Patrijzen slaat slag tegen Steen RCS levert wanprestatie tegen Rood Wit W Pinas tweede aanwinst 46 SPORT HOOFDKLASSE Vlissingen is na de tweede competitienederlaag in een week tijd niet langer de prooi. Patrijzen heeft met nog drie duels tegen de staartploegen te gaan, de marge op concurrent Steen fors vergroot. De Bevelandse ploeg begon uitste kend aan het duel. Jeroen West- strate wist de bal uit een vrije trap van Roy Haerkens vanaf de achterlijn voor het Steen-doel te krijgen. Via Angelo Janse en een Steens been rolde de bal in het doel. „Het was precies het omge keerde in 's-Heerenhoek. Toen nam Steen een vroege voorsprong en verloren wij uiteindelijk met 5-0", stelde Patrijzentrainer Hans de Nooijer vast. De koploper behield hierna de controle op de wedstrijd. Na rust ging Steen met drie spitsen spe len. De thuisploeg kreeg een paar kansen, maar de Bevelandse verde diging gaf geen krimp. Tien minu ten voor tijd scoorde Marlo Janis- se op aangeven van Haerkens de bevrijdende 0-2. Luctor'88-Corn Boys 6-1: Luc- tor'88 had geen enkele moeite met Corn Boys. Rutger van Ros- sum was met vier treffers de gro te man bij Luctor'88. Jeroen Red de en Barry Olierhoek (straf schop) wisten eenmaal het net te vinden. Sebastian de Meijer maak te namens Corn Boys de eretref- fer. IJzendijke-Zeeland Sport 6-3: In de eerste helft kwam IJzendijke tweemaal op achterstand. Wesley van Effrink zorgde voor de 0-1 en Arnoud Stok voor de 1-2. De twee de helft was voor IJzendijke. Lode- wijk van Keeken scoorde vier maal. Bas Casteleijn en Job Wier- sum scoorden één keer. Wouter van Belzen maakte de derde voor de gasten. VLISSINGEN - Na een hectische tweede helft nam Vlissin- gen-doelman Joan van Belzen plaats op de reservebank. „Even alles laten bezinken", zo om schreef hij het tafereel zelf. De twee tegentreffers passeerden on getwijfeld de revue. Er was nog wel meer om langs te lopen in ge dachten: de rode kaart voor de speler van De Dijk, de gemiste kansen voor open doel van Hoes sein Bouzambou en Josimar Patti- nama. „Heel lullig", verzuchtte hij na de 2-1-nederlaag tegen De Dijk. „Heel lullig..." Vlissingen en De Dijk, voor aan vang van de wedstrijd de num mer drie met een punt achter stand op de Vlissingers, vochten KARAKTERISTIEK gisteren een geweldig voetbalge vecht uit op het scherp van de snede. Giovanny Sabajo ging daar na een uur spelen zelfs iets te ver in. De rechtsback van De Dijk trapte Geraldi Geerman langs ach teren onderuit en kreeg daarvoor de rode kaart. „We hadden niet het juiste ant woord op die rode kaart", meen de trainer Ruud Pennings. „We moesten de vrije man zoeken, maar dat lukte niet goed. Het ge volg van die kaart was ook nog eens dat zij alles op gingen bla zen. Maar je moet je niet laten lei den door de emotie van de wed strijd. Dan moet juist de volwas senheid naar boven komen." De Toneelgroep Amsterdam leek er na de rode kaart voor Sabajo in derdaad tien nieuwe leden bij te hebben. Ze duikelden, schreeuw den, en ook de technische staf jut te de boel op om het minste of ge ringste. Het zette Van Belzen er als aanvoerder toe aan om zijn ploeggenoten menig keer tot kalmte te manen. Niet enkel na een van zijn goede reddingen, ook als het spel zich ver voor zijn doelgebied voltrok. „Zij wilden winnen, wij ook. Maar als het in die laatste minuten 1-1 staat, moet je er in ieder geval alles aan doen om geen doelpunt meer tegen te krijgen", vond Van Belzen. „We hebben ook vaste afspraken bij standaardsituaties", vulde Pen nings aan, verwijzend naar de 2-1 van Verschraagen in blessuretijd. De verdediger kreeg de bal in be zit nadat Van Belzen de bal weg- bokste bij een vrije trap en schoot de bal met een flinke snelheid te gen de touwen. Pennings: „Het ging vandaag om details, maar dat zijn wel bepalende momenten." Zelf kwam Vlissingen ook tot sco ren door in te zoomen op een de tail: de traptechniek van Roycel Ja mes bij vrije trappen. „We weten dat hij een goede trap heeft", vertelde Pennings. „Maar vaak als Roycel een vrije trap nam, ging de bal met een boogje naar het doel. Wel richting de hoek, maar meestal kon de keeper de bal dan vrij gemakkelijk pak ken. Romeo van Aerde (assis tent-trainer) en ik hebben hem Regilio Pinas is de tweede verster king van zondag-hoofdklasser Vlissingen. De aanvaller uit Vlis singen komt komende zomer over van het Belgische SK Lochri- sti. Pinas kwam in het verleden uit voor de eerste elftallen van Hoek en Kloetinge. Tegenover de komst van Pinas staat het vertrek van Raymond Wolff De vriendin van de mid denvelder is aangenomen op Sint Maarten en hij zal, als het onver hoopt niet alsnog afketst, emigre ren naar het eiland in de Caraïbi- sche Zee. Wolff is momenteel be zig aan zijn vierde seizoen bij Vlis singen. Eerder behoorde hij tus sen 2007 en 2010 al drie seizoenen lang tot de eerste selectie. Verder verzekerde Vlissingen zich ook voor het komende sei zoen van de diensten van doel man Bas Rijkeboer. De stand-in van eerste doelman Joan van Bel zen was de laatste weken niet in staat op de bank plaats te nemen wegens rugklachten, maar zal de training komende week hervat ten. eens gezegd: 'Peer hem nou eens loeihard naar de goal'." En zo geschiedde. Vanaf een me ter of twintig pegelde hij de bal 'loeihard' binnen. Maar na die tref fer, en vooral na die rode kaart, deed De Dijk er volgens Van Bel- Rood Wit W-RCS 7-1: RCS keer de na de 7-1-zeperd tegen Rood Wit W met de staart tussen de be nen terug naar Souburg. De rust stand was met 3-0 nog redelijk be perkt. Na rust werd RCS, dat timi de speelde, geheel overklast. Dat kwam buiten het spel van Rood Wit W ook door de wanprestatie die RCS leverde. Bij een stand van 7-0 maakte Stefan van Neuti- gem de 7-1. BSC-Clinge 5-2: Clinge streed op bezoek bij BSC voor haar laatste kansen. Ondanks een vroege 1-0-achterstand bracht Percy Ver linden op aangeven van Peter de Valck de bezoekers terug in de wedstrijd. Clinge toonde veer kracht door na de 2-1 voor BSC op nieuw gelijk te komen. Thomas Leegwater beloonde een eigen op gezette actie met een doelpunt. Een kwartier voor tijd kwam BSC voor de derde keer op voorsprong. Clinge speelde alles of niets, om dat het wist dat er punten be haald dienden te worden. Het op portunisme werkte averechts. Het werd uiteindelijk 5-2, waardoor Clinge bijna is gedegradeerd. Kruisland-Breskens 2-2: Bres- Breskens pakt een belang rijk punt op bezoek bij Kruisland. Na een 2-1-voor- sprong word het 2-2. kens pakte een zeer welkom punt op bezoek bij Kruisland. Alle doel punten vielen na de pauze. In een tijdsbestek van vijf minuten boog Breskens een 1-0-achterstand om in een 2-1-voorsprong. Jan van den Broecke en Ned de Looze wa ren scoorden. Kruisland drong aan en kwam vijf munten voor tijd langszij. De thuisploeg kreeg nog een aantal kansjes op de over winning, maar het bleef bij 2-2. FC Bergen-Terneuzen 1-3: Ter- neuzen heeft weer zicht op het linkerrijtje. Door de 3-1-zege op FC Bergen is het gat tussen beide ploegen geslonken tot vier pun ten. 'Winteraankoop' Sinan Co- ban zette de bezoekers op voor- sprong. Can Kiran verdubbelde de score, waarna Aaron de Witte de stand naar 3-0 tilde. FC Bergen kwam nog terug tot 3-1, maar ver der liet Terneuzen het niet ko men. Philippine-Ria Westdorpe 4-0: Om rechtstreekse degradatie te ontlopen, kon Philippine een over winning goed gebruiken. In de eerste helft sloeg de thuisploeg drie keer toe. Maarten van Hecke en Stephan van de Boor scoorden de eerste twee treffers. Dennis de Nooijer zorgde met een prachtige volley van buiten het strafschop gebied voor de 3-0. Na rust kreeg Mike Danschutter een rode kaart. De doelman van de bezoekers maakte volgens de leidsman een natrappende beweging, waardoor hij kon inrukken en de bal op de stip ging. Maarten van Hecke be nutte dit buitenkansje: 4-0. Door dat Philippine slordig met de over- talsituatie omging, bleef de score enigszins beperkt. door Aector Dooms en Len Wolters SINT JANSTEEN - „We hebben een reuzenstap naar het kampioen schap gezet", glunderde Patrijzen- trainer Hans de Nooijer gisteren na afloop van de 2-0-zege van zijn ploeg in de topper van de vierde klasse tegen Steen. Het was tevens een revanche voor de heenwed strijd, die Steen dik won. Hontenisse-Biervliet 6-2: Honte- nisse: Tom Rijk 3 (twee strafschop pen), Cert-Jan van den Dries 1, Jeroen Verschuren en Maxim de Clippelaar. Biervliet: Erik Adam (strafschop), Ben Ongenae. Koewacht-Vogelwaarde 1-1: Den nis van Passel 0-1Jeffrey Kox 1 -1 Oostburg-Schoondijke 2-4: Wiet- se Boone 1-0 (eigen doelpunt), Jacco Seen 1-1, René Verhoef 2-1, Niek Haartsen 2-2, Yassine Benali 2-3, Nou- redina Zaha 2-4. Sluiskil-Aardenburg 3-1: Dennis van Boven 1-0, Michel Broeckaert 1 -1Boas Wolfert 2-1Fatih Cunes 3-1. Bijzonderheden: Fatih Gunes (Sluiskil) mist strafschop. 9 Met een wedstrijd meer gespeeld heeft Patrijzen negen punten voor sprong op naaste achtervolger Steen, dat donderdag een inhaalwedstrijd speelt tegen Corn Boys. Zicht op de titel is nu door Mitchell Minnaard Vlissingen-De Dijk 1-2 (0-0). 53. Roycel James 1-0, 66. Tim Ruder 1-1,90+1. Robert Verschraagen 1 -2. Scheidsrechter: A.M. Steeg (Beuningen). Gele kaarten: Ray mond Wolff, Josimar Pattinama, Etienne Mallie, Daniël Jansen (Vlis singen), Moaad Elaakel, Chakib Tayeb (De Dijk). Rode kaart: Gio- vanny Sabajo (De Dijk). Aantal toe schouwers: 610. Vlissingen: Joan van Belzen; Daniël Jansen, Roycel James, Joost de Kubber, Khalid El Hattach (39. Sa- lim Ben Sellam); Etienne Mallie, Thomas Ragut, Raymond Wolff (78. Saïd Bouzambou), Geraldi Geerman (83. Hoessein Bouzam bou); Abdoe Abdenbi, Josimar Pat tinama. door Len Wolters VLISSINGEN - Op bezoek bij Rood Wit W in Sint Willebrord ging RCS gisteren keihard onderuit in de der de klasse A van het zondagvoetbal: 7-1. Clinge vocht tegen BSC voor zijn laatste kansen. Tot twee keer toe kwamen de Zeeuws-Vlamingen op gelijke hoogte, maar uiteindelijk verloor de ploeg met 5-2. Philippi ne boekte een welkome overwin ning op Ria Westdorpe: 4-0. Na de 7-1-nederlaag te gen koploper Rood Wit W staat RCS nog drie punten boven de degradatiestreep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 65