Hoofdplaat is na zege één punt verwijderd van kampioenschap Stunt De Schelde blijft uit tegen de kampioen 48 SPORT VOLLEYBAL - .m** - Volleybalsters De Sterre doen vertrouwen op voor promotiewedstrijd om plek in de derde divisie. BW'63, dat Vosmeer met 6-1 klopte, NVS (3-2 winst tegen Sluis) en Groede, dat met 2-0 van Terhole won, zijn de voornaamste kandidaten voor de derde-periode- titel. Onderaan bleef Graauw ste ken op een teleurstellend i-r-ge- lijkspel uit bij Rimboe. Hoofdplaat-Hulsterloo 2-0: Het duel ging gelijk op. Beide ploegen kregen kansen. Na twintig minu ten bracht Kenny de Baerdemae- cker na een prima actie van Wou ter Ghijs de stand op 1-0. Hulster loo ging op zoek naar de gelijkma ker. Na rust had de thuisclub de bete re kansen. Nadat Niels Pielaat had gemist, besliste Baerdemaecker met zijn tweede treffer, uit een voorzet van Tom de Smet, de wed strijd: 2-0. Voor Hoofdplaat lonkt nu de titel. NVS-Sluis 3-2: Sluis deed niet on der voor NVS, maar de thuisclub was effectiever in de afwerking. Robin Cools zette met twee doel punten NVS op een 2-0-voor- sprong. Sluis scoorde na rust de aansluitingstreffer via Koen Quaak. Daarna lieten ze mogelijk heden op de gelijkmaker liggen, waarna de Brabanders via Gerben Cools de marge opnieuw vergroot te tot twee treffers. Het doelpunt van trainer-speler Ronny Tresonie bracht voor Sluis de spanning terug, maar daar bleef het bij. Vivoo-SDO'63 3-1: De ploeg uit Lamswaarde zit in een dip. Ook in de uitwedstrijd tegen Vivoo kon SDO geen vuist maken. Bij de rust keek men door treffers van Bas van der Heijden en Dimit- ri Ceuppens tegen een 2-0-achter- stand aan. Toen Jeroen van Gastel na rust de 3-0 voor de ploeg uit Huijbergen scoorde, was de wedstrijd ge speeld. Dominique Toet redde nog de eer voor SDO, maar meer zat er niet in. Groede-Terhole 2-0: Groede was de bovenliggende partij. Terhole bleef tot aan de rust overeind. De West-Zeeuws-Vlamingen lieten een aantal mogelijkheden onbe nut. Vlak na rust opende Wesley Steijaert de score. Er kwamen kansen voor de thuisclub. Het duurde tot de laat ste minuut voor alweer Steijaert de 2-0 winst veilig stelde. BW'63-Vosmeer 6-1: Het was eenrichtingsverkeer. De thuisclub legde met een 4-0-voorsprong bij de rust de basis voor de afgeteken de winst. Abdourahim El Fadilli was met drie treffers de meest ge vierde speler. Batuaan Celedi, Sef- ket Yavuz en Solimen zorgden voor het halve dozijn. Na rust maakte Ricky de Klerk voor Vos meer het enige doelpunt. Rimboe-Graauw 1-1: Graauw kreeg in de Wouwse Plantage te weinig in het duel in de onderste regionen. Joris Kartner zette voor de rust de Zeeuws-Vlamingen op een t-o-voorsprong. In de tweede helft verzuimde Graauw de score op te voeren. Dat brak hen op. Stanley van Overveld bracht Rimboe uit een strafschop alsnog langszij: 1-1. TERNEUZEN - De volleyballers van Voorwaarts en de vrouwen van De Sterre kenden een goede gene rale voor de promotiewedstrij den, die zaterdag worden ge speeld. Beide teams wonnen hun laatste competitieduel met duide lijke cijfers: 4-0. Mannen. Eerste klasse C. Voorwaarts-Atak'55 3 4-0 (25-15, 25-8, 25-14, 25-17): Een spel van kat en muis. Atak'55 moest pun ten pakken om buiten schot van WS'92 te blijven. De bezoekers kregen echter geen moment de ge legenheid om in de wedstrijd te komen. Voorwaarts ontregelde met een heel goede opslag de Wa- spikse aanval en als de pass al eens aan het net kwam, dan stuit ten de bezoekers op een hecht Axels blok. In een hoog tempo spelend liet Voorwaarts vooral in de eerste twee sets weinig heel van Atak'55. Ook in het restant van het duel bleef de thuisploeg bij de les. De Sterre-WS'92 2-3 (25-21, 19-25, 26-24,17-25, 8-15): De Vlis- singers moesten winnen, maar in Zuiddorpe werden geen cadeau tjes uitgedeeld. De thuisploeg be gon goed en liep onder aanvoe ring van Marlon Pijpelink naar winst. Daarna zakte het niveau. Romme lig spel, veel foute opslagen. Slechts Joost Lammerts bleef in een foutenfestival op de been. In de slotfase van de derde set beslis ten twee miraculeuze ballen over de tweede setwinst voor De Ster re. De bezoekers kwamen hard wer kend in het vierde bedrijf voor de tweede keer op gelijke hoogte en trokken die goede lijn in de laat ste set door. Nadat met een 8-4- voorsprong was gewisseld, was er voor de Vlissingers geen vuiltje meer aan de lucht. WS'92 handhaafde zich door die krappe zege in de eerste klasse, omdat de marge van één punt op Gepidae (dat ook met 3-2 won) be houden bleef en Atak'55 3 op ba sis van setsaldo voorbij werd ge streefd. Vrouwen Promotieklasse B De Sterre-De Burgst 2 4-0 (25-15, 25-19, 25-21, 25-9): Bij de vrouwen van De Sterre kreeg iedereen in speeltijd in de week voor de promotie/degradatiewedstrijden om een plaats in de derde divisie. De Sterre bouwde een goed ge voel op naar die allesbeslissende wedstrijden en kwam slechts in de derde set in de problemen. Met een paar goede serviceseries op rij werd in een mum van tijd een 15-4-achterstand opgehaald. De nummer laatst van de promo tieklasse was in de vierde set hele maal geen partij meer voor het beste Zeeuws-Vlaamse vrouwen team. Eerste klasse C YVC-Voko 0-4 (22-25, 20-25, 16-25, 17-25): Het gedegradeerde WC trof een ploeg met veel leng te in de gelederen. De thuisploeg begon goed. WC nam het initia tief en sloeg een gaatje. Dat kon niet worden verzilverd, omdat de Voko-aanval naarmate de set vor derde op toeren kwam. Bovendien serveerden de bezoe kers diep en strak, waardoor YVC lastiger aan aanvallen toe kwam. Hard werkend bood WC in elke set stug tegenstand. Tot winst kwam het echter niet. Voorwaarts-Sarto 3 3-1 (25-14, 25-11,19-25,27-25): De Axelse vrou wen klommen door de overwin ning nog een plaats op de rang lijst en eindigden het seizoen met 47 punten op de zevende plek. Daarmee voldeed de debutant aan de doelstelling. Voorwaarts kwam goed serve rend en passend voortvarend uit de startblokken, maar moest na verlies in de derde set alle zeilen bij zetten om de winst veilig te stellen. Dat kwam omdat Sarto een routi nier binnen de lijnen bracht, die de thuisploeg met een lastige op slag bestookte. Na verlies in de derde set werkte Voorwaarts in de slotfase van de vierde set uit eindelijk nog een 24-22-achter- stand weg. De Schelde-De Vennen 9-11: Kampioen De Vennen had een vlekkeloze start en liep in de eer ste periode uit naar een 4-2-voor- sprong. In het tweede bedrijf kreeg De Schelde meer grip op de wedstrijd en hield het verdedi gend aardig dicht (3-5). Toen het begin derde periode 4-5 werd, was de spanning terug, maar De Vennen schakelde een tandje bij en liet zien de ware kampioen te zijn: 4-8. Toch bleef de Terneuzense forma tie knokken en kwam de ploeg in de derde periode terug tot 9-10. De gasten hadden de sterkste eindsprint en wonnen met 11-9. Scores De Schelde: Mertijn Loof 3, Niek Kampman, Jason van Boom bei den 2, Cas van Vorstenbos en Ruben de Vos beiden 1. De Bruinvis-DZK 3 6-1: Na een aarzelende start kwam De Bruin vis in de tweede periode op stoom, ook al omdat DZK de kan sen liet liggen: 4-0. Pas in de derde periode deed DZK 3 iets terug. De Bruinvis bleef echter de betere ploeg, maar speelde slordig en er vielen dus weinig treffers te noteren. Uitein delijk werd het 6-1 voor de ploeg uit Sas van Gent. 5 w y - y - v. -:\ :«P|KS!3r*' Goede generale voor Voorwaarts door Aector Dooms TERNEUZEN - Hoofplaat is na de 2-0-zege op Hulsterloo nog één punt verwijderd van de titel in de vijfde klasse A van het zondagvoet bal. Zondag kan in de uitwedstrijd tegen Groede het kampioenschap worden binnengehaald. „We gaan met de bus naar Groede", klonk het gisteren vanuit de bestuurska mer in Hoofdplaat. Hulsterloo en SDO'63 (3-1-verlies bij Vivoo) zijn al zeker van een periodetitel. 15 Hoofdplaat stevent af op de titel in de vijfde klasse van het zondagvoetbal. De ploeg behaalde gisteren de vijftien de overwinning in de competitie. Het werd 2-0 tegen Hulsterloo. door Peter van Kouteren 47 De volleybalsters van Voorwaarts gre pen op de slotdag een zege en klom men een plaats op de ranglijst in de eerste klasse. De Axelse ploeg haalde 47 punten en werd daarmee zevende. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpoloërs van De Schelde konden zaterdag in de eerste klasse tegen kampioen De Vennen niet stunten en verloren met 9-11. De Bruinvis won in de tweede klasse de Zeeuwse derby tegen De Zeeuwse Kust 3 met 6-1 Scores De Bruinvis: Jason de Maet en Danny Soetens beiden 2, Gert Jan Ramondt en Maarten Hemelaar bei den 1. Een fel duel om de bal bij de wedstrijd tussen De Schelde en kampioen De Vennen (zwarte cap). foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48