Vlaming wint Van Maerlant poëzieprijs winnen P-Nuts Award Kampioenschap slootjespringen Borselse SpOltClllbS BEVELANDEN en THOLEN 21 Fliplanders halve dag zonder water Wietkoeriers gepakt na tip TIPS OM GOED VOORBEREID OP PAD TE GAAN METEN IS WETEN EN WEGEN EEN ZEGEN KAPELLE - Leerlingen van groep 4 tot en met 8 uit de hele gemeente Kapelle mogen woensdag 22 april meedoen aan het kampioenschap slootjespringen in Kapelle. Obs De Moolhoek organiseert het kampioenschap, waarbij niet al leen naar afstand, maar ook naar uitvoering zal worden gekeken. Wie mee wil doen, moet (niet in zijn beste kleren) om 13.30 uur bij het Ambachtsherenwegeling zijn. Voor de P-Nuts Award was een re cordaantal van 71 inzendingen bin nengekomen uit heel Nederland en eentje uit België. De Borselse clubs wonnen het van een initia tief uit Delft waarin onderwijs, bedrijfsleven en burgers samen werken aan verduurzaming van de leefomgeving. In de gemeente Borsele hebben de sportclubs zich ingespannen om hun accommodaties duurza mer te maken. Naast besparingen worden nu ook zonnepanelen ge plaatst, waarin de gemeente de clubs faciliteert. Juryvoorzitter IJmert Muilwijk: „Er zijn nog niet veel regionale sa menwerkingen bekend. Energie ke Sportverenigingen Borssele is mooi voorbeeld. Breed opgezet - met bewoners, milieu-organisa ties, bedrijven en gemeente. Knap omdat zij laten zien dat ook in een regio met soms tegengestelde belangen wel degelijk goed samen gewerkt kan worden. Dit vond de jury een award waard." Die prijs is in het leven geroepen door Kunstspoor Noord-Beve land, dat met de invoering van de prijs het terrein heeft verbreed van beeldende kunst en muziek naar taal. Van de 200 ingezonden gedichten verschijnen er 21 in een bundeltje dat in augustus aan het begin van de kunstroute ver schijnt. Uit 5 nominaties koos een jury Licht in de duisternis van Rik Dereeper. Tussen dolfinarium en mortuarium, piloot en zwaluw, zon en sterrenhemel, iets en niets: dat viel nog mee. Maar tussen koeltorens en kerken, lijkwagen en taxi, tussen jouw drie zoontjes en hun luis terteddy's? Nee. Tussen beeltenis en dokter zag je evenmin verschil en smeekte beiden om een wonder. Om te mogen zien zou jij desnoods tot Lourdes kruipen, zei je ongeveinsd. De dokter beet: wat weten heiligen van keratoplastie? De oogbank leverde het hoornvlies. Toen bedankte jij de doden (niet de goden) voor het beste van zichzelf. Het licht, dat na de ingreep sijpelde in jouw gezicht, begon contouren in te kleuren - he meltergend traag. Je stapte door de kamers zonder blin denstok, genoot nog vele jaren na. Voorheen van duis ternis genezen, zag jij zonen, al verloren zij jou lang zaam uit het oog. Bij drie versleten teddy's las je soms nog braille voor. SINT PHILIPSLAND - Duizenden klanten van Brabant Water in on der andere Sint Philipsland heb ben zaterdagavond en een deel van de zondag zonder water geze ten vanwege een lekkage in de hoofdleiding bij Sint Philipsland. Na een voorzichtig herstel in de ochtend was zondagmiddag de storing helemaal verholpen. WISSENKERKE - De politie heeft za terdag naar aanleiding van een tip twee wietkoeriers aangehouden. Een Bredanaar (45) en een Hage nees (48) kwamen in Wissenker- ke twee tassen vol henneptoppen ophalen, die de politie zojuist had aantroffen na een tip over een ver dacht busje. Beiden zitten vast. Luxaflex® Outdoor Terraszonwerïng MAANDAG 20 APRIL 2015 De instructeur legt uit dat je al voor het aankoppelen met van alles rekening moet houden, foto's Johan van der Heijden Geef de caravan minimaal eens per jaar een onderhoudsbeurt. De juist bandenspanning, een juis te belading met een goede verde ling van het gewicht, goede vering en schokdempers voorkomen slin geren. Zorg voor voldoende kogeldruk. Op het plaatje van de trekhaak en op de aanvullingsblad van het ken teken staat hoeveel die druk moet bedragen. Stel autospiegels en eventuele extra caravanspiegels goed af. Probeer op stopplaatsen onder weg zodanig te parkeren dat je vooruit weg kunt rijden. Een stabilisator voorkomt slinge- ren en scharen van de caravan bij sterk afremmen. Let op: een stabilisator camou fleert ook een onevenwichtige be lading. Rijd daarom tot de eerste de beste parkeerplaats zonder sta bilisator. Verken een camping eerst te voet en voorkom moeilijk manoeuvre ren. Zorg dat kastjes niet open kunnen tijdens het rijden. Zet breekbare spullen alleen goed ingepakt in de kastjes. Controleer de verlichting en neem altijd reservelampen mee. Gebruik een wielklem of disselslot op de camping. Bijna geen enkele caravanbezitter weet precies hoe hoog de caravan is. Dat staat namelijk niet in het boekje omdat een airco of een dakkoffer bovenop, de belading en de bandenspanning een flink ver schil kunnen maken. Het is dus zaak om te meten. De aldus verworven wetenschap helpt niet als je niet weet hoe hoog tunnels, bruggen en viaduc ten zijn die je onderweg tegen komt. Een TomTom geeft dat wel iswaar aan, maar wellicht pas als je de laatste afslag daarvoor hebt ge mist. Van tevoren uitzoeken dus, op de kaart of met behulp van een gps- TILBURG - Energieke Sportvereni gingen, een samenwerkingsver band van twaalf Borselse sportver- ingingen, heeft vrijdag de P-Nuts Award gewonnen voor het mooiste regionale samenwerkingsinitiatief op het gebied van duurzaamheid. Hoe zwaar een caravan mag zijn, staat in het kentekenbewijs en in veel landen wordt daarop grondig gecontroleerd. Een soepele agent tolereert misschien 10 procent overgewicht, maar meer zeker niet. Het is dan uitladen geblazen en een boete betalen. Zaken die extra doorwegen zijn een mover, waar een zware accu in zit, gasflessen, watervoorraden, en voortenten. Het is daarom verstandig een dag vantevoren met de hele uitrusting een weegbrug op te zoeken. Voor Bevelanders is er bijvoorbeeld een weegbrug bij de Boerenbond in 's-Heerenhoek. KATS - Tijdens een bijeenkomst in de kerk van Kats, is de Vlaamse dichter Rik Dereeper de Jacob van Maerlant Poëzieprijs toegekend. Designed by Luxaflex®. Inspired by you, Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen - raamdecoratie horren - rolluiken - garagedeuren - overkappingen/veranda's Marie Curieweg 15,4389 WB Vlissingen T. 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 72