Korfballers Zaamslag Eddy van Goethem werken zich in de nesten hervindt zijn ritme SPORT 49 Scheldesport eindigt op de derde plaats Joey Grochal grijpt titel rapidschaken NIO-Zaamslag 18-15: Coach Carlo de Waele was na afloop boos en teleurgesteld. Hij trok een harde conclusie. „We staan met ander half been in de vierde klasse." In de zeventig minuten korfbal die kort daarvoor plaatsvonden ver beet De Waele de teleurstelling over het magere niveau van zijn ploeg. Een veel feller en gretiger NIO troefde Zaamslag op alle fron ten af, met als gevolg dat de fou- tenlast aan die kant ongebruike lijk hoog lag. De donderspeech in de rust was dan ook te verwach ten. Even leek dat te helpen. In het derde kwart van de wedstrijd kwam Zaamslag van 13-8 terug tot 13-13. Maar in het laatste kwar tier ging het toch weer mis. De ploeg maakte verkeerde keuzes. Scores Zaamslag: Jeffrey Courtens 8, Marco van Reeuwijk 5, Marjolein Ver- poorte en Erwin Verhelst 1. Van Goethem speelde een sterk toernooi. Door fysieke problemen kwamen zijn kwaliteiten de laat ste tijd niet meer uit de verf. Een enkele uitschieter daargelaten. Nu was hij ondanks de driedaagse in spanning sterk op dreef. „Aan li bre en bandstoten kwam ik am per nog toe. Ik speelde vooral drie banden groot. Tijdens dit toer nooi moest ik vaak verschillende spelsoorten spelen en dat gaf mij de gelegenheid mijn ritme te vin den. Vooral het bandstoten ging erg goed. Ik noteerde in een partij een serie van 20 en 7.50 gemid deld. Omdat het vrij korte partij tjes waren had ik er lichamelijk geen probleem mee." Van Goethem verloor één keer het libre van Aart Vasseur in de poulefase en speelde in de finale in die spelsoort gelijk tegen Ko van Haneghem. Daarmee was Van Goethem de verdiende win naar. Ook de prestatie van Van Haneg hem mocht er zijn. Hij werd eerst poulewinnaar, versloeg vervol gens in de kruisfinale titelverdedi ger Wim van Brink, om pas in de finale te worden gestopt door Van Goethem. De uittredend kam pioen won nog wel zijn poule, maar moest in de eindstand ge noegen nemen met de vierde plaats. „Daarover mogen we best tevre den zijn", vond trainer Michael van Leeuwen. De coach moest de slotwedstrijd vanwege zijn werk aan zich voorbij laten gaan. Schel desport bleef in Zaltbommel aan vallend onder de maat. „Het sco ringspercentage was aan de lage kant. Afstandsschoten lukten niet en ook in de rebounds kwamen we tekort", zei speler/coach Mar tin van Ham na afloop. Voor de rust werd er slechts 22 keer gescoord door Scheldesport. In de eerste periode keken de Zeeuws-Vlamingen tegen een 14-10-achterstand aan. Daarna werd de marge door de thuisclub halverwege vergroot tot elf pun ten: 33-22. In de derde periode ging het sco ren beter af, maar ook Ardito bleef de punten maken. Met een 57-45-tussenstand werd aan de laatste periode begonnen. Van Ham: „We zijn nooit echt dichter bij kunnen raken. Dan moet je een goede serie kunnen neerzet ten, maar dat gebeurde niet." Voor Scheldsport scoorden Mau- rits van Aalst en Thijs de Groot respectievelijk zestien en vijftien keer. Trainer Michael van Leeu wen weet nog niet zeker of hij zijn eerste seizoen bij Schelde sport een vervolg geeft. „Het blijft lastig vanwege de ploegendien sten op mijn werk. Ik ben meer op de training dan bij de wedstrij den geweest. Ook moet ik een knie-operatie ondergaan. Ik vind het jammer, maar het is aan de an dere kant niet leuk om half werk te doen." Open Zeeuws kampioenschap ra pidschaken is een prooi geworden voor Joey Grochal. De Goese scha ker bleef Bas de Feijter en clubge noot Louis Nieuwenhuijse een half punt voor. Slechts twaalf deelnemers von den de weg naar de speelzaal in 's-Heer Hendrikskinderen. Joey Grochal van de Goese schaakvere niging was vooraf de grote favo riet. In eerste instantie leek het erop dat hij het onderspit moest del ven. Clubgenoot Louis Nieuwen huijse verraste met een overwin ning en greep zo de koppositie. Bas de Feijter van Landau uit Axel was de enige die Nieuwenhuijse bij kon blijven. Na een onderlinge remise werd De Feijter op een ne derlaag getrakteerd door Grochal. Waar Nieuwenhuijse alleen de lei ding kon nemen, liet hij zich ver rassen, waardoor Grochal de la chende derde werd. De laatste ronden leverden geen verrassingen meer op waardoor Grochal er alsnog met de hoofd prijs vandoor ging. MAANDAG 20 APRIL 2015 De Sterre (wit shirt) is in de aanval in de ontmoeting met WS'92. foto Ronald den Dekker door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse korfbalclubs kenden een slecht weekeinde. Derdeklasser Zaamslag gaf in Rotterdam tegen concurrent NIO niet thuis. De ploeg verloor met 18-15 en degradatie naar de vierde klasse dreigt. Het duel van vierdeklasser Luctor vond geen doorgang. Opponent ZKV kon geen ploeg op de been brengen. BKC-TOP 5: 7-11: Scores BKC: Koen de Bliek, Jan-Willem de Groote en Ri- cardo de Reus 2, Stephanie Beeke 1. Het lot van Zaamslag in de derde klasse van de korfbal competitie hangt aan een zijden draad. door Joop van den Oudenhoven HOEK - Eddie van Goethem heeft de Grand Final, het kampioenschap libre, bandstoten en driebanden van de Zeeuws-Vlaamse Biljart bond gewonnen. De biljarter van DOA uit Hulst bleef in de finale Ko van Haneghem van Hof van Eede met 3-1 voor. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport hebben het seizoen in Zaltbommel afgesloten met een 74-59-nederlaag tegen Ardito. De Terneuzenaren eindigde in de eind stand van de tweede klasse zuid op een derde plaats. 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49