Hontenisse houdt zicht op periode Philippine is in derby nog lief voor RIA W. 46 SPORT TWEEDE KLASSE E Hulsternaren verliezen van Zeelandia Middelburg, maar zien concurrenten ook punten verspelen. Hontenisse-Biervliet 6-2: In to taal legde de leidsman de bal vier maal op de stip. Tom Rijk was tweemaal trefzeker namens Hon tenisse, terwijl Gertjan van den Dries miste. Erik Adam scoorde voor Biervliet vanaf de stip. On danks de goede start van Biervliet opende Van den Dries de score. Het gros van de wedstrijd had de thuisploeg de overhand. Jeroen Verschuren, nogmaals Tom Rijk en Maxim de Clippelaar maakten de overige treffers van Hontenis se. Ben Ongenae was namens Biervliet trefzeker. Luctor'88-Corn Boys 6-1: Luc tor'88 had geen enkele moeite met Corn Boys. Rutger van Ros- sum was met vier treffers de gro te man bij Luctor'88. Jeroen Ked- de en Barry Olierhoek (straf schop) wisten eenmaal het net te vinden. Sebastian de Meijer maak te namens Corn Boys de eretref- fer. Oostburg-Schoondijke 2-4: De eerste helft was voor Oostburg. Alexander du Fossé raakte de lat. Door een eigen doelpunt van Wietse Boone kwam de thuis ploeg op voorsprong. Schoondijke kwam na rust via Jacco Seen langs zij. Twee minuten later zette René Verhoef Oostburg op voor sprong. Schoondijke liet het er niet bij zitten. Rond de tachtigste minuut scoorden de bezoekers tweemaal via Niek Haartsen en Yassine Benali. Nouredina Zaha zorgde voor het slotakkoord uit een vrije trap: 2-4. Koewacht-Vogelwaarde 1-1: Vo gelwaarde pakte een puntje bij Koewacht, maar schoot er door de overwinning van Schoondijke weinig mee op. De ploeg blijft on deraan staan. Halverwege de eer ste helft schoot Dennis van Passel van afstand raak: o-r. Jeffrey Cox scoorde twee keer voor Koewacht. In de eerste helft werd zijn doel punt wegens buitenspel afge keurd. Een kwartier voor tijd kwam zijn naam wel op het score bord: 1-1. Sluiskil-Aardenburg 3-1: Sluiskil had weinig moeite met Aarden burg. De bezoekers misten een aantal spelers en dat was goed te merken. Dennis van Boven zette Sluiskil na een klein kwartier op 1-0. Amper tien minuten later was het gelijk. Michel Broeckaert strafte een fout in de defensie af: 1-1. Boas Wolfert bracht de thuis ploeg in de eerste helft opnieuw op voorsprong. Fatih Gunes be paalde na 69 minuten de stand op 3-1. Eerder miste hij nog een straf schop. IJzendijke-Zeeland Sport 6-3: In de eerste helft kwam IJzendijke tweemaal op achterstand. Wesley van Effrink zorgde voor de 0-1 en Arnoud Stok voor de 1-2. De twee de helft was voor IJzendijke. Lode- wijk van Keeken scoorde vier maal. Bas Casteleijn en Job Wier- sum scoorden één keer. Wouter van Belzen scoorde de derde voor de gasten. MIDDELBURG - Het scorebord gaf gisteren aan dat de reguliere speel tijd verstreken was, toen de harde kern van Zeelandia Middelburg bij een comfortabele voorsprong een warm applaus inzette. Rogier Veenstra bezorgde het publiek een heerlijk toetje door daarna de eindstand in de confrontatie met HW'24 op 3-0 te bepalen. De Middelburgers sponnen garen bij de resultaten van concurren ten en maakt zich met Uno Ani mo op voor de strijd om het kam pioenschap. „Als je er drie wed strijden voor het einde zó goed voor staat, dan moet je dat naar buiten toe durven uitdragen", zei routinier Michael Cabenda. Zeelandia Middelburg trok ten koste van HW'24 een prima reeks door, waardoor de tweede- KARAKTERISTIEK jaars tweedeklasser plots op titel- koers ligt. „We hebben altijd ge zegd dat wij de punten al hadden, en Uno Animo ze eerst maar eens moest zien te halen", zei trainer Daan Eikenhout over het verlies van de Brabanders in inhaalduels. „In deze klasse kan iedereen van iedereen winnen." Die wetenschap leidde in de Huls ter gelederen na de nederlaag tot een zekere geruststelling. De op mars van HW'24 werd weliswaar een halt toegeroepen, maar Jasper Sulmon troostte zich met de mee vallende resultaten van diverse staartploegen. „We spelen zondag thuis tegen Oosterhout", zei de middenvelder, die vrijwel alle kop duels won. „Ik zie het wel goed komen." De enige Zeeuwse confrontatie in de tweede klasse van het zondag voetbal was een wedstrijd tussen een belangrijke titelkandidaat en een ploeg die nog niet verzekerd is van lijfsbehoud. Dat was geen moment terug te zien. Beide teams maakten het elkaar door vroeg druk te zetten in de op bouw lastig. Dat leidde in een duel met veel strijd tot nauwe lijks uitgespeelde kansen. „Goed voetbal van achteruit was op dit hobbelige veld heel lastig", zei Ca benda verontschuldigend. Het was in dat opzicht veelzeg gend hoe de eerste twee Middel burgse treffers ontstonden. Aan het openingsdoelpunt van Daniel Wissel (na een splijtende steek pass van Niels Luteijn) zat een buitenspelluchtje, dat de gemoe deren in en buiten het veld bezig hield. De bevrijdende 2-0 door Gennaro Eikenhout ontstond na een misser van Robin Mc Taggart. „Ik ben zeer tevreden, omdat we de kansen die we kregen, afmaak ten", zei Daan Eikenhout. „Maar of het verdiend is, dat geloof ik niet." HW'24-trainer Ralph Zegers had vrede met de nederlaag, maar sprak van een zeer geflatteerde uitslag. „We waren voor rust te slap, maar echt uitgespeelde kan sen heb ik niet gezien. Middel burg heeft een goeie en fitte ploeg. In de tweede helft hebben we ons goed herpakt, maar zelf ook heel weinig gecreëerd." Cabenda: „We hadden het eerder af moeten maken. Ik vond ons in de eerste helft sterker, maar we hadden het in de eerste 25 minu ten van de tweede helft lastig. Als BSC-Clinge 5-2: Ondanks een vroege 1-0-achterstand bracht Per cy Verlinden op aangeven van Peter de Valck de bezoekers terug in de wedstrijd. Clinge toonde veerkracht door na de 2-1 voor BSC opnieuw gelijk te komen. Thomas Leegwater beloonde een zelf opgezette aanval met een doelpunt. Een kwartier voor tijd kwam BSC voor de derde keer op voorsprong. Clinge speelde alles of niets, omdat het wist dat er punten behaald dienden te wor den. Het opportunisme werkte averechts. Het werd uiteindelijk 5-2, waardoor Clinge bijna is gede gradeerd. Philippine-RIA Westdorpe 4-0: Om rechtstreekse degradatie te ontlopen kon Philippine een over winning goed gebruiken. In de eerste helft sloeg de thuisploeg driemaal doeltreffend toe. Maar ten van Hecke en Stephan van de Boor scoorden de eerste twee tref fers. Dennis de Nooijer zorgde met een prachtige volley van bui ten het strafschopgebied voor de 3-0. Na rust kreeg Mike Danschutter een rode kaart. De doelman van de bezoekers maakte volgens de leidsman een natrappende bewe ging, waardoor hij kon inrukken en de bal op de stip ging. Maarten van Hecke benutte dit buitenkans je: 4-0. Doordat Philippine slordig met de overtalsituatie omging, bleef de score enigszins beperkt. Kruisland-Breskens 2-2: Bres- kens pakte een zeer welkom punt op bezoek bij Kruisland. Alle doel punten vielen na de pauze. In een tijdsbestek van vijf minuten boog Breskens een r-o-achterstand om in een voorsprong. Jan van den Broecke en Ned de Looze waren de doelpuntenmakers. Kruisland drong aan en kwam vijf munten voor tijd langszij. De thuisploeg kreeg nog een aantal kansjes op de overwinning, maar het bleef Rood Wit W-RCS 7-1: RCS keer de na de zevenklapper tegen Rood Wit W. met de staart tus sen de benen terug naar Oost-Souburg. De ruststand was met 3-0 nog redelijk beperkt. Na rust werd RCS, dat timide speel de, geheel overklast. Dat kwam buiten het spel van Rood Wit W. ook door de wanprestatie die RCS leverde. Bij een stand van 7-0 'mocht' Stefan van Neutigem nog de 7-1 maken, maar die telde al leen voor de statistieken. FC Bergen-Terneuzen 1-3: Ter- neuzen heeft weer zicht op het linkerrijtje. Door de zege op FC Bergen is het gat tussen beide ploegen geslonken tot vier pun ten. 'Winteraankoop' Sinan Co- ban zette de bezoekers op voor sprong. Can Kiran verdubbelde de score, waarna Aaron de Witte de stand naar 3-0 tilde. FC Bergen kwam nog terug tot 1-3, maar ver der liet Terneuzen het niet ko- door Len Wolters VLissiNGEN - De strijd om de derde periode in de vierde klasse A van het zondagvoetbal blijft razend spannend. Hontenisse was Biervliet met 6-2 de baas en Luctor'88 won met 6-1 van Corn Boys. Schoondij- ke pakte een belangrijke driepun ter in de strijd om lijfsbehoud. HW'24 is opgelucht door Peter van Kouteren Zeelandia Middelburg-HW'24 3-0 (1-0). 21. Daniël Wissel 1-0,63. Gennaro Eikenhout 2-0, 90+3. Rogier Veenstra 3-0. Scheidsrech ter: P. Govers (Tilburg). Gele kaart: Evert van den Berg (HW'24), Daniël Wissel, Jorn Soet- hout (beiden Zeelandia Middel burg). Aantal toeschouwers: 350. HW'24: Tim Siersema; Robin Mc Taggart (75. Frans Rokven), Job In- ghels, Sam de Theije; Tim Meche- link, Tim de Feijter, Jasper Sul- mon, Evert van den Berg (71. Den nis Buijs); Joost Boogaert, Sander van Remortele, Joost van Damme (85. Matts de Rijcke). door Len Wolters VLISSINGEN - Clinge vocht tegen BSC voor de laatste kansen in de derde klasse A van het zondagvoet bal. Tot twee keer toe kwamen de Zeeuws-Vlamingen op gelijke hoog te, maar uiteindelijk verloor de ploeg met 5-2. Philippine boekte een welkome overwinning op RIA Westdorpe (4-0), terwijl Terneuzen met 1 -3 won bij FC Bergen. 8 Met nog drie wedstrijden voor de boeg is de achterstand van Clinge op de promotie/degradatieplaats opgelo pen tot acht punten. Degradatie is nog een kwestie van tijd. bij 2-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 46