Trainingsstage doet renner Bram Buijs goed TTCM bijna kampioen BC Vlissingen eindigt op de zevende plaats SPORT 51 Grochal grijpt schaaktitel Hockeyers van Goes gaan in de slotfase onderuit Vader naast het podium, Tolhoek solo naar winst Bram Buijs was zaterdagmiddag in zijn eigen woonplaats een ge lukkig mens. De laatste week had de wielrenner zich tijdens een sta ge op Mallorca voorbereid op het komende seizoen en dat wierp meteen zijn vruchten af. „In ei gen woonplaats mee zitten in de kopgroep en dan het karwei af kunnen maken. Dat is geweldig toch", was de reactie van Bram Buijs nadat hij de bloemen in ont vangst had mogen nemen. Voor Buijs is het niet de gewoon te om als winnaar gehuldigd te worden. Een paar jaar terug be haalde hij al eens een overwin ning, maar daarna stokte het rit me. Daarom deed deze zege hem zo goed. Vooral ook door de wijze waarop de overwinning tot stand kwam. Met zes man waren ze uit eindelijk aan de leiding gekomen en dat sextet zette de gehele wed strijd naar zijn hand. Ruud Goor- den uit Roosendaal viel weg uit de kopgroep. Het overgebleven vijftal stoof vervolgens op de fi nish aan de Oranjeweg af. Buijs toonde zich de rapste voor plaats genoot Michaël de Jong. Bij de amateurs 40+ was het ver schil op de meet zo nipt dat de fi- nishfoto de beslissing moest brengen. Daaruit bleek dat Ruud Havermans zijn voorwiel net iets eerder over de lijn gedrukt had dan Johan Pemen. Marvin Runhaar (Kapelle) won de S/P-klasse en Lars Oreel (Goes) was de sterkste in de D-ca- tegorie. De eerste twee wedstrijden van de dag gingen verloren, maar TTCM herstelde zich snel. Jan Henk Bomhof maakte er 2-1 van door zijn eerste enkelpartij te win nen en dat bleek het startsein voor de Middelburgers om door te drukken. Zes van de zeven wed strijden werden gewonnen, het geen de eindstand op 7-3 bracht in het voordeel van de Zeeuwen. Bomhof was met drie winstpar tijen de grote man aan de kant van TTCM. Sören de Witte won tweemaal en Riny Kasse versloeg een keer zijn tegenstander. Ook de dubbelpartij was een prooi voor de Middelburgse formatie. Het tweede team van TTC Middel burg versloeg in de derde divisie van de landelijke tafeltenniscom- petitie hekkensluiter Shot'65 met 6-4. Hierdoor groeide het gat tus sen de Middelburgse nummer voorlaatst en hekkensluiter Shot met twee punten, wat de voor sprong van TTCM 2 op vier pun ten bracht. Thomas Groenewoud en Kristian Davidse haalden twee punten bin nen voor hun ploeg en Rogier Berndsen won een keer. Ook de dubbel werd gewonnen. de andere partijen was De Schel de kansloos. De ploeg staat nu on deraan de ranglijst. Degradatie lijkt onvermijdelijk. Open Zeeuws kampioenschap ra- pidschaken is een prooi geworden voor Joey Grochal. De Goese scha ker bleef Bas de Feijter en clubge noot Louis Nieuwenhuijse een half punt voor. Slechts twaalf deelnemers von den de weg naar de speelzaal in 's-Heer Hendrikskinderen. Joey Grochal van de Goese schaakvere niging was vooraf de grote favo riet. In eerste instantie leek het er op dat hij het onderspit moest del ven. Clubgenoot Louis Nieuwen huijse verraste met een overwin ning en greep zo de koppositie. Bas de Feijter van Landau uit Axel was de enige die Nieuwenhuijse bij kon blijven. Na een onderlinge remise werd De Feijter op een ne derlaag getrakteerd door Grochal. Waar Nieuwenhuijse alleen de lei ding kon nemen, liet hij zich ver rassen, waardoor Grochal de la chende derde werd. De Boskreek-Souburg 4-4: Met de 4-4-einduitslag mochten bei de ploegen gisteren tevreden zijn in Breskens. „We waren qua ni- Mannen. New Stars-BC Vlissingen 61-54: BC Vlissingen had nog uitzicht op de vijfde plaats en ging wils krachtig van start: 14-20. In de tweede helft liep het wat stroe ver, waardoor de ploeg uit Nieu- wegein de leiding overnam: 30-27. In de tweede helft bleef het ver- veau ongeveer gelijkwaardig aan elkaar, een terechte uitslag", liet Bianca van der Meijden van Sou burg weten. schil steeds enkele puntjes in het voordeel van New Stars, dat uit eindelijk met 61-54 aan het lang ste eind trok. BC Vlissingen ein digt daardoor dit seizoen op de ze vende plaats. Almonte-BC Vlissingen 59-55: In de eerste helft liep het aanvallend lekker bij BC Vlissingen, waar door de rust aanbrak bij 29-36. Na de pauze liep het aanvallend min der, waardoor het verschil na het derde kwart niet verder opliep: 41-47. In het laatste kwart viel BC Vlissingen stil. Almonte profiteer de en won verdiend met 59-55. Scores: Sheri Bos 15, Romana de Rid der 10, Melanie Dolfing 8, Nanon Doe- land 8, Lisa Kuiper 5, Charmey Koe mans 5 en Elisa Kuipers 4. GOES - In een spectaculair duel moesten de hockeyers van Goes met 4-3 buigen voor Teteringen. Twee minuten voor tijd scoorden de bezoekers het winnende doel punt. Vierde klasse mannen. Goes-Teteringen 3-4: Goes begon goed en dat resulteerde na twin tig minuten in de openingstreffer van Steven Sijnja. Enkele minu ten later strafte Teteringen een fout van Goes af. Ook in de twee de helft kwam Goes goed uit de startblokken. Via Jens Rutjes werd het 2-1. Teteringen kreeg daarna meer ruimte en profiteer de daarvan door de achterstand om te buigen in 2-3. Het derde doelpunt werd gescoord uit een strafbal. Toch bleef de thuisploeg rustig en zag dat beloond worden met de gelijkmaker. Bas de Kok scoorde via de rebound na een fraaie solo. Twee minuten voor tijd kreeg een moedig strijdend Goes alsnog de 3-4 tegen. PLYMOUTH - Milan Vader is giste ren bij de tweede wedstrijd van de Britse National XC Series mountainbike in Plymouth als vierde geëindigd. De Middelburger nestelde zich na de start direct voorin het veld. Op het zeer geaccidenteerde terrein kon hij goed uit de voeten en bleef hij lang in de kopgroep. In de laatste ronde streed Vader met de Belg Jonas de Backer, die uit eindelijk net iets sterker was. De overwinning ging naar Grant Fer guson. Anne Terpstra behaalde bij de vrouwen een tweede plek achter de Britse Annie Last. Wielrenner Ezra Tolhoek kwam in het Belgische Merelbeke als eerste over de finish bij de nieuwelingen. Vroeg in de wed strijd ontsnapte de Zierikzeese coureur uit het peloton en nam een voorsprong van bijna drie mi nuten. Die gaf Tolhoek niet weg en hij kwam solo over de eind streep. Wesley Mol uit Kapelle werd zevende, Pepijn Hillemans (Middelburg) werd veertiende. MAANDAG 20 APRIL 2015 door Wim de Vos GOES - Bram Buijs weet weer wat winnen is. De sprinter uit Goes schreef zaterdag de afwachtings- wedstrijd van de ZLM Roompot Tour in Goes op zijn naam. Hij klop te zijn medevluchters in de laatste meters. door Daniel Vervelde MIDDELBURG - De tafeltennissers van TTC Middelburg zijn nog maar één overwinning verwijderd van het kampioenschap in de tweede divisie. De ploeg won zaterdag met 7-3 van Vriendenschaar en staat met nog één wedstrijd te gaan op kop. bonuspunten Dennis Buse in actie namens De Schelde 2 op bezoek bij Tiola uit IJzendijke. De Vlissingse ploeg ging op bezoek in Zeeuws-Vlaanderen hard onderuit: 7-1. foto Ronald den Dekker 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de laatste ronde van de basketbalcompetitie stond er voor de mannen en de vrouwen van BC Vlissingen niet veel meer op het spel. De mannen verloren in de eerste divisie met 61-54 van New Stars. De Vlissingse vrouwen, die vorige week kampioen van de tweede divisie werden, verloren met 59-55 van Almonte. BC Vlissin gen speelt volgende week in Wijchen nog voor promotie. Scores: Abdul Zombra 21, Dennis de Paauw 17, Raylin Jimenez 9, Amar van Sluijs 4 en Benjamin Steenbeek 3. Vrouwen. door Peter Snelders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70