Mondeel uitblinkster bij winnend Tjoba 48 SPORT VIERDE KLASSE A Volleybalsters BOK degraderen, mannen Mytilus vrijwllig omlaag Middelburgse voetbalploeg walst over Volharding/SVD heen, maar ziet ook concurrent winnen. Vrouwen. BOK-Saturnus 1-3 (18-25 25-17 21-25 21-25): BOK moest winnen en Nuvoc moest verliezen, wilde de ploeg uit Kapelle verzekerd zijn van lijfsbehoud. Nuvoc verloor, maar BOK ook. De thuisploeg wil de wel, maar bezweek onder de druk. In de tweede set serveerde Mar jet Westveer zeven punten op rij, maar die opleving kende na de gelijkmakende setwinst geen ver volg. Forza-Spivo 2 1-3 (15-25 26-24 21-25 15-25): Forza was niet opge wassen tegen de jeugdige en ta lentvolle opponent, die vooral ser verend de thuisploeg in de tang hield. Forza, dat Marije Munter uit zwaaide, had met uitzondering van in de tweede set moeite om de pass te brengen en rally's te spe len. Volley Zuid-WS'92 4-0 (25-10 25-16 25-19 25-23): Een slechte wed strijd van WS'92, dat in de eerste drie sets naar een kansloze neder laag werd gespeeld. Slechts in de vierde set klampte WS'92 lang aan. In de slotfase werd verzuimd naar winst af te ronden. Mannen. Forza-Zuvo/De Burgst 4-0 (25-23 30-28 25-20 25-20): Forza lijkt klaar voor het promotieduel met De Jokers. Aanvankelijk ontbrak het aan rust in de Schouwse pass. Toen die beter werd, begon de ma chine te draaien. Na twee nipte set zeges werd in de derde set een gat van vijf punten op karakter wegge werkt. Daarna was Forza de betere ploeg. Sliedrecht Sport 4-Mytilus 3-1 (25-19, 25-15, 25-21, 23-25): Mytilus sloot het seizoen in de promotie klasse af met setwinst. In een aar dig duel had Mytilus de eerste drie sets geen vat op het servicege- weld van de thuisploeg. Toen Slie drecht gas terugnam, werd de eer gered. De Sterre-WS'92 2-3 (25-2119-25 26-24 17-25 8-15): WS'92 moest winnen, maar in Zuiddorpe wer den geen cadeaus uitgedeeld. In de slotfase van de derde set beslis ten twee miraculeuze ballen over de tweede setwinst voor De Ster- re. WS'92 kwam hard werkend in de vierde set voor de tweede keer op gelijke hoogte en won ook de laatste set. AVC'87-Mikro Electro/Roosen- daal 2 1-3: Een verdiende zege voor de bezoekers, die kampioen werden. AVC'87 sloot het seizoen met een fraaie vierde plaats af. De Brabanders speelden bekeken en beschikten over een lastig te stop pen aanval. De thuisploeg sloot het seizoen af met setwinst. BOK-Sic Pugno 1-3 (15-25 24-26 25-19 16-25): BOK had het met een vertimmerde ploeg lastig met de Brabantse opslag. Nadat de twee de set nipt was verloren, werd in de derde set het laatste punt van het seizoen bijgeschreven. Igor Nahon en Giovanni la Gasse namen afscheid. VLISSINGEN - Jong Ambon moet nog een week wachten op het kampioenschap in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. De Middelburgse ploeg won met 7-0 van Volharding/SVD, maar ook de nummer twee, Vlissingen, greep ook drie punten. Komend weekeinde spelen Jong Ambon en Vlissingen tegen elkaar. De rang lijstaanvoerder heeft dan aan één punt genoeg voor de titel. Jong Ambon-Volharding/SVD 7-0: De thuisploeg was heer en meester. Yannik Taniwel opende de score en Rudley St. Jago zorgde voor 2-0. Na de 3-0 van Björn Lan- geveld maakte Taniwel er 4-0 van. In de tweede helft schoot Langeveld de vijfde raak en Levi Waisapy zorgde voor 6-0. Ignacio Misaine bepaalde de eindstand op 7-0. Kwadendamme-Vlissingen 0-3: Op een heel slecht veld nam de thuisploeg de verdedigende stel lingen in en opende Virhu Bhoe- lai de score vlak voor rust. Zeki Mayo maakte er na een goede indi viduele actie 0-2 van en Morad Bo- bouh schoot vervolgens de 0-3 binnen. Bevelanders-Colijnsplaatse Boys 2-1: De aanval van 'Colijn' op de derde plaats werd afgeslagen door Bevelanders. De 1-0 kwam vanaf de strafschopstip; Mark van der Moere schoot raak. In de matige en gezapige derby werd het direct na rust 1-1 dankzij Joeri Goulooze. De winnende treffer werd ge maakt door Jimmy van Gouds zwaard. Lewedorpse Boys-Apollo'69 5-1: De uitslag doet vermoeden dat de thuisploeg dicteerde. Dat was to taal niet zo, want voor rust was Apollo'69 de baas. Rick de Kok opende namens de bezoekers uit 's-Gravenpolder de score, waarna 01de Raas voor een gelijke stand bij rust zorgde. Snel in de tweede helft stond het 3-1. Eerst vloog een voorzet van Robin Huijskens in het doel en daarna maakte Marcel Rooze er 3-1 van. Stan de Hond zorgde voor de 4-1 en Jasper Verdonk voor de 5-1. Tom Anthonisse van Apol lo'69 kon eerder gaan douchen vanwege twee gele kaarten. Spui-Heinkenszand 1-2: In de ge lijk opgaande eerste helft schoot Jur van de Berg vlak voor rust de 0-1 binnen. Spui ging op jacht naar de gelijkmaker en die viel tien minuten voor tijd. Tim Vaal zag zijn inzet net wel of net niet over de lijn gaan. In alle commo tie daarna kreeg Matthijs van den Dries van de bezoekers rood. Een minuut voor het einde zorgde Jeroen Shields met een discutabe le goal voor vreugde bij Heinkens- zand. Hansweertse Boys-Hoedekens- kerke 2-1: Het ene moment was de thuisploeg sterker, het andere moment had Hoedekenskerke het betere van het spel. Aleksandr Vel- janoski opende de score: 1-0. Een minuut voor rust kreeg Hein Ver min van Hoedekenskerke rood voor natrappen. Hansweertse Boys kreeg legio kansen op de 2-0. Uit een penalty maakte Jasper Huisman die uiteindelijk ook. Be vrijdend was die treffer niet, want de thuisploeg zakte terug en Se- bastiaan La Grand maakte het met Sporting Trigon-Tjoba 13-17: Zon der de zieke Niels Westmaas, maar met de uitblinkende Demi Mondeel vormde Sporting Trigon geen bedreiging voor Tjoba. Slechts door een nonchalante fase bij de ploeg uit 's-Heer Hendriks kinderen sloten de Leidenaren bij rust aan: 8-9. In de tweede helft was Tjoba weer dominant. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 7, Demi Mondeel 4, Anoek Braam, Den nis Broerse en Patrick de Bruine 2. Swift-Tempo 14-18: „We voelden ons een gast op ons eigen feestje", zei coach Dennis Plantinga over de eerste helft waarin Swift op grote achterstand (3-10) kwam. De onmacht in de eerste 35 minuten maakte na rust plaats voor wat meer flair. Hierdoor kreeg de stand een iets fraaier aan zien. Valto-Fortis 18-19: Eersteklasser Fortis kaapte twee broodnodige punten weg uit De Lier. De Sou burgers moesten er diep voor gaan. Het was zeventig minuten spannend. Of de ploeg dankzij de ze punten erin kan blijven, moet nog blijken. ACKC-Ondo 6-16: Na een op- warmkwartiertje walste tweede klasser Ondo over een incompleet en flets ACKC heen. De 3-11 bij rust beloofde een forse uitslag, maar na rust sprong de ploeg uit Sint laurens slordig om met de kansen. Scores Ondo: Thomas Mesu 6, Ro nald Wisse 4, Lilian van de Linde, Jeroen Mesu, Dennis Witte 2. KVK-DVS'69 8-11: Koploper DVS piepte en kraakte in Kapelle. Tot acht minuten voor tijd leidde de thuisploeg nog, maar op ervaring sloeg DVS in de slotfase toe. Voor rust (6-3) domineerden beide verdedigingen, erna brak het uit blijven van doelpunten KVK op. Scores KVK: Bart Nieuwenhuijse 3, Lennard Volkers 2, Miranda de Visser, Koen Volkers, Sander Slabbekoorn 1. Stormvogels-Luno 14-12: Na een overtuigende eerste helft (8-5) ver dedigde Stormvogels de voor sprong na rust. De duels die ertoe deden werden gewonnen. De twee punten die de Westkappelse ploeg kon bijschrijven, helpen mee in de strijd tegen degradatie. Scores Stormvogels: Jonathan Koets 7, Loura Kleinepier en Arjen Schoe 2, Seolto-Olympia 5-12: Meer dan een diepe zucht kon coach Sjaak Joziasse niet toevoegen aan de te leurstellende cijfers. De Vlissing- se derdeklasser zit in een dip en had te weinig inhoud om Olym- pia tegenwicht te bieden. Met Bert Mol heeft Seolto inmid dels een nieuwe trainer voor vol gend seizoen. Blauw Wit-Togo 12-7: Met winst in de uiterst sportieve Goese der by maakte Blauw Wit een einde aan de serie nederlagen. Vooral na rust (5-5) kwam Togo tekort. De thuisploeg heerste in de korfzone en liep gestaag weg van TOGO. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 4, Dan ny Hoogstraate 3, Anouk Kooman, Kir- sten Verschuure, Evi Museeuw, Niek van Diemen en Marty de Vilder 1. Scores Togo: André Goossens 5, Amanda Boelman, Dennis Boelman 1. door Peter van Kouteren VLISSINGEN - Voor de volleybalsters van BOK is na een 3-1-nederlaag te gen Saturnus het doek gevallen in de derde divisie. De mannen van WS'92 wonnen met 3-2 van De Sterre en handhaafden zich in de eerste klasse. Mytilus speelt vol gend seizoen op eigen verzoek met een verjongd team in de eerste klas se. Jong Ambon moet nog door Robin Hamelink 7 Jong Ambon heeft zeven punten voor sprong op Vlissingen. In de onderlinge confrontatie van zaterdag heeft de Middelburgse ploeg aan een gelijkspel genoeg voor de titel. door JaapJan Ritsema VLISSINGEN - Tjoba is weer alleen koploper in de overgangsklasse C. De korfbalploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen won zaterdag met 17-13 bij Sporting Trigon. Mede koploper TOP Arnemuiden was vrij. Scores Swift: Lennart Hoogenboom 4, Gijs Gillissen 3, Mirella Pouwer, Ais- ja Zuidweg en Dylan Gillissen 2, Kris Huisman 1. Scores Fortis: Remco Crucq 5, Rens van den Driest en Justin Koppejan 4, Lindy van Schaik 3, Elze Blankenburgh 2, Kim Baas 1. Angela Matthijsse, Petra Rijn en Linda de Witte 1 Scores Seolto: Mayella Kuizinga 3, Pe pijn Koppejan 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 67