Loverboy krijgt vast geen twaalf jaar Marathon Boston: elke rugzak gecontroleerd 4 IN HET NIEUWS MH17 De resten van MH17 die als oorlogstrofeeën in een Zuid-Russisch museum te zien zijn, zouden daar na diefstal zijn beland. Het OM verwijt Armin A. dat hij een 16-jarig meisje heeft aangezet tot prostitutie. Dat gebeurde in de eerste weken van oktober, met tientallen mannen als klant. In de visie van het OM heeft A. zich schuldig gemaakt aan mensenhan del en seksuele uitbuiting. Daar staat een maximumstraf op van twaalf jaar. De hoogte van de straf die A. in theorie boven het hoofd hangt, is niet verminderd nu de aanklager drie van de vier beschuldigingen in de eerste dag vaarding heeft geschrapt. Je hoeft geen geschoold jurist te zijn om te weten dat een rechter een dief niet vier jaar naar de ge vangenis stuurt. Ook niet als hij al vaker voor diefstal is veroor deeld; zelfs al is de maximum straf voor dat vergrijp vier jaar cel. Evenmin ligt het voor de hand dat Armin A. twaalf jaar de cel in moet, nu het slachtoffer blijft bij haar verklaring dat ze zich vrijwil lig heeft geprostitueerd. De reactie van het OM dat het ver wijt mensenhandel/seksuele uit buiting blijft en dat daarop twaalf jaar celstraf staat, is te doorzichtig om serieus te nemen. Erger, daar mee worden verwachtingen ge wekt waarvan het OM weet dat die niet waar te maken zijn. Wanneer zullen de officieren van justitie in deze zaak ruiterlijk toe geven dat ze vanaf het bekend worden van de loverboyaffaire op alle fronten te hoog hebben inge zet? aanslag van 2013. De stad is in af wachting van de uitspraak in het proces tegen de enige nog leven de dader van de aanslag: Dzhok har Tsarnaev (21). Die kreeg eer der deze maand te horen dat de ju ry hem schuldig acht. Deze week begint het tweede deel van de zaak. De jury besluit of Tsarnaev in aanmerking komt voor de doodstraf of niet. Dzhokhar Tsarnaev plaatste sa men met zijn broer Tamerlan in 2013 twee bommen bij de finish van de marathon. Drie toeschou wers kwamen om, net als een po litieagent die door Tamerlan door het hoofd werd geschoten. De po litie van Massachusetts neemt daarom nu extra veiligheidsmaat regelen. In een bericht op het ei gen weblog schrijft de politie dat ze toeschouwers en lopers afraadt wapens, koelboxen, koffers en gro te tassen mee te nemen, evenals grote dekens en slaapzakken. Ook worden kostuums die het gezicht bedekken, afgeraden. In aanloop naar de uitspraak over de doodstraf voor Tsarnaev, sprak zijn familie zich vorige week voor het eerst uit over de zaak. Een oom van de broers - Tamerlan kwam bij de klopjacht op de twee daders om het leven - zei tegen een journalist van Time dat de aanslag een samenzwering van de Amerikaanse overheid was. Zijn neven zouden onschuldig zijn. In Massachusetts wordt de dood straf zelden opgelegd, maar om dat volgens minister van Justitie Eric Holder dit een aanslag was op het hele land, is de doodstraf hiervoor wel toegestaan. De jury moet er dan unaniem vóór zijn. Tsarnaev wil volgens zijn advo caat Judy Clark in leven blijven. Als hij de doodstraf niet krijgt, wacht hem waarschijnlijk levens lang, zonder kans om vrij te ko men. Aan de marathon doen van daag 27.000 renners mee. Het eve nement trekt meer dan een half miljoen toeschouwers. Vandaag vindt in Boston de tweede marathon plaats sinds de door Jos Emonts en Marco van Kampen MAASTRICHT - De verdachte in de zaak van het 16-jarige meisje dat in Valkenburg in hotels in de prosti tutie zat, wacht waarschijnlijk niet de jarenlange celstraf waar het Openbaar Ministerie (OM) van rept. Vandaag is de regiezitting van zijn zaak. Drie van de vier aanklach ten zijn vervallen nu het meisje volhoudt dat geen sprake was van dwang 'Wrakstukken in museum zij n gestolen' Volgens een oom van de twee broers was de aanslag een samenzweringsactie van de overheid door onze correspondent Maartje van Hoek NEW YORK/BOSTON - In doorzichtig plastic tasjes moeten de toe schouwers van de ma rathon in Boston hun spullen meenemen. Wie een grote tas of rugzak heeft, wordt mogelijk ge vraagd deze te openen voor inspectie door de politie. Drones zijn verbo den. Hardloopschoenen hangen in Boston aan een boom als eerbetoon aan de slachtoffers, foto Tim Bradbury/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4