel de wereld naar Amsterdam gekomen. Voor 'de kleine moeder van Bergen-Bel- sen', zoals de bijnaam van de in 1930 geboren Verolme luidt, was het niet de eerste reünie. Eerder bezocht ze het concentratiekamp Bergen-Belsen met de mensen met wie ze daar een kinderbarak deelde. Daar nam Verolme, de oudste van de groep, de ongeveer veertig an dere kinderen onder haar hoede. Zo droeg ze eraan bij dat die het kamp overleefden, de mensonte rende omstandigheden ten spijt. De dankbaarheid was ook giste ren nog, zeventig jaar na dato, in alles zichtbaar: in iedere glimlach, in elke omhelzing. Misschien zat in al die omhelzin gen ook wel het besef van eindig heid. Dat het de laatste keer was dat een weerzien georganiseerd kon worden. Verolme is inmid dels de 80 ruim gepasseerd en woont in Australië. Ze is nog zo kwiek als wat, maar de vliegreis vanuit Perth is lang en ook een vrouw als Verolme heeft recht op een rustige oude dag. Nou ja, rustig? Dat wordt ze waar schijnlijk nooit. Rond de herden king van de bevrijding van Ber- gen-Belsen is er weer een heel programma opgetuigd door de uit gever van het boek dat ze in 2000 schreef, en dat onder de titel De Kleine Moeder van Bergen-Belsen op nieuw is uitgebracht. Ze gaat weer naar het kamp, volgende week. Het verhaal van de holo caust mag niet vergeten worden, het is voor Verolme een heilig doel, dat ze ook op Australische scholen met verve uitdraagt. Vrienden in Nederland zijn het in middels gewend om 's nachts te worden gebeld. Of Verolme wel Cisteren ontmoette Hetty Verolme mensen die als kind bij haar in concentratie kamp Bergen-Belsen zaten weet hoe laat het dan is? „Oh dear", zegt ze dan, wat maakt het uit. Je bent nu toch wakker! En dan komt er weer een vraag, of wil ze gewoon haar hart luchten. Niet dat ze de demonen uit het verleden nog meesleept, ze is het stralende middelpunt van de re ceptie. „Zo'n sterke vrouw kom je maar zelden tegen. Dat vind ik zo inspirerend aan haar", zegt een vriendin. Ondanks alle kommer en kwel, ondanks alle strijd, is haar motto onveranderd: Tomor row will be a better day. Zo'n sterke vrouw kom je maar zelden tegen; „Dat vind ik zo inspirerend aan haar", zegt een vriendin Alles-in-1 kpn.com MAANDAG 20 APRIL 2015 kampioen DEN HAAG AMSTERDAM AMSTERDAM - Hetty Verolme is zo'n vrouw die minstens tien le vens heeft geleefd. Ze was buscon ductrice, vastgoedhandelaar, hotel uitbaatster, maar vooral holocaust- overlevende. Gisteren ontmoette ze mensen die als kind bij haar in het concentratiekamp zaten. I Hetty Verolme spreekt in de Nieuwe Kerk in Amsterdam met een van de mensen met wie ze in Bergen-Belsen zat. foto Jean-Pierre Jans Ga naar kprr.com voor de voorwaarden en beschikbaarheid. door Sander van Mersbergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7