Troebel zicht op de titel voor Vlissingen Steen verliest en richt zich op nacompetitie SPORT 47 Vlissingen en De Dijk, voor aan vang van de wedstrijd de num mer drie met een punt achter stand op Vlissingers, vochten gis teren een geweldig voetbalge vecht uit op het scherp van de snede. Giovanny Sabajo ging daar na een uur spelen zelfs iets te ver in. De rechtsback van De Dijk trapte Geraldi Geerman hard on deruit en kreeg daarvoor de rode kaart. „We hadden niet het juiste antwoord op die rode kaart", meende trainer Ruud Pennings. „Het gevolg van die kaart was ook dat zij alles op gingen blazen. Maar je moet je niet laten leiden door de emotie van de wedstrijd." De Toneelgroep Amsterdam leek er na de rode kaart voor Sabajo in derdaad tien nieuwe leden bij te hebben. Ze duikelden, schreeuw den, en ook de technische staf jut te de boel op om het minste of ge ringste. „Zij wilden winnen, wij ook. Maar als het in die laatste mi nuten t-i staat, moet je er alles aan doen om geen doelpunt tegen te krijgen", vond Van Belzen. „We hebben ook vaste afspraken bij standaardsituaties", vulde Pen nings aan, verwijzend naar de 2-1 van Verschraagen in blessuretijd. De verdediger kreeg de bal in be zit nadat Van Belzen de bal weg- bokste bij een vrije trap en schoot de bal met een flinke snelheid te gen de touwen. Pennings: „Het ging vandaag om details, maar dat zijn wel bepalende momenten." Zelf kwam Vlissingen ook tot sco ren door in te zoomen op een de tail: de traptechniek van Roycel Ja mes bij vrije trappen. „Romeo van Aerde (assistent-trai ner) en ik hebben hem eens ge zegd: 'Peer hem nou eens loei hard naar de goal'", vertelde Pen nings. En zo geschiedde. Vanaf een meter of twintig pegelde hij de bal 'loeihard' binnen. Maar na die treffer, en vooral na die rode kaart, deed De Dijk er volgens Van Belzen 'een tandje bij'. Tim Ruder knalde van af stand de 1-1 binnen na 66 minu ten spelen. Ruim vijf minuten voor tijd misten Hoessein Bou zambou (lat) en in de reboud Pat tinama (paal) voor open doel, waarna de bezoekers er alsnog met de winst vandoor gingen. „Ben je daardoor het zicht op het kampioenschap kwijt?", vroeg Van Belzen zich hardop af. Hij gaf zelf het antwoord: „Het is pas gespeeld als er ook echt een kampioen is. Het is nu hopen op een misstap van Magreb'90 (vier punten achterstand) en De Dijk. Maar dit is wel een deceptie." Iets om te laten bezinken, met nog drie competitieduels te gaan. KARAKTERISTIEK zij hadden gescoord, dan had het zo maar de andere kant op kun nen vallen. Na de 2-0 nam HW'24 achterin meer risico en werd vol op de aan val gespeeld. Tot mogelijkheden leidde het niet, omdat routinier Cabenda zijn medespelers goed weg zette. Met een knap uitge speelde aanval bepaalde de thuis ploeg in de extra tijd via invaller Rogier Veenstra de eindstand op 3-0. HW'24 resteert duels tegen Oos terhout, Voab en Jeka. Zeelandia Middelburg treft Sarto, Cluzona en Oosterhout. Eikenhout: „Als Cluzona en Oosterhout ploegen zijn die voor hun laatste kans strij den, dan kunnen dat lastige pot jes worden." Het vuurwerk dat met veel bra voure door de supporters van Steen werd afgestoken, sloeg niet echt over naar de spelers op het veld. De jonge ploeg van trainer Carlo van Grimberghe kende een nerveuze start, kon kennelijk de druk van de belangrijke wedstrijd niet aan en keek in de derde mi nuut al tegen een 1-0-achterstand aan. „Dat doelpunt, in een vroeg stadium, was bepalend voor het verloop van de wedstrijd", zei Van Grimberghe na afloop. „Het was precies het omgekeerde in 's-Heerenhoek. Toen nam Steen een vroege voorsprong en verloren wij uiteindelijk met 5-0", stelde Patrijzen-trainer Hans de Nooijer vast. Die vroege 1-0 was een wat vreemde treffer. Een vrije trap van Roy Haerkens bereikte aan de linkerkant Jeroen Westrate, die de bal zowat op de achterlijn staande nog voor het Steen-doel bracht. Angelo Janse claimde de goal, al zat er ook nog een Steens been tussen. De topper was een treffen tussen de beste aanval (Patrijzen) en de sterkste verdediging (Steen) van de vierde klasse. Steen kon die sta tus niet waarmaken. De verdedi ging maakte vooral in het eerste kwartier een paniekerige indruk. De thuisclub had de eerste helft problemen met het druk zetten van een strijdvaardiger Patrijzen, dat bijna alle duels won en in alle linies de betere ploeg was. „Je ziet dat ze slimmer zijn in de duels. Wij zijn dan nog heel onvolwas sen. Patrijzen is daarin een stuk verder", gaf de Steen-trainer het verschil aan. Toch kreeg Patrijzen niet veel kan sen. Al bleef de handige spits Mar io Janisse de aandacht van de Steense verdediging opeisen. Steen kreeg voor rust één kans via Kenneth Triest, die een voor zet van Arno Thuy nog net ver lengde. De inzet ging naast. Triest speelde geen gelukkige wedstrijd. In de tweede helft ging de thuisclub met drie spitsen spelen. Patrij'zen heeft de winst verdiend en de titel afgedwongen De zeventienjarige Damian Dam versterkte de aanval, naast Triest en Ricardo van Trappen. Ook de aanvallend ingestelde Randy Hou wer werd meteen na rust ingezet. De aanvallende speelwijze leek in de eerste minuut al succes te heb ben, maar de inzet van Van Trap pen strandde van dichtbij op Pa trijzen-doelman Dries Dijkmans. Steen meldde zich meer en meer in het strafschopgebied van de te genstander, maar de Patrijzen-ver dediging bleef ondanks pogingen van Triest, Van Trappen en Rory van de Branden overeind. Steen liet na rust zien tot de top van de vierde klasse te behoren. Bij een van de schaarse tegenaanvallen sloeg Patrijzen echter een tweede keer toe. Van de Branden liet zich aftroeven door Haerkens, die de bal perfect in de loop van Janisse meegaf. De topscorer deelde de ge nadeklap uit met de 0-2. „Je hoopt op de gelijkmaker. Dan kan de wedstrijd weer alle kanten op. Maar Patrijzen heeft de winst ver diend en de titel afgedwongen", zei Van Grimberghe. Steen is een illusie armer en zal zich net als voorgaande jaren moe ten richten op de nacompetitie. Want niemand gelooft nog in een wonder. Patrijzen heeft een beslis sende kloof geslagen en treedt in de laatste drie duels nog aan te gen de staartploegen. KARAKTERISTIEK MAANDAG 20 APRIL 2015 door Mitchell Minnaard VLISSINGEN - Na een hectische tweede helft nam Vlissingen-doel- man Joan van Belzen plaats op de reservebank. „Even alles laten be zinken", zo omschreef hij het tafe reel zelf. De twee tegentreffers pas seerden ongetwijfeld de revue. Er was nog wel meer om langs te lo pen in gedachten: de rode kaart voor de speler van De Dijk, de ge miste kansen voor open doel van Hoessein Bouzambou en Josimar Pattinama. „Heel lullig", verzuchtte hij na de 2-1 -nederlaag tegen De Dijk. „Heel lullig..." Vlissingen-De Dijk 1-2 (0-0). 53. Roycel James 1-0, 66. Tim Ruder 1-1, 90+1. Robert Verschraagen 1-2. Scheidsrechter: A.M. Steeg (Beuningen). Gele kaarten: Ray mond Wolff, Josimar Pattinama, Etienne Mallie, Daniël Jansen (Vlis singen), Moaad Elaakel, Chakib Tayeb (De Dijk). Rode kaart: Gio vanny Sabajo (De Dijk). Aantal toe schouwers: 610. Vlissingen: Joan van Belzen; Daniël Jansen, Roycel James, Joost de Kubber, Khalid El Hattach (39. Sa- lim Ben Sellam); Etienne Mallie, Thomas Ragut, Raymond Wolff (78. Said Bouzambou), Geraldi Geerman (83. Hoessein Bouzam bou); Abdoe Abdenbi, Josimar Pat tinama. na nederlaag HVV'24-doelman Tim Siersema kan niet voorkomen dat Daniël Wissel van Zeelandia Middelburg de 1-0 gaat ma ken. Rechts Gennaro Eikenhout, foto Ruben Oreel door Aector Doorns SINT JANSTEEN - De topper in de vierde klasse A van het zondagvoet bal is gisteren voor Steen op een deceptie uitgelopen. Koploper Pa trijzen kan na de 2-0-overwinning op Zeeuws-Vlaamse bodem de ti tel nauwelijks meer ontgaan. Trainer Conny van Grimberghe Steen-Patrijzen 0-2 (0-13. Ange lo Janse 0-1, 80. Mario Janisse 0-2. Scheidsrechter: C. Toorenaar (Heinkenszand). Gele kaart: Rory van de Branden (Steen), Angelo Janse (Patrijzen). Aantal toeschou wers: 300.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 47