Gedeelde liefde tijdens Record Store Day 66 Dit is zonder BOG ONLINE VEILING 20 SCHOUWEN-DUIVELAND MUSEUMHAVEN Stichting Museumhaven Zeeland doet schepen van de hand en zoekt vrijwilligers voor varend erfgoed. Bruse brandweer blij met wagen Nutsfönds bestaat vijftien jaar en deelt uit 20% Tuinstraat iA, Axel Tijdens dit internationale festival vieren muziekliefhebbers, arties ten, eigenaren en personeel geza menlijk de liefde voor de onafhan kelijke platenzaak. Waar het niet om massa's en gemeengoed draait. „Mensen komen niet in on ze winkel om zomaar iets te ko pen, ze willen verrast worden", zegt Louis Kleingeld van Marmur goMusic. In zijn met muzikaal snoepgoed volgepropte shop wijst hij onder meer op de special edi tions die voor Record Store Day zijn uitgebracht. Zoals een nooit eerder op plaat gezet concert van The Simple Minds en de speciale uitgave Age of Innocence van U2. „Ik heb er maar één van, maar we reldwijd zijn er ook maar 5000 van gemaakt." Op de stoep voor zijn zaak ondertussen optredens van singer-songwriter Mark Lot terman en Half Way Station. „Ar tiesten die hier normaal niet spe len. Dat is het leuke ervan." Met als Zeeuwse afsluiter: Zinkzand. ZIERIKZEE - Zouden ze voor elke fo to waar de Zierikzeese Museum haven als decor dient een dubbel tje krijgen, dan zou de Stichting Museumhaven Zeeland geen en kele financiële steun meer nodig hebben. De praktijk is echter an ders. Voorzitter Jaap Verwest greep de viering van het 25-jarig bestaan van de Stichting Museum haven Zeeland zaterdag dan ook aan om het belang van centen én van vrijwilligers voor zijn organi satie te benadrukken. „De Museumhaven is zonder twij fel de grootste toeristische trek pleister van Zierikzee. Fotoge niek. En wat te denken van het grote Nederlandse kassucces Michiel de Ruyter, grotendeels in de Museumhaven opgenomen?", wreef hij de kracht van het door de stichting gekoesterde mari tiem erfgoed er bij het publiek tij dens zijn openingswoord nog eens in. De stichting zelf bestaat dit jaar een kwart eeuw. De Stads- en Commerciewerf aan de Vissers- dijk, waar de schepen door vrij willigers worden gerestaureerd, is tien jaar in gebruik. „Het bijzonde re aan dit museum is dat je nor maalgesproken een collectie toont en dat de restauratiewerkzaamhe den ergens weggestopt in een kel der worden uitgevoerd. Hier kun je juist het restauratiewerk in het museum zien. Onze collectie ligt in het water", omschreef educa tief medewerker Carel Beulink één van de charmes van de Zierik zeese museumhaven. Elk schip heeft een geschiedenis, een ver haal. Of het nou om een garnalen- twijfel de grootste toeristische trekpleister van Zierikzee SAMENWERKING visser gaat of om een veerboot. „Die verhalen zijn onderdeel van onze cultuur en moeten daarom bewaard blijven, en nog belangrij ker: doorgegeven worden. Het is de drager van ons bestaan. Elke ge neratie moet zich bewust zijn van haar verleden, haar wortels." Met die woorden was hij in ieder ge val bij kinderburgemeester Floris Hoogenboom aan het goede adres, die een oproep deed aan ie dereen om eens met kinderen naar een museum te gaan. „Ik vind het zeker niet saai om in een museum te zijn. Ik laat me verras sen." De Stichting Museumhaven Zee land kwam ooit op initiatief van Ria Geluk en John van Dalsum tot stand. Doel was het inrichten en beheren van de Oude Haven als museumhaven. Er werden his torische schepen aangekocht. Om die te kunnen onderhouden en restaureren, was een scheepswerf nodig. De in januari overleden Jan Huijbrecht was cruciaal voor de totstandkoming van de Stads en Commerciewerf. Daar wordt op dit moment hard aan de eiken houten boeier Vabel gewerkt. ZIERIKZEE - Ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van het Nutsfönds Zierikzee hebben alle voetbalverenigingen met jeugdaf delingen op Schouwen-Duive- land geld cadeau gekregen. Het gaat om een bedrag van ruim 18.000 euro, dat verdeeld is over tien verenigingen. De club met de grootste jeugdafdeling, MZC uit Zierikzee, kreeg 5000 euro. De kleinste, Ouwerkerk, ontving 700 euro. Het Nutsfönds ondersteunt allerlei initiatieven op Schou- wen-Duiveland van verenigingen op het gebied van kunst, cultuur, gezondheid, zorg, sport, recreatie, natuur, milieu en educatie. BRUINISSE - De eerste tankauto spuit TAS6 die door de Veilig heidsregio Zeeland is aangekocht, is zaterdag door de brandweer post Bruinisse in gebruik geno men. Ploegleider Rien Schot is blij met de TAS6, die een 21 jaar oud voertuig vervangt. „Deze is wat completer. Alles zit er op, bij voorbeeld een rookverdringer. En alle materialen zijn helemaal nieuw." De brandweerpost Brui nisse geldt als 'sterke' post. Er zijn achttien vrijwilligers in touw. Luxaflex® Outdoor Terraszonwering korting AUCTIONS Centen en vrijwilligers hard nodig Mark Lotterman voor MarmurgoMusic, de onafhankelijke platenzaak in Zierikzee. foto Marieke Mandemaker door Esme Soesman ZIERIKZEE - Nu was het al lekker om zaterdag op de stoep bij Mar murgoMusic in de Poststraat in Zie rikzee zomaar op optredens te wor den getrakteerd, maar Record Sto re Day is nog veel meer dan dat. door Esme Soesman Jaap Verwest, voorzitter Het waren zaterdag niet alleen zor gelijke woorden. Naast de verjaar dagen werd ook de start van de Nationale Museumweek en de opening van het nieuwe museum seizoen gevierd. Met onder meer plannen om het 25-jarig feest van de stichting nog eens te vieren tijdens het Museum weekend van 12 september, in sa- menwerking met de organisator van een groot culinair evenement dat dan in Zierikzee plaatsvindt. Samenwerking is er ook binnen de 4Werven. Met drie andere histori sche scheepswerven in de Schelde- mondregio (Arnemuiden en het Belgische Rupelmonde en Baasro de) is de Stads- en Commercie werf een museaal verband gestart. Nu bij ons op terras zonwering... Designed by Luxaflex®. Inspired by you Zonweringen Kozijnen - zonweringen - tuinmeubelen - raamdecoratie horren - rolluiken - garagedeuren - overkappingen/veranda's Marie Curieweg 15,4389 WB Vlissingen T. 0118 - 552010 www.paczonweringen.nl WINKEL- HORECARUIMTE MET PARKEER PLAATSEN. (CA. 723 M2) Notaris: Van Heeswijk Notarissen NV mr. R. Van Heeswijk 010 - 224 09 00 BOG Auctions is marktleider op het gebied van online veilingen van Bedrijfs Onroerend Goed. Ga voor meer informatie naar: BOG-AUCTIONS.COM of neem contact met ons op via 033 - 460 00 76.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 57