-0 0C leuke boodschap 0 0" 66 Ga voor details met een subtiel oranje printje, wil je het bescheiden houden CONSUMENT 29 Vrolijk vloerkleed T-shirt straalt als een voor mooie dagen warme zomerdag Knuffelvarken om bij weg te dromen Zeldzaam lekker: Sardijnse pasta Een leeuwenkostuum van licht ontvlambare synthetische materi alen is natuurlijk een kledingoptie voor Koningsdag. Maar het kan zo veel leuker en stijlvoller. Een zee van oranje uitgedoste mensen. Het is een van de char mes van Koningsdag, die het bovendien een gevoel van saam horigheid en feestelijkheid geeft. En bij een feestje hoort natuurlijk een gepaste outfit. Zélfs als je alleen maar van plan bent om doelloos langs tweedehandsrommel te slen teren, of tijdens een openluchtfestival voor al van je biertje wilt genieten. Heel moei lijk is niet de juiste kleding en accessoires te vinden. Wil je niet al te moeilijk doen, zet dan in op accessoires. Wordt het een feestje op niveau, dan is het een kwestie van less is more. Chantal Bles is stylist voor onder andere het televisieprogramma The Voice of Hol land. „Al die verkleedpartijen tijdens Ko ningsdag zijn hartstikke lollig, maar als ik daar als stylist naar kijk, denk ik: doe maar niet. Dan heb ik het over die verkleedpak- ken uit de feestwinkel. Wat mensen ook vaak denken: ik ga de stad in en dan word ik waarschijnlijk vies. Vervolgens trekken ze hun oude kleding aan, terwijl we het hier toch echt over een feestdag hebben. Dan moet je volgens mij juist je best doen." Dat betekent geen enorme verkleedpartij; maak het jezelf zo makkelijk mogelijk. „Blijf dicht bij je eigen stijl. Kies items die je graag in het dagelijkse leven draagt en koop daar een oranje variant van. Ga je met een groep de hort op, laat dan shirts be drukken met een uniek ontwerp. Zelf ga ik tijdens Koningsdag voor een subtiel oranje detail en dat is volgens mij ook het makke lijkste. Kies gave oranjekleurige gympen, brillenglazen, een hoed of een sjaal. Dat is vaak ook gewoon betaalbaar. Of ga voor de tails met een subtiel oranje printje, wil je het bescheiden houden. Modemerken zo als Supertrash en Josh V. spelen goed in op deze dag met hun collecties. Ook leuk: pak een spuitbus met verf en customise een oud jack. Dan ben je pas echt origineel be zig", aldus Bles. Betaalbare modemerken en ketens bereiden zich ook voor op de feestvreugde van eind april. Bristol brengt een paar oranje en rood-wit-blauwe items uit in een kleine collectie. Gaastra lanceer de een oranje limited edition collectie, Zee man en Hema hebben naast een range aan T-shirts, grappige Koningsdagaccessoires voor een paar euro. Maak zo'n casual outfit compleet met bijvoorbeeld de oranje pumps van Hup Holland Hip, een subtiel telefoonhoesje met Nederlandse vlagde- sign of simpelweg in stijl gelakte nagels. Topper Gerard Joling is een van de klanten van stylist Hanna Suurland. Dat wil niet zeggen dat ze geen verstand heeft van een klassieke kijk op styling. Want ga je 27 april op chic, dan is er nog steeds ruimte voor creativiteit in je outfit. „Een stijlvolle benadering van een Koningsdag-outfit houdt volgens mij in: één feestelijk accent. Dus niet én een oranje boa én een oranje hoed én een oranje shirt. Kies voor een jurk of blouse in een mooie, warme oranje tint. Eentje waar je de rest van het jaar ook blij van wordt. Wil je wat minder opval lend gekleed, dan zijn oranje sieraden, een oranje bloem in je opgestoken haar of een elegant oranje lintje om je pols een idee. Voor mannen geldt: ga voor een mooi kos tuum met een subtiele, oranje stropdas. Een goed zittend overhemd in een modieu ze oranje tint kan ook, zeker in combinatie met een mooie jeans. Als je deze dag op of ficieel bezoek gaat, dan biedt een corsage, een horloge of een dasspeld voldoende kleur. Een voorbeeld van goed gekleed gaan tijdens deze feestdag? Dan noem ik toch koningin Maxima. Zij kleedt zich bin nen de lijntjes, maar weet toch frivool en verrassend te blijven." Geschikte oranje kle ding vinden die ook na april draagbaar is, wordt geen opgave dit seizoen. Er zijn veel warme aardetinten, wit en jeans verkrijg baar: leuk om te combineren met een knal rood detail. Eén van de origineelste acces soires is de blauwe clutch met kroontje van modeketen Other Stories of de si- naasappelclutch van New Look. Wil je ko ninklijk uitpakken, ga dan los en bestel een handgemaakte hoed of een ring met een knoeperd van een oranje edelsteen. Hoe je ook gekleed gaat, een leuke extra is een eau de toilette die naar oranje appeltjes ruikt, zoals die de Acqua Colonia van 4711 of Orange Sanguine van Atelier Cologne. MAANDAG 20 APRIL 2015 Dit vloerkleed kun je makkelijk buiten laten liggen, het is immers van plastic gemaakt. Helemaal verantwoord, want de grondstof is gerecycled. Een leuk hebbeding van Colorique, dat zich specialiseert in unieke kinderspul len en (woon-)accessoires. Inmiddels bestaat het merk ruim twintig jaar en levert producten aan winkels over de hele wereld. De collecties komen voort uit een passie voor oude stof fen, handwerk, vrolijke kleuren en ori ginele producten én worden op een eerlijke manier geproduceerd. Het vloerkleed kost 24,95 euro en is ver krijgbaar in de kleuren graphic grey, jade groen en framboos/ pink. www.colorique.nl De winter hebben we definitief achter ons gelaten, het is tijd voor nieuwe aanvullingen op de kindergarderobe. Dit shirtje van Molo is een grappige aanwinst. Het staat vol met surfende honden in alle soorten en maten, van bulldogs en keeshondjes tot retrie vers. Sommige hebben een fototoe stel om en een zonnebril op. Het shirt, dat toepasselijk Rishi Surfing Dogs heet, heeft een mooie zee- blauw-groene kleur. De achterkant is gemêleerd grijs. Het T-shirt rekt lek ker mee omdat het van superstretch materiaal is gemaakt, katoen met 10 procent elastaan. Het shirt kost 35,95 euro en is er in maat 110 t/m 164. www.roosentijn.nl '»~v l?L LlA gueue i> lyester. Heb je een kraamcadeautje nodig? Of t kan je neefje nog wel een extra knuf fel gebruiken? Dit vrolijke knuffelvar ken met krulstaart en lange poten no digt uit om opgepakt te worden. Hij is super zacht en heerlijk om mee te knuffelen of om met je hoofd op uit te rusten. Het knuffelvarken is ook erg leuk om te gebruiken als vrolijke decoratie in een kinderkamer. Het var ken is verkrijgbaar in diverse kleuren. De knuffel is 22 x 40 cm en is te ver krijgen in roze met rode details of ro ze met groene details. Het varken kost 18,95 euro en is gemaakt van goede kwaliteit katoen gevuld met po- www.designfabrix.nl Dit is een pasta die je niet vaak ziet: Fregola Sarda. De kleine korreltjes zijn geroosterde broodkruim-achtige pas ta van het eiland Sardinië. Fregola Sar da wordt gemaakt van de beste harde tarwe. Fregare betekent 'wrijven' en deze fregolapasta is gemaakt door het wrijven van grove griesmeelpasta met water om kruimels te creëren. De pas ta wordt daarna bijna een volle dag ge droogd. Na het drogen worden de fre gola in de oven geroosterd. Dat zorgt voor een rijke, aardse smaak aan de pasta. De korrels zijn wat groter dan couscous. De pasta heeft daardoor een stevigere beet. Een zak van 500 gram kost 7,95 euro. www.vanillaventures.nl MANDARINE& CARDAMOM -X rr A Koning in stijl door Cintha Rood Van links naar rechts, met de klok mee: mandarijn karde- momspray, (4711,19,95 euro); tasje (New Look, 14,99 euro); Jurk (Stills, 399 euro); hoed (Fa- bienne Delvigne, 1.500 euro); zonnebril (Silhouette, 249 euro), horloge (Daniel Wellington, 129 euro); pumps (L. K. Bennett, 315 euro) foto's PR Chantal Bles www.chantalbles.com,www.hannasuurland.nl reageren? consument@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 60