Cabenda neemt zijn ploeg bij de hand Poortvliet schaamt zich voor spel van Goes tiiiÉiill SPORT 47 Vosmeer hard onderuit bij BW63 zen 'een tandje bij'. Tim Ruder knalde van afstand de 1-1 binnen na 66 minuten spelen. Ruim vijf minuten voor tijd misten Hoes sein Bouzambou (lat) en in de re- boud Pattinama (paal) voor open doel, waarna de bezoekers er in blessuretijd nog met de winst van door gingen. „Ben je daardoor het zicht op het kampioenschap kwijt?", vroeg Van Belzen zich hardop af. Hij gaf zelf het ant woord: „Het is pas gespeeld als er ook echt een kampioen is. Het is nu hopen op een misstap van Ma- greb'90 (vier punten achterstand) en De Dijk. Het is er in ieder ge val niet gemakkelijker op gewor den. Dit is wel een deceptie." Iets om te laten bezinken, met nog drie competitieduels te gaan. Ondanks dat de drie tegendoel punten veroorzaakt werden door persoonlijke fouten, was Poort vliet na afloop van de 3-0-neder- laag niet boos. Meer zit er op het moment niet in voor Goes, vol gens de oefenmeester. „Het was los zand. We missen te veel vastig heden, waardoor het vertrouwen in de ploeg ontbreekt. Hierdoor gaan sommige spelers dingen doen, die ze nooit doen. Er is nie mand die opstaat." Buiten de spe lers met een langdurige blessure, konden ook Deprez en Tierie niet starten. Daarnaast waren Ray Kroon, Trung Tran en Menancio Weeda afwezig. „Ik had elf en een halve man ter beschikking. Hier door kun je tijdens een wedstrijd niets veranderen. Op dit moment merk je dat we geen beschikking hebben over jeugdspelers of spe lers uit het tweede elftal." Poortvliet hoopt dat hij volgende week meer mogelijkheden heeft. Niet alleen voor zichzelf, maar ook om de concurrentie in de groep te vergroten. Die boost moet Goes de goede weg op hel pen. „Op het moment is het ver schrikkelijk om naar te kijken. Ik hou niet van voetbal zonder ple zier en beleving. Hier schaam je je voor. Het lijkt erop of het sei zoen al klaar is." De thuisclub legde met een 4-0-voorsprong bij rust de basis voor de afgetekende winst. Abdourahim El Fadilli was met drie treffers de meest gevierde speler. Batuaan Celedi, Sefket Ya- vuz en Solimen zorgden voor het half dozijn. Na rust maakte Ricky de Klerk het enige doelpunt voor Vosmeer. Vosmeer resteert nog twee wed strijden: thuis tegen Vivoo en uit tegen NVS. Het gat met de achtste plaats, het maximaal haalbare voor de ploeg uit Oud-Vossemeer, is vijf pun ten. De Middelburgers sponnen garen bij de resultaten van concurren ten en mogen zich met Uno Ani mo opmaken voor de strijd om het kampioenschap. „Als je er drie wedstrijden voor het einde zó goed voor staat, dan moet je dat naar buiten toe durven uitdra gen", zei routinier Michael Caben da. Zeelandia Middelburg trok ten koste van HW'24 een prima reeks door, waardoor de tweede jaars tweedeklasser plots op titel- koers ligt. „We hebben altijd ge zegd dat wij de punten al hadden, en Uno Animo ze eerst maar eens moest zien te halen", zei trainer Daan Eikenhout over het verlies van de Brabanders in inhaalduels. „In deze klasse kan iedereen van iedereen winnen." Die wetenschap leidde in de Huls ter gelederen na de nederlaag tot een zekere geruststelling. De op mars van HW'24 werd weliswaar een halt toegeroepen, maar Jasper Sulmon troostte zich met de mee vallende resultaten van diverse staartploegen. „We spelen zondag thuis tegen Oosterhout (dat van Cluzona won)", zei de middenvel der, die vrijwel alle kopduels won. „Ik zie het wel goed ko men." De enige Zeeuwse confrontatie in de tweede klasse van het zondag voetbal was een wedstrijd tussen een belangrijke titelkandidaat en een ploeg die nog niet verzekerd is van lijfsbehoud. Dat was geen moment terug te zien. Beide teams maakten het elkaar door vroeg druk te zetten in de op bouw lastig. Dat leidde in een duel met veel strijd tot nauwe lijks uitgespeelde kansen. „Goed voetbal van achteruit was op dit hobbelige veld heel lastig", zei Ca benda verontschuldigend. Het was in dat opzicht veelzeg gend hoe de eerste twee Middel burgse treffers tot stand kwamen. Aan het openingsdoelpunt van Daniel Wissel (na een splijtende steekpass van Niels Luteijn) zat KARAKTERISTIEK een buitenspelluchtje, dat de ge moederen in en buiten het veld bezighield. De bevrijdende 2-0 door Gennaro Eikenhout ont stond na een misser van Robin Mc Taggart. „Ik ben zeer tevre den, omdat we de kansen die we kregen, afmaakten", zei Daan Ei kenhout. „Maar of het verdiend is, dat geloof ik niet." HW'24-trainer Ralph Zegers had vrede met de nederlaag, maar sprak van een zeer geflatteerde uitslag. „We waren voor rust te slap, maar echt uitgespeelde kan sen heb ik niet gezien. Middel burg heeft een goeie en fitte ploeg. In de tweede helft hebben we ons goed herpakt, maar zelf ook heel weinig gecreëerd." Cabenda: „We hadden het eerder af moeten maken. Ik vond ons in de eerste helft sterker, maar we hadden het in de eerste 25 minu ten van de tweede helft lastig. Als zij hadden gescoord, dan had het zo maar de andere kant op kun nen vallen. Na de 2-0 nam HW'24 achterin meer risico en werd vol op de aan val gespeeld. Tot mogelijkheden leidde het niet, omdat routinier Cabenda zijn medespelers goed weg zette. Met een knap uitge speelde aanval bepaalde de thuis ploeg in de extra tijd via invaller Rogier Veenstra de eindstand op 3-0. HW'24 resteert duels tegen Oos terhout, Voab en Jeka. Zeelandia Middelburg treft Sarto, Cluzona en Oosterhout. Eikenhout: „Als Cluzona en Oosterhout ploegen zijn die voor hun laatste kans strij den, dan kunnen dat lastige pot jes worden." MAANDAG 20 APRIL 2015 wat vertroebeld door Peter van Kouteren door Len Wolters VLISSINGEN - De stand op de rang lijst biedt Goes nog genoeg per spectief om de nacompetitie te ha len, maar het spel van de zon dag-eersteklasser laat te wensen over. Op bezoek bij Wateringse Veld ging de ploeg van Jan Poort vliet gisteren met 3-0 onderuit. „Het was inspiratieloos." VLISSINGEN - Vosmeer leed giste ren een forse nederlaag tegen BW'63 in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. In Bergen op Zoom werd het 6-1 voor de thuis ploeg. MIDDELBURG - Het scorebord gaf gisteren aan dat de reguliere speel tijd verstreken was, toen de harde kern van Zeelandia Middelburg bij een comfortabele voorsprong een warm applaus inzette. Rogier Veenstra bezorgde het publiek een heerlijk toetje door daarna de eind stand in de confrontatie met HVV'24 op 3-0 te bepalen. Zeelandia Middelburg-HW'24 3-0 (1-0). 21. Daniël Wissel 1-0, 63. Gennaro Eikenhout 2-0, 90+3. Rogier Veenstra 3-0. Scheidsrech ter: P. Govers (Tilburg). Gele kaart: Evert van den Berg (HW'24), Daniël Wissel, Jorn Soet- hout (beiden Zeelandia Middel burg). Aantal toeschouwers: 350. Zeelandia Middelburg: Freek van der Maas; Jorn Soethout, Michael Cabenda, Jarreau Manuhuwa, Den nis Tukker; Sander Ouwerkerk, Niels Luteijn, Yannick van de Woestijne; Alberto Conde Morga- no (77. Rogier Veenstra), Daniel Wissel, Gennaro Eikenhout (71. Mike Schrooten). Daniël Wissel (midden) op weg naar de 1-0 voor Zeelandia Middelburg. Rechts Gennaro Eikenhout, foto Ruben Oreel •t s 1 5 W\ i Middenvelder Etienne Mallie zoekt met de bal aan zijn voet een verdediger van De Dijk op. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 66