D66 legt alvast hypotheek op volgende formatie I'. Üj Topvoordeelcruises Noord-Nederland stipreizen.nl 66 IN HET NIEUWS 5 'Vrouw ging spookrijden op A2 na schampen vangrail' VOL Kijk vergelijk gerust... 3- t/m 8-daagse cruises per MS Allegro oover oover RASSYPNOJE - Het dorp Rassypno- je heeft nooit wrakstukken van de neergeschoten vlucht MH17 ca deau gedaan aan het krijgsmu- seum van het Russische Jejsk. Mensen uit die stad hebben ze zelf ongevraagd meegenomen. Dat zegt burgemeester Oleg Mi- rosjnitsjenko van het Oost-Oek- raïense dorp tegen De Persdienst, waarbij deze krant is aangesloten. Vorige week ontstond wereldwijd verontwaardiging toen een lokale krant in het Zuid-Russische Jejsk pontificaal op de voor pagina meldde dat het museum wrakstukken van MH17 tentoonstelt als 'oorlogstrofee'. Mi nister Bert Koenders van Buitenlandse Za ken noemde de exposi tie 'respectloos, grie vend en ongepast' en zei dat hij bij Rusland en Oekraïne navraag zou doen over de zaak. De directeur van het museum bevestigde dat Rassypnoje delen van het ramptoestel had geschonken als dank voor de humani taire hulp die Jejsk het afgelopen jaar had ge schonken. Rassypnoje ligt in de zelfverklaar de Volksrepubliek Do netsk (DNR), waar pro-Russische rebel len vechten voor afscheiding van Oekraïne. Mirosjnitsjenko ontkent de lezing van de museumdirecteur en is zie dend over de gang van zaken. „De hulp liep via vrijwilligers van de Russisch-orthodoxe kerk en was niet officieel. Ik ken die mensen niet eens. Ze hebben de wrakstuk ken eigenhandig meegenomen, zeg maar gerust gestolen. Dat wij ze hebben gegeven als dank, is een leugen", briest de burgemees ter. Volgens hem zijn ook de burgers Vliegramp MH Dat wij de resten als bedankje zouden hebben gegeven, is een leugen van zijn dorp hevig verontwaar digd. Sommigen van hen heb ben traumatiserende dingen ge zien vlak na de ramp. Mirosjni tsjenko: „Mensen die het bericht hadden gelezen, belden me ver baasd op, collega's, de politie, zelfs van het DNR-bestuur kreeg ik een telefoontje om ophelde ring." Dat het museum in Jesjk de stukken ten toonstelt, vindt Mirosj- nitjsenko onverteer baar. „Als het nou een militair vliegtuig was geweest, dan was ik het ermee eens ge weest. Maar dit is een passagiersvliegtuig, er is zoveel pijn aan ver bonden." In het dorp Rassypno je kwam op 17 juli 2014 de cockpit van de neergehaalde Boeing van Malaysian Airlines neer. Mirosj nitsjenko was als een van de eersten ter plaatse en zag gruwe lijke taferelen. „Die staan voor eeuwig op mijn netvlies ge brand", zegt hij. De eerste burger van Rassypnoje heeft nog geen contact gezocht met het museum in Jejsk, maar hij is voornemens een reactie te geven op de internetsite van de krant in kwestie, de 'Raad van Azov'. „Ik moet nog nadenken over hoe ik mijn woorden formu leer. Meer kan ik niet doen." Wel zegt hij dat burgers uit Rassypno je die contact hebben met de vrij willigers in Jejsk, zullen proberen hen ervan te overtuigen dat de wrakstukken uit het museum moeten verdwijnen. BEEK - De vrouw die zaterdagoch tend vroeg een dodelijk ongeval veroorzaakte op de A2 bij Beek was aanvankelijk geen spookrij der. Dat maakt de politie op uit sporenonderzoek en getuigenver klaringen. De 51-jarige automobi liste uit Meerssen is vermoedelijk op de juiste manier in Beek de A2 opgereden richting Maastricht. Door het ongeval kwamen zater dag rond 02.30 uur drie mensen om het leven. Twee auto's bots ten frontaal op elkaar. De slachtof fers zijn de vrouw uit Meerssen en een 25-jarige vrouw en 26-jari- ge man, beiden uit Maastricht. Net voorbij het vliegveld Maas tricht-Aachen Airport op de Ai schampte de 51-jarige automobilis te door nog onbekende oorzaak de vangrail en tolde over de weg. Daarna is ze vermoedelijk in pa niek weggereden in de verkeerde richting, naar Eindhoven. Als spookrijdster reed ze daarna over de Az richting Eindhoven met een snelheid van 60 tot 70 km per uur, denkt de politie. Een van de koplampen was stuk, ver moedelijk door de botsing tegen de vangrail. Kort daarna reed de vrouw frontaal op de tegenligger. Van het slachtoffer is bloed afge nomen om vast te stellen of de vrouw alcohol had gedronken. Het kan volgens de politie nog wel enige tijd duren voordat de uitslag van het laboratoriumon derzoek bekend is. Dat WD en PvdA nu al een week bezig zijn een oplossing te vinden voor de bed-bad-brood-discussie, noemt D66-leider Alexander Pechtold een 'beschamende verto ning'. Zo moeilijk kan het toch niet zijn, sneert hij in de marge van het D66-congres, afgelopen zaterdag in Rotterdam. „Je kunt het in een paar dagen regelen", stelt Pechtold resoluut. Over het standpunt van D66 laat hij geen misverstand bestaan. „Dit moet op een fatsoenlijke manier gere geld worden." D66 is voor een vorm van noodop vang voor uitgeprocedeerde asiel zoekers; net als de Christenunie overigens, en de SP, en Groen links. Dus als de WD kan reke nen, zo klinkt het bij de democra ten, dan doet ze er beter aan een compromis te sluiten met de PvdA. Ook al komen er verkiezin gen, dan nog zal blijken dat er te weinig draagvlak is voor het WD-standpunt om alle vormen van noodopvang te sluiten. Boven dien: zelfs WD-burgemeesters zeggen inmiddels dat ze door zul len gaan met bed, bad en brood, ongeacht de uitkomst van het ka binetsberaad. Alleen de PW is het hartgrondig eens met de WD. PW-leider Geert Wilders roept premier Mark Rutte op zijn 'rug recht te houden'. En al is een partij als het CDA dan van oudsher voor een strikt uitzet tingsbeleid voor uitgeprocedeerde asielzoekers, zolang dat niet goed werkt moet het Rijk zorgen voor een sobere opvang voor 'kwetsba re vreemdelingen', zoals ouderen, zieken en mensen met psychi sche problemen. Hoewel Pechtold de druk op de coalitie opvoert, piekert hij er niet over WD en PvdA te helpen er sa men uit te komen. „Wij doen met Pechtold noemt lange duur bed-bad-brood-discussie van coalitiepartijen een 'beschamende vertoning' Zelfs WD-burgemeesters zeggen zich niets aan te trekken van de uitkomst van het kabinetsberaad deze coalitie zaken over finan ciën, niet over bed, bad en brood." Hij wijt het hoogopgelopen dis puut aan de recent opgelaaide pro- fileringsdrang van beide rege ringspartijen, met als gevolg een 'coalitie zonder gezicht, een Janus kop'. Het is hoog tijd dat de twee stoppen de tegenstellingen uit te vergroten en gewoon 'het land gaan besturen', bijvoorbeeld door te werken aan lastenverlichting voor middeninkomens door het belastingstelsel te hervormen, meent Pechtold. De tijd hiervoor begint te drin gen, maar door het onderlinge ge soebat heeft hij er een hard hoofd in dat dit kabinet doorpakt. Veeg teken is volgens hem dat D66 als 'constructieve oppositiepartij' nog steeds geen uitnodiging heeft gekregen om mee te praten over de begroting voor komend jaar. Pechtold: „Ik ben bang dat deze coalitie alleen nog maar bezig is met de volgende verkiezingen." In dat geval is het misschien maar beter dat die stembusgang er toch snel komt, meent de D66-leider. Onder zijn partijleiderschap won D66 inmiddels acht verkiezingen op rij. Maar de bekroning in de vorm van regeringsdeelname bleef steeds uit. Nog twee jaar toe kijken zonder dat het kabinet tot iets komt, dat trekt Pechtold niet. normaal JéfV nu v.a. Extra ingekocht en slechts beperkt plaats! innaar van 2 Awards ...daarom krijgt u t/m 21 april tot €150 éxtra korting op alle reizen!" MAANDAG 20 APRIL 2015 door Laurens Kok door onze correspondent Joost Bosman Burgemeester van Rassypnoje Oleg Mirosjnitsjenko Afgelopen week ging het opruimen van resten op de rampplek weer door. foto AFP ROTTERDAM - Als gedoodverfde coalitiepartner in een volgend kabi net waarschuwt D66 de WD al vast: er moet een vorm van nood opvang voor illegalen blijven. Als de liberalen het kabinet nu laten vallen, schuiven ze het probleem slechts voor zich uit. 3 dagen 4 dagen 5 dagen vertrek mei en juni keuze uit 3 prachtige routes: - 3 dagen: Medemblik en Volendam of - 4 dagen: Sneek, Leeuwarden en Stavoren of 5 dagen: Texel, Harlingen en Volendam of A 5 dagen ook te combineren als 8-daagse cruise inclusief cruise MS Allegro***"1" o.b.v. halfpension zie stipreizen.nl/crrzv ^vjtnn©/- Populairste Aanbieder Cruises Populairste Allround Touroperator Kijk op www.stipreizen.nl voor de voorwaarden *Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer/hut. De korting is afhankelijk van de reis/bestemming en variëert van b06k OnlitlG Of b6l reizenenl J /$»v 'geen reserveringskosten' tot 150 korting'. We behouden ons recht voor om tussentijds kortingen aan +00 zr x. te passen. Uitgebreide voorwaarden zie www.stipreizen.nl. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. I716t Ooo - yO yO ÓOO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 5