Jordi van de Wiele maakt indruk 50 SPORT TENNISCOMPETITIE Tennissers De Boskreek 2 verslaan in de vierde klasse gemengd Souburg. Nina Meppelder naar het WK taekwondo Derde plaats voor Luca van der Veken Renzo Moretti is in vorm. De jeugdrenner van ZRTC Theo Middelkamp won za terdag de jeugdwielerronde van Lewedorp. Luca van der Veken uit Sint-Jansteen werd derde. Ook Shirin van Anrooy (Kapelle) en Arjan Poleij (Kruiningen) werden in hun leeftijdsgroep derde. Bij de ID-renners was Wal ter Pollet (Hulst) de beste Zeeuw met een zesde plaats. Irma van Duyn (Schoondij- ke) won bij de vrouwen. Vijfde plaats voor Denise Gunst Bij de klassieker Omloop door 't Land van Kleine Hein kwamen de wielren- sters Daphne Mesu (Middel burg) en Denise Gunst (Yer- seke) goed voor de dag. Ze maakten deel uit van een kopgroep van 45 rensters. In de sprint werd Gunst vijfde bij de junioren en Mesu fi nishte als negende nieuwe ling. Er waren 130 deelne mers, waarvan er 93 de fi nish bereikten. Libretitel voor Van Stevendaal Robert van Stevendaal is Zeeuws kampioen libre klein gewordern. De biljar ter uit Vogelwaarde bleef ze ven ronden lang ongeslagen. Naast de eindzege won hij ook alle klassementen, zoals hoogste partij (150), hoogste serie (150) en hoogste gemid delde (70.00). Danny Wal- hout uit Heinkenszand werd tweede. Jan Eicken- boom uit Zierikzee verraste met een derde plaats net voor Jan Goudzwaard. Hoofdrol De Booij en De Feijter De pas naar de klasse Z ge promoveerde Ilse de Feijter en Anneke de Booij eisten gisteren bij de dressuurwed- strijd in Westdorpe de aan dacht op. In de warmloop ronde van Zi, in handicap verreden met Z2, liep De Fe ijter met Aimee met de sco re van 63,82 procent naar de overwinning. In de herkan sing sloeg De Booij met de merrie Orviel toe. Ze haalde een score van 71,76 procent. Handbalsters van Novitas verliezen De handbalsters van Novi tas hebben gisteren de eer ste wedstrijd in de veldcom- petitie met 11-8 verloren van Blauw-Wit. Op het kunst gras in Den Bosch ging het tot aan de rust gelijk op: 5-5. Novitas miste haar topsco rers Patricia Bel en Patty van Kerckhoven. Na rust liep Blauw-Wit uit naar een 11-8-zege. Scores Novitas: Ca roline Burm 4, Mascha Spie- ringhs 3, Yvonne Rosner 1. het duo Buse/Petrignani. In de eerste mixed bedwongen Imre van Overloop en Patrick Marteijn met 6-2 7-5 Yvonne Joziasse en Dennis Buse. Van Overloop slaat flink door van achteruit, waar door Marteijn er aan het net lus tig op los kan volleren en smashen. José de Wit nam in de tweede mixed, met Ruben Haverbeke aan haar zijde, revanche op Bonnie du Pon, samen met Petrignani: 6-3 6-1. De Boskreek 2 klopte in dezelfde klasse Souburg met 5-3. John de Waele won in de eerste single in drie sets van Fabian Probert. Zijn zus Brigitte was vaster dan Kim Houmes: 6-3 6-4. Jordy Engelaar zegevierde in drie sets over Ricar- do van der Meijden. Alleen Maud Kuypers verloor van Linda Gru- ber: 2-6 1-6. Een klasse hoger stevent het eer ste team van De Boskreek rechts reeks af op het kampioenschap. In en van Roosendaal werd met 7-1 gewonnen. Ruud Martens, afkom stig uit Koewacht en studerend in Amsterdam, versloeg met 6-2 6-0 Jos Vlaar. Manon Dewulf won knap met 6-4 6-1 van 2-speelster Melissa van Onckelen. Het zestienjarige talent uit St.-Gil- lis Waes tennist behoorlijk aanval lend. Tahnée van Hoeck, de ande re Vlaamse in het team van De Boskreek, had een extra set nodig tegen 3-speelster Kimberley Dek ker: 4-6 6-41-6. Alleen Rowin Ta- zelaar verloor met 6-4 van de Bra bander Van Loo. De aanvoerder van De Boskreek ging in de derde set met 6-4 strijdend ten onder. In het dubbel stelde Tazelaar ech ter tegen diezelfde Van Loo orde op zaken. De combinatie Martens/Tazelaar bedwong het duo Van Loo/Vlaar met 6-16-0. De stoïcijns tennissende Martens bleek ook aan het net weer ijzer- sterk. In het dubbel bij de vrou wen ontspon zich een gelijkop- gaande strijd. Margot Martens en Tahnée van Hoeck klopten uitein delijk met 7-5 6-4 het tweetal Dekker/Van Onckelen. Samen met haar broer Ruud domineerde IJZENDIJKE - Tiola heeft de leiden de positie in de vierde klasse van de landelijke mixedtenniscompeti- tie versterkt. De ploeg versloeg in IJzendijke De Schelde met duide lijke cijfers: 7-1. Ruben Haverbeke consolideerde zijn goede vorm tegen Dennis Bu se: 6-0 6-0. De student aan de Ho gere Academie voor Lichamelijke Oefening in Den Haag tennist de gelijk van achteruit en beweegt zich zeer soepel over de baan. Ook routinier Patrick Marteijn kwam eenvoudig tot de volle winst. De nationaal veteranen- kampioen deklasseerde Pieter Pe trignani met 6-0 en 6-0. Marteijn tennist zo aanvallend mogelijk. Zijn strategie is om de rally's zo kort mogelijk te houden, zodat hij zo min mogelijk energie ver bruikt. Dominique Vyncke versloeg met twee keer 6-2 Noortje Hermani- des. De Belgische speelster van de West Zeeuws-Vlamingen was be duidend vaster dan haar Vlissing- se opponente. Voor het team van De Schelde redde Bonnie du Pon de eer ten koste van José de Wit. De Vlissingse won de eerste set met 6-3, maar De Wit herpakte zich met 6-2 goed in het tweede bedrijf. De uit Zaltbommel afkom stige Tiola-speelster tennist tac tisch, met veel variatie: kort, lang, lobs, vertragen. De beslissende set werd op condi tie beslist. Du Pon zegevierde met 6-1. In het dubbel waren Haverbe ke en Cappendijk, die beide nau welijks onnodige fouten maken, met twee keer 6-2 te sterk voor In de eerste reeks vertrok Van de Wiele als vierde, maar nam in de tweede ronde de leiding over en liet zich daarna niet meer verras sen. De man die even aan de lei ding ging was Roy Gijsel. De cou reur uit Heikant liet zien nog niets verleerd te zijn en zou met wat extra training zo weer in de prijzen kunnen rijden. Van de Wiele liet er in de tweede manche geen gras over groeien. Hij nam meteen het initiatief en liet de rest en om de tweede plaats strijden. De Belg Michael Bruyninckx klasseerde zich uitein delijk als nummer twee. Bij de MX 2 tweetakten eindigden Joey de Wulf uit Oostburg en Jo- chem van de Wiele uit Sint Jan steen met een gelijk aantal pun ten. De Wulf werd met een vier de plaats door een betere tweede doorslaggevende manche de beste Zeeuw. Om diezelfde reden won Lars Griekspoor het dagklasse ment voor Nick Horsten. In de zwaarste categorie, MX 1, ging de overwinning bij de licen tiehouders naar de 23-jarige West-Vlaming Jeffrey Dewulf. De Yamaha-coureur uit Jabbeke was een maatje te groot voor de rest van het deelnemersveld. Uiteinde lijk legde Maik Wedage uit Moer dijk beslag op de tweede plaats voor Ronny van Hove en Steven Ovaa. De tweede heat kende bij de eer ste vier rijders exact dezelfde uit slag. Patrick Piessens moest bij de veteranen in beide manches ge noegen nemen met de tweede plaats. Toch was dat voldoende voor de dagzege. Karin Adriaanse uit Lewedorp werd fraai tweede door een derde en vierde plaats in de manches. „Dit is en blijft mijn favoriete cir cuit", zei de motorcrosster na af loop. De beide Belgische manchewin naars Bart Seymortier en Eric Mer rie kwamen in de andere manche niet aan de finish. Tijdens de derde wedstrijd om het kampioenschap van het dis trict West schreef Barney Steke- tee uit Yerseke de klasse MX 2 viertakten op zijn naam. In de eerste manche had de Ka- wasaki-rijder een beroerde start, maar vanaf de elfde positie rukte hij toch op naar de tweede plaats. De kopman Johan Breedijk was niet meer te achterhalen. In de tweede manche kwam Ste- ketee al spoedig aan de leiding en stond die ook niet meer af. De ze ventienjarige motorcrosser werd ook meteen de nieuwe leider in de tussenstand. VLISSINGEN - Nina Meppelder gaat van 27 tot en met 30 mei op het WK taekwondo op voor een gou den medaille. De inwoonster van Kattendijke, lid van Taekwondo Middelburg, is in het Italiaanse Jesolo kanshebster bij de discipli ne sparren in de categorie senio ren zwaargewicht. Vorig jaar won ze in Hongarije de titel in de Europacup. Daarnaast hield ze een zilveren plak over aan het EK in Azerbeidzjan. In 2011 kroonde ze zich al eens tot Europees kampioen bij de junio ren. Meppelder hield in de finale in Slowakije een Russische van zich af. Daarvoor had ze al drie partijen gewonnen. Daarnaast komt Meppelder in Jes olo met het Nederlandse team uit op de onderdelen team sparren, team gesprongen schoptechnie- ken en team power breken. LEWEDORP EMMEN KWADENDAMME WESTDORPE HULST Tiola steviger aan de door Henk van de Voorde door Herman Heuvink AXEL - Tijdens de tweede clubcross van de RES-Axel was bij de MX 2 viertakten Jordi van de Wiele zater dag de grote man. De 22-jarige KTM-rijder uit Sint Jansteen boek te twee manche-overwinningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 50