Mijn Genoegen en Zuidvliet moeten weg Grootse opening van Nationale Sportweek SCHOUWEN-DUIVELAND 21 ZIERIKZEE - De Stichting Museum haven Zeeland neemt afscheid van de klipper Mijn Genoegen, omdat het onderhoud financieel niet langer op te brengen is. Ook de Zuidvliet, de eerste motorboot van de provincie Zeeland die dienst deed als veerpont, is niet meer door de stichting te bekosti gen. „We zullen nog één ultieme po ging doen bij de provincie om de Zuidvliet in de vaart te houden", aldus voorzitter Jaap Verwest. Af stand doen van de klipper Mijn Genoegen raakt de betrokkenen omdat het het eerste schip van de stichting was. Afscheid nemen van de Zuidvliet is een ander ver haal. „Dat is historisch gezien voor Zeeland een heel belangrijke boot. De Zuidvliet is het enige in Zeeland overgebleven schip van de Provinciale Stoombootdien sten (PSD)", schetst Verwest de waarde. Reparatie van de romp gaat echter minstens 30.000 euro kosten. „We moeten keuzes ma ken, want we zijn verantwoorde lijk voor onze hele vloot. Wij vin den dat de provincie hier iets in moet doen." Verwest had nog een boodschap voor de politiek. Want 'misschien nog wel een groter pro bleem dan geld': de stichting snakt naar meer vrijwilligers. Door de hoge gemiddelde leeftijd raakt de stichting steeds meer menskracht kwijt. Het ontbreekt aan voldoende aanwas, waardoor ook kennisoverdracht hapert. „We zijn samen verantwoordelijk voor ons varend erfgoed en als we dat varend willen houden hebben we meer handjes nodig." Een op lossing biedt volgens Verwest de Wet maatschappelijke ondersteu ning. „De gemeente is verant woordelijk om mensen te laten reïntegreren in het arbeidsproces en moet op zoek naar werkplek ken waar deze mensen ervaring op kunnen doen voor ze daadwer kelijk bij een bedrijf aan de slag kunnen. De Stads- en Commercie werf is hier volgens mij een uitste kende plek voor, mits er ook voor begeleiding wordt gezorgd." Er werden heel wat handteke ningen door 'de Ronaldo van het hockey', zoals presentator Aad van der Wouden haar typeerde, gezet. Maar meer nog werd er col lectief bewogen. Het Havenplein was als één groot sportterrein in gericht, waar jong en oud kennis kon maken met allerlei sporten. Van klimmuur tot basketbal en van paardrijden tot yoga. De ope ning van de derde editie van de Nationale Sportweek op Schou wen-Duiveland is groter dan ooit, zei Anouk Dalebout van het orga niserende SMWO Welzijn. De ge meente vindt het belangrijk om sport te stimuleren, gaf wethou der Ad Verseput aan. „Het is voor alle leeftijden goed en gezond." De hele week nog kunnen men sen op diverse plaatsen op Schou wen-Duiveland een sport uitpro beren. Zoals bijvoorbeeld boot- camp van PolderFit, kickboksen en yoga. Ook aan reguliere trainin gen van bijvoorbeeld basket- of voetbalclub kan worden meege daan. Zie: www.welzijnsd.nl. Polman op bezoek bij gemeenteraad Commissaris van de koning in Zeeland Han Polman be zoekt vanavond de gemeen te Schouwen-Duiveland en gaat, na overleg met het col lege, tijdens een openbare bijeenkomst met de gemeen teraad in gesprek. Die bijeen komst wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Vrouw (75) beroofd van portemonnee Een 75-jarige vrouw uit Mid delburg is zaterdag rond 16.30 uur door drie jongens beroofd in de Gistpoort. De jongens gristen de porte monnee uit haar handen en renden weg richting het Ab dijplein. De vrouw raakte niet gewond. De verdachten zijn 15 tot 20 jaar en droegen beige en zwarte kleding. Zonnewijzer in actie voor WNF Leerlingen van de groepen 5,6 en 7 van de Zonnewijzer in Zonnemaire gaan morgen middag langs de deuren om lege flessen op te halen. Het statiegeld is bestemd voor orang-oetans op Borneo. De leerlingen hebben de actie opgezet na een bezoek van medewerkers van het We reld Natuur Fonds (WNF). Duizenden klanten zonder water Duizenden klanten van Bra bant Water in onder meer Sint Philipsland hebben za terdagavond en een deel van de zondag zonder water ge zeten vanwege een lekkage in de hoofdleiding bij Sint Philipsland. Na een voorzich tig herstel in de ochtend was zondagmiddag de sto ring helemaal verholpen. Drank vermoed bij ongeval A58 De politie vermoedt dat drank een rol speelde bij het ongeluk dat zaterdag tegen middernacht de A58 tussen Arnemuiden en Heinkens- zand tot 3.15 uur blokkeerde. Een 45-jarige bestuurder uit 's-Gravenpolder en een 41- jarige automobilist uit Ruc- phen botsten en raakten van de weg. Tassen hennep in een tuin gevonden In een tuin bij een huis aan de Dorpsweg in Wissenker- ke heeft de politie zaterdag middag tassen met ruim vijf kilo henneptoppen gevon den. Bij het huis stond een witte bestelbus. Een 48-jari- ge Hagenaar en 45-jarige Bre- danaar die de bus rond 12.15 uur wilden ophalen, zijn aangehouden en zitten vast. MAANDAG 20 APRIL 2015 Als start van de Museumweek vertelden historische figuren in heel Zierikzee hun verhaal, zo ook in de Stads- en Commerciewerf. foto Marieke Mandemaker door Esme Soesman door Esme Soesman ZIERIKZEE - Voor olympisch kam pioen Maartje Paumen was het net of ze op vakantie ging toen ze za terdag koers zette richting Zierik zee. Voor de sporters op het Haven plein was het vooral feest dat de aanvoerster van het Nederlands hockeyteam de Nationale Sport week op Schouwen-Duiveland opende. ZIERIKZEE MIDDELBURG ZONNEMAIRE SINT PHILIPSLAND ARNEMUIDEN WISSENKERKE Maartje Paumen hockeyt met meiden van HSD op het op het Havenplein neergelegde speelveld, foto Marieke Mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 58