Jordi van de Wiele maakt indruk 50 SPORT TENNISCOMPETITIE Vlissingse vrouwen spelen in eigen huis verrassend gelijk tegen titelkandidaat De Munnik. Nina Meppelder naar het WK taekwondo Renzo Moretti grijpt de zege Renzo Moretti is in vorm. De jeugdrenner van ZRTC Theo Middelkamp won za terdag de jeugdwielerronde van Lewedorp. Luca van der Veken uit Sint-Jansteen werd derde. Ook Shirin van Anrooy (Kapelle) en Arjan Poleij (Kruiningen) werden in hun leeftijdsgroep derde. Bij de ID-renners was Wal ter Pollet (Hulst) de beste Zeeuw met een zesde plaats. Irma van Duyn (Schoondij- ke) won bij de vrouwen. Vijfde plaats voor Denise Gunst Bij de klassieker Omloop door 't Land van Kleine Hein kwamen de wielren- sters Daphne Mesu (Middel burg) en Denise Gunst (Yer- seke) goed voor de dag. Ze maakten deel uit van een kopgroep van 45 rensters. In de sprint werd Gunst vijfde bij de junioren en Mesu fi nishte als negende nieuwe ling. Er waren 130 deelne mers, waarvan er 93 de fi nish bereikten. Libretitel voor Van Stevendaal Robert van Stevendaal is Zeeuws kampioen libre klein gewordern. De biljar ter uit Vogelwaarde bleef ze ven ronden lang ongeslagen. Naast de eindzege won hij ook alle klassementen, zoals hoogste partij (150), hoogste serie (150) en hoogste gemid delde (70.00) Danny Wal- hout uit Heinkenszand werd tweede. Jan Eicken- boom uit Zierikzee verraste met een derde plaats, net voor Jan Goudzwaard. De Waal toont zich in wielerklassieker Maurits de Waal is tijdens de Omloop van Alblasser- waard in Meerkerk als zesde geëindigd. De renner uit Kloetinge was een van de smaakmakers tijdens de 120 kilometer lange koers. Hij maakte deel uit van een kop groep en klasseerde zich als zesde. Marten Kooistra won. Mick en Tim van Dijke wer den eerste en tweede in een mountainbikewedstrijd in Oldenzaal. Arie Roos komt pas laat op gang Het Nederlands kampioen schap libre hoofdklasse is ge wonnen door Frank Diede ren uit Beek. Arie Roos van OBV Middelburg werd ze vende. De Middelburger won slechts één van zijn eerste vier partijen. Op de slotdag had hij de smaak te pakken en voegde nog twee over winningen toe aan zijn to taal. Hij behaalde zes pun ten en 7.27 gemiddeld. VLISSINGEN - De vrouwen van De Schelde hebben goede zaken ge daan in de strijd om lijfsbehoud in de eredivisie van het vrouwen tennis. Gisteren speelde de ploeg in eigen huis met 3-3 gelijk tegen titelkandidaat De Munnik uit Lei derdorp. In de hoofdklasse van het mannentennis lukte het Ka pelle niet om te winnen. In en te gen Spijkenisse werd met 5-1 ver loren. Vrouwen. Eredivisie. De Schelde-De Mun nik 3-3: Bonuspunten, als zodanig kunnen de drie winstpartijen van De Schelde worden bestempeld volgens teamcaptain Esther Ven drik. Maar toch was zij niet hele maal tevreden. „Ik verloor mijn enkelpartij met 6-4 6-4, maar die had ik echt moeten winnen", zei Vendrik licht teleurgesteld. „Maar", zo ging ze verder, „deze drie punten zijn natuurlijk heel mooi. Vorig jaar speelde De Mun nik nog mee in de play-offs om de landstitel. Het is dus een goe de ploeg. We hadden dit vooraf niet verwacht, maar de kans op handhaving in de eredivisie is hierdoor wel groter geworden." De Schelde won twee enkelpar tijen en één dubbelspel. Stepha nie Vermeulen en Marjolein Meu- lenberg wonnen hun singlepartij, Vendrik en Meulenberg wonnen samen in het dubbelspel. Mannen. Hoofdklasse. Spijkenisse-Kapel- Ie 5-1: Een flinke nederlaag voor de Zeeuwse equipe, maar kans loos was Kapelle niet. In een aan tal partijen waren de bezoekers dicht bij de winst, maar viel het kwartje net de andere kant op. „Een gelijkspel was vandaag mis schien wel terecht geweest", vond Menno Kole. „We hadden ver wacht dat we hier gingen verlie zen, Spijkenisse is een titelkandi daat. Maar we zijn er in een aantal partijen zo dicht bij geweest. We kunnen ons gewoon meten met deze ploeg. Dan is deze einduit slag zuur." Het enige punt werd binnenge sleept door Joost van Loon. In een lange driesetter tegen Nicky Mayer trok hij met 7-6 3-6 7-5 aan het langste eind. Beide spelers hadden last van kramp tegen het einde van de wedstrijd, maar op karakter vocht Van Loon zich naar de winst. Gemengd. Derde klasse. MLTC-Holy 4-4: „Dit was een wedstrijd die we hadden moeten winnen", was captain Dimitri van Hoof na af loop duidelijk. „Holy is, net als ons, een degradatiekandidaat. Wij waren vandaag net iets sterker, vond ik, en dan moet je deze wed strijd pakken. Dat laten we na, waardoor handhaving een lastig verhaal gaat worden." MLTC heeft tot nu toe slechts vijf punten behaald. Degradatie komt met de week dichterbij. Vierde klasse, 's Gravenzande 2-De Schelde 7-1: Vier driesetters, maar slechts één punt. Het zat de Vlissingers niet mee en dat is de reden dat de einduitslag zo hoog uitviel. Volgens captain Michel Kokelaar was 5-3 of 4-4 ook te recht geweest. De Goes Maan-Naaldwijk 1-7: Een flinke nederlaag, maar in de partijen lag alles dichtbij elkaar. Drie partijen eindigden in een driesetter, maar Goes had pech en kon de punten niet binnenslepen. Tim Kleppe behaalde het enige punt voor Goes. Hij won zijn en kelpartij met 6-17-6. Tiola-De Schelde 21-7: Opnieuw een flinke nederlaag voor de ploeg uit Vlissingen. Bonnie du Pon behaalde het enige punt. In VLISSINGEN - Nina Meppelder gaat van 27 tot en met 30 mei op het WK taekwondo op voor een gou den medaille. De inwoonster van Kattendijke, lid van Taekwondo Middelburg, is in het Italiaanse Jesolo kanshebster bij de discipli ne sparren in de categorie senio ren zwaargewicht. Vorig jaar won ze in Hongarije de titel in de Europacup. Daarnaast hield ze een zilveren plak over aan het EK in Azerbeidzjan. In 2011 kroonde ze zich al eens tot Europees kampioen bij de junio ren. Meppelder hield in de finale in Slowakije een Russische van zich af. Daarvoor had ze al drie partijen gewonnen. Daarnaast komt Meppelder in Jes olo met het Nederlandse team uit op de onderdelen team sparren, team gesprongen schoptechnie- ken en team power breken. In de eerste reeks vertrok Van de Wiele als vierde, maar nam in de tweede ronde de leiding over en liet zich daarna niet meer verras sen. De man die even aan de lei ding ging was Roy Gijsel. De cou reur uit Heikant liet zien nog niets verleerd te zijn en zou met wat extra training zo weer in de prijzen kunnen rijden. Van de Wiele liet er in de tweede manche geen gras over groeien. Hij nam meteen het initiatief en liet de rest slechts om de tweede plaats strijden. De Belg Michael Bruyninckx klasseerde zich uitein delijk als nummer twee. Bij de MX 2 tweetakten eindigden Joey de Wulf uit Oostburg en Jo- chem van de Wiele uit Sint Jan steen met een gelijk aantal pun ten. De Wulf werd met een vier de plaats door een betere tweede doorslaggevende manche de beste Zeeuw. Om diezelfde reden won Lars Griekspoor het dagklasse ment voor Nick Horsten. In de zwaarste categorie, MX 1, ging de overwinning bij de licen tiehouders naar de 23-jarige West-Vlaming Jeffrey Dewulf. De Yamaha-coureur uit Jabbeke was een maatje te groot voor de rest van het deelnemersveld. Uiteinde lijk legde Maik Wedage uit Moer dijk beslag op de tweede plaats voor Ronny van Hove en Steven Ovaa. De tweede heat kende bij de eer ste vier rijders exact dezelfde uit slag. Patrick Piessens moest bij de veteranen in beide manches ge noegen nemen met de tweede plaats. Toch was dat voldoende voor de dagzege. Karin Adriaanse uit Lewedorp werd fraai tweede door een derde en vierde plaats in de manches. „Dit is en blijft mijn favoriete cir cuit", zei de motorcrosster na af loop. De beide Belgische manchewin naars Bart Seymortier en Eric Mer- cie kwamen in de andere manche niet aan de finish. Tijdens de derde wedstrijd om het kampioenschap van het dis trict West schreef Barney Steke- tee uit Yerseke de klasse MX 2 viertakten op zijn naam. In de eerste manche had de Ka- wasaki-rijder een beroerde start, maar vanaf de elfde positie rukte hij toch op naar de tweede plaats. De kopman Johan Breedijk was niet meer te achterhalen. In de tweede manche kwam Ste- ketee al spoedig aan de leiding en stond die ook niet meer af. De ze ventienjarige motorcrosser werd ook meteen de nieuwe leider in de tussenstand. LEWEDORP EMMEN KWADENDAMME MEERKERK BERGEN OP ZOOM De Schelde pakt drie door Daniel Vervelde 3#1 door Herman Heuvink AXEL - Tijdens de tweede clubcross van de RES-Axel was bij de MX 2 viertakten Jordi van de Wiele zater dag de grote man. De 22-jarige KTM-rijder uit Sint Jansteen boek te twee manche-overwinningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 69