Paard Dj loopt met veel Merrie Cascada springt super en gemak door de proeven bezorgt Stouten de overwinning 54 SPORT Rugbyers van ereklasser Oemoemenoe verslaan concurrent Ascrum (7-29) en hebben lijfsbehoud in eigen hand. AMSTERDAM - Herbert-Jan van der Waal, de coach van ereklasser Oe moemenoe, slaakte zaterdag een zucht van verlichting na de over winning op Ascrum (7-29). „Ik dacht vanochtend: oei, als dat maar goed gaat. Ik had namelijk geen wissels tot m'n beschikking", verklaarde hij. „Maar ik denk juist dat dat gegeven vandaag de door slag heeft gegeven. De mannen in het veld wisten dat ze tachtig mi nuten moesten blijven staan en niet mochten opgeven." Op de zonnige tribune van het Na tionaal Rugby Centrum in Amster dam-West zat 's middags een flink aantal geblesseerde Middelbur gers. Onder hen aanvoerder Quin- ten van Dijk en de immer rappe Yedney America. Langs de lijn liep Fabien Legrand. Officieel was die routinier de enige reserve, maar hij zou er alleen in gaan als het strikt noodzakelijk was. In de prak tijk had Van der Waal dus geen wisselmogelijkheden. „En dat ze het dan toch met z'n allen deze klus ijskoud afmaken, vind ik echt knap." Oemoemenoe weet na zaterdag dat directe degradatie niet meer mogelijk is. Ascrum is al uitge speeld en kan niet meer van de twaalfde plaats afkomen. De Mid delburgers staan nog steeds elfde en hebben één duel over (uit te gen Amstelveense RC) om zich veilig te spelen. Wint Oemoeme noe of pakt de ploeg twee bonus- punten, dan is de tiende plaats de beloning. Het team van Van der Waal weet zich dan verzekerd van een derde jaar op het hoogste ni veau. Bij verlies volgt een promo- tie-/degradatiewedstrijd tegen de nummer twee van de eerste klas se. „Het is mooi dat we alles nog in eigen hand hebben", zei de coach. „Ik vind dat we zonder meer in de ereklasse thuishoren, maar dat zullen we dan nog een keer moeten laten zien." Zaterdag toonde Oemoemenoe vanaf het begin aan dat het ge brand was op een goed resultaat. Al in de derde minuut drukte de ploeg een try. Jerry Christiaanse bekroonde een mooie rush over de rechterflank met vijf punten. „Het was de eerste keer dit sei zoen dat we in een wedstrijd met een een goede voorsprong had den", vertelde Joey Luitwieler, die Quinten van Dijk als captain ver ving. „Misschien zijn we wel eens door een kick op 3-0 gekomen, maar het stond nooit 5-0 voor ons. Uit die start haalden we vandaag heel veel motivatie. Die snelle sco re was wat we als ploeg net nodig hadden." Met nog twee try's van Mattis Fou- fouille en Brian Hendry haalde Oe moemenoe de rust (0-15). Het leek toen allemaal in kannen en krui ken, maar de Middelburgers vrees den enigszins voor de tweede helft. Luitwieler: „Vanwege het ge brek aan wissels. Er waren al wat jongens met pijntjes. Als die zou den uitvallen, kon Ascrum profite ren." Maar Oemoemenoe bleef over eind. Slechts eenmaal brak As crum, dat wel verse krachten had, door de Zeeuwse defensie heen. „Vorig jaar was dat ook altijd onze kracht: verdedigen", vertelde Luit wieler. „Vandaag zag ik dat weer terug. Het is een kwestie van ver trouwen hebben in de mannen links en rechts van je. Als je aan één van hen gaat twijfelen en die speler gaat assisteren, creëer je juist een gat voor de tegenstander. Vandaag durfden we in elkaar te geloven." Van der Waal was op zijn beurt zeer te spreken over de aanvals- kracht van zijn ploeg. Hij zag na rust Dicky Wullems en Jordan Ker sten nog try's maken en Joey Luit wieler een conversie benutten. „We rugbyen al het hele seizoen goed, maar het ontbrak ons aan voldoende scores. Dat kwam dan vaak doordat de pass niet goed was. Als de passes niet goed zijn, kom je weinig bij de trylijn. Van daag lukte het allemaal wel. Alles was goed verzorgd." Luitwieler: „We waren dit keer echt een team. We wilden voor elkaar knokken. Bij veel wedstrijden dit seizoen zag je dat spelers hun hoofd er niet bij konden houden. Nu was de aandacht er opeens wel van be gin tot eind. Misschien moeten we wel met zo weinig man zijn om zó sterk te spelen. Ik herinner me dat we vorig seizoen tegen Diok en Hookers ook met vijftien man erg goede wedstrijden speelden." In dat licht is het maar de vraag of het goed nieuws is dat Oemoeme noe tegen Amstelveense RC waar schijnlijk weer over meer spelers kan beschikken. Peter Klaasse liep met de krachtig en elegant bewegende Samba Hit-zoon naar 66,17 procent. „Hier ben ik erg blij mee", was de reactie van de Arnemuidenaar. „Dj gaf mij een goed gevoel. De wissels sprong hij super en hij bleef er heel de proef aan trekken. Dit is voor Dj pas zijn derde wed strijd op dit niveau en hij boekt veel progressie. Hij is pas zeven en als je ziet met welk gemak hij door de proeven loopt, lijkt mij dit nog niet het eindstation." De Rotterdamse Marlous van 't Laar stuurde de ruin Cartoeso naar de tweede plaats (64,70 procent). Maaike Hamelink liep met de veel front, kracht en in de appuyemen- ten uitblinkende Painted Black-zoon naar een score van 67,05 procent. De combinatie uit Ellewoutsdijk sloeg daarmee een gat van bijna vier procent met Pauline Meijers (Serooskerke) en haar ruin Wise Guy. Hamelink: „Dit had ik niet verwacht. De voorbereiding was niet optimaal, maar daar was bij Daquiri weinig van te merken. Op de foutjes in de eenvoudige wissels na liep hij super." Slechts drie van de negen combi naties bleven in de beslissende ronde foutloos. Carolein van de Plasse stuurde als eerste de ruin Delta Mossel's Fleetwood in 53.02 seconden naar zijn tweede nulron de. Dat was goed voor een derde plaats. „Door een rugblessure heb ik een aantal weken niet kunnen rijden. Dit was mijn eerste wedstrijd. Daarom ben ik ook niet voluit ge gaan. Mijn broer heeft Fleed wel al die tijd getraind." Voorlaatste starter Renee de Weert ging met de ruin Caliber in 48,34 rond. Daarmee leek voor de Brabantse combinatie de buit binnen. Maar het laatste woord was aan Wilma Stouten. De ama zone behaalde met Cascada in 47.53 de winst. „Ik rijd dit paard voor de familie Bimmel. De merrie zat in de stop. Ik zag het als een uitdaging om haar weer aan het lopen te krij gen. En het lijkt te lukken. Het vertrouwen is terug. Ze sprong su per vandaag", vertelde Stouten. In de klasse M was Nina Knape de enige die het strafblad blank hield. De voor de Schouwse Rui ters uitkomende amazone stuur de in de barrage Knape Hout's Ca sino in 48.19 over het parkoers. Martine van den Eyden (Steenber gen) was met Elegante drietiende tel sneller, maar met de finish in zicht schopte de schimmelmerrie een paal naar de bodem. Joyce de Koeijer schreef zater dag in Vlissingen met de ruin Ge- melo de 28e editie van de dres- suurcompetitie om de Steketee Gouden Ruif op haar naam. De amazone uit Yerseke liep in mane ge De Scheldestad met de Lexi con-zoon naar de fraaie scores van 68,66 en 67,66 procent. Dat was goed voor een gemiddel de van 68,50 procent (vier wed strijden) en het felbegeerde gou den kleinood. Met vijftien man klus geklaard De Schot Brian Hendry breekt door de defensie van Ascrum heen. Zijn ploeggenoten staan klaar om te assisteren, foto Orange Pictures/Wim Wobbes door Roeland van Vliet door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Maaike Hamelink behaalde gisteren in Nieuw- en Sint Joosland een afgete kende overwinning in de klasse Z1 dressuur. Met de overwinning in Z2 trok Peter Klaasse met de ruin Dj de progressieve lijn door. door Lucien Roelandt NISSE - Wilma Stouten deed zater dag in de tweede wedstrijd van Springtour Zeeland in Nisse goede zaken. De amazone uit Seroosker ke behaalde na een spannende bar rage met de merrie Cascada in de klasse L de overwinning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 54