Stefan Wielemaker plaaggeest Domburg Elco Jansen schiet Krabbendijke naar zege met drie treffers SPORT 43 Ron Amperse en Danny Sandhövel trainersduo MZVC „Ik zei het al in de bus tegen Bir- gen (Martens): 'Ik speel nu weer, dus dan zullen we wel verlie zen'", somberde De Groote, de man van wie de rol de laatste we ken beperkt bleef tot die van in valler, achter Emre Dönmez. Om dat de middenvelder midweeks na een slaande beweging een ro de kaart ontving in het bekerduel met Dubbeldam en voor dat ver grijp zeven duels werd geschorst, mocht De Groote starten. Hij was degene die de score na Kruiningen-Smerdiek 2-0: Wat de thuisploeg op de mat legde was het aanzien niet waard. De gradant Smerdiek was beter en kreeg goede mogelijkheden om een doelpunt te maken. Die vie len niet en tegen de verhouding in scoorde Lennard van de Berge wel. Na de 2-0 van Roman Dek was de wedstrijd gespeeld. Zater dag wacht wederom een belangrij ke wedstrijd tegen een degradatie- ruim tien minuten opende. De Belg zocht de combinatie met Guillaume Clinckemaillie, kreeg de bal terug op de rand van het strafschopgebied en wrong zich tussen twee verdedigers door: 0-1. „We hadden direct daarna de 0-2 moeten maken, dan hadden we de rest van de wedstrijd rustig op de counter kunnen speculeren." De levensgrote kans op die o-2-voorsprong was voor Clincke maillie, die na een snelle counter via Mattis Persoons en Kyle Does kandidaat, als de Bevelanders het opnemen tegen ZSC'62. Krabbendijke-ZSC'62 5-4: Krab- bendijke opende sterk en kwam op 2-0 dankzij treffers van Ri chard Dommisse en Rens Jansen. Hierna speelde ZSC'62 erg goed en zorgde Justin Vaane voor 2-1 en door twee doelpunten van Ro bin Provoost werd het 2-3. Krab- bendijke zette aan en binnen een tijdsbestek van tien minuten boog Elco Jansen de achterstand om in een 5-3 voorsprong. Na de 5-4 van Mike de Voogd werd het nog spannend. Noad'67-De Fendert 2-3: De Fen dert hanteerde veel de lange bal en kwam op 0-1 door Mitchell Schilperoord. Frank den Engels man trok de stand gelijk en Perry Bierkens strafte slecht verdedigen bij de thuisploeg af. Na een pegel van Rob den Engelsman op de lat burg oog in oog kwam te staan met goalie Van der Ploeg. De Ca- pelle-doelman pareerde en sloeg daar zijn eerste slag, ruim tien mi nuten voor tijd besliste hij de wedstrijd binnen de wedstrijd he lemaal in zijn voordeel door de strafschop te keren. „Eigenlijk hebben we na de kans op de 0-2 niets meer laten zien", meende Verhoene. „We werden in slaap gewiegd door Capelle." Hoek bezet ook na de 3-1-neder- laag nog de veilige twaalfde viel de bal voor de voeten van Frank den Engelsman en die zorg de voor 2-2. In de laatste minuut schoof Laurent Vrolijk de met een bekeken schoot de 2-3 raak. DFS-Duiveland 0-2: Al vroeg kon Masoud Osmanie geheel vrij staand een corner binnen knik ken. DFS ging niet bij de pakken neer zitten en creëerde vlak voor rust vijf grote kansen. Echter de bal wilde er niet in. Vlak voor tijd benutte Wouter de Jonge voor Duiveland een strafschop. DFS kreeg er ook een, maar Stephan Dos Santos Carvalho schoot over. Een zwak Kruiningen pakt belangrijke punten door te winnen van degra dant Smerdiek. plaats, maar zag nummer dertien ONS Sneek naderen tot een punt. Met nog twee wedstrijden te gaan is dat een magere marge. „We moeten samenpakken en de fouten analyseren", gaf Verhoene het recept tegen de bijwerkingen van de nederlaag bij Capelle. „Dan moeten we over twee we ken in de thuiswedstrijd tegen HHC Hardenberg alles op alles zetten. We hebben het nog in ei gen hand. Sneek moet nog maar boven ons zien te komen." Amperse is dit seizoen trainer bij Hansweertse Boys, waarmee hij de eerste-periodetitel won. Dan ny Sandhövel is oud-speler van MZVC. De Walcherse club strijdt voor lijfsbehoud in de derde klasse A. Met nog drie wedstrijden op het programma lijkt de nacompetitie echter onafwendbaar. De achter stand op Veere, dat op de 'veilige' tiende plaats staat, is acht punten. Komende zaterdag treffen de Mid delburgers Nieuwdorp. Daarna volgen De Noormannen en 's-Heer Arendskerke nog. VCK-Domburg 4-2: Stefan Wiele maker zorgde voor 1-0, maar door goals van Wouter de Visser en Jimmy Bastiaansen leidde Dom burg bij rust met 1-2. Wielemaker kopte uit een voorzet van Erik Goudt de 2-2 binnen, maakte op aangeven van Julian van der Meu- len de 3-2 en schoot uit een vrije trap zijn ploeg naar de 4-2. De Noormannen-Wemeldinge 1-1: De thuisploeg kreeg voor rust legio kansen, maar kon alleen via Mark Minderhoud scoren. Het kreeg daarvoor in de tweede helft de rekening gepresenteerd door het al gedegradeerde Wemeldin- ge. In de 52e minuut zorgde Dave Schipper al voor de eindstand. FC Axel-MZVC 5-3: Danny Aarn- outse zorgde voor 1-0, maar door goals van Patrick Joossens (2x) en Daniël Saya leidde MZVC bij rust verrassend met 1-3. De kampioen behield na rust de ongeslagen sta tus. Niek de Meijer, Aarnoutse, Wouter Boeije en weer De Meijer waren trefzeker. Arendskerke-Nieuwland 2-2: Door het punt speelde Arendsker ke zich veilig. Michiel Bouwman maakte al snel de 1-0, maar via André Goedhart werd het 1-1. Op slag van rust scoorde Ricardo Kriekaard met een lobje de 2-1. In de 66e minuut tekende Goedhart voor de 2-2. Daarna had Nieuw- land de beste kansen op de zege. Veere-Walcheren 4-2: Na 27 mi nuten stond Veere door goals van Mark van der Eijk en Vincent de Rijke met 2-0 achter, maar in de tweede helft kreeg de thuisploeg de geest. Met goals in de 51e en 56e minuut bracht Robin de Rijke Veere op 2-2. Na een uur maakte Steven Struijk hands en kreeg Veere een strafschop. Ruben de Looff scoorde de 3-2 en in blessu retijd werd het via invaller You- ness Ben Khedda ook nog 4-2. Nieuwdorp-Yerseke 3-1: Een blik- semstart voor Nieuwdorp, want na tien seconden stond het via Stefan van de Klooster al 1-0. Yer seke leek via Arjen de Koeijer daarna op weg naar de 1-1, maar via keeper Ruben Otte verdween de bal over de goal. Martijn de Goffau zorgde binnen het kwar tier met een fraaie volley voor de 2-0. Via De Koeijer kwam Yerseke in de 71e minuut terug tot 2-1, maar met zijn tweede goal, na een perfecte counter, besliste De Goffau het duel. Kapelle-Serooskerke 3-0: Seroos- kerke was inspiratieloos en Kapel- Ie leverde de beste wedstrijd van het seizoen af. Marco den Deur waarder opende de score en bin nen het kwartier kwam Kapelle, na een mooie aanval over een paar schijven, via Souliman Abali op 2-0. Na rust bleven de beste kansen voor Kapelle en in de 82e minuut maakte Den Deurwaar der er 3-0 van. MAANDAG 20 APRIL 2015 Treurende Hoek-spelers na een treffer van Capelle. Van links naar rechts Lionel Fitsch, Fabian Wilson, Gert-Jan van Leiden, Thomas van Renterghem, Jordi de Jonghe en Reguillo Vandepitte. foto Orange Pictures Martin Huisman door Robin Hamelink VLISSINGEN - Kruiningen en Krab- bendijke pakten drie belangrijke punten in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal door met 2-0 en 5-4 te winnen van respectieve lijk Smerdiek en ZSC'62. Noad'67 verloor met 3-2 van concurrent De Fendert en Duiveland was met 2-0 te sterk voor DFS. MIDDELBURG - Ron Amperse en Danny Sandhövel staan volgend sei zoen aan het roer bij voetbalclub MZVC. Het duo volgt bij de Middel burgse zaterdag-derdeklasser een ander duo op, namelijk Henk Wil- lemse en Leendert Geelhoed. door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Met vier goals was Stefan Wielemaker zaterdag verant woordelijk voor de 4-2-zege van zijn VCK op Domburg in de derde klasse A. Nieuwdorp heeft zich, door een 3-1-zege op Yerseke en het verlies van Walcheren bij Veere (4-2), verzekerd van deelname aan de nacompetitie. WflTE'BOÖS ASSURANTIE:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 64