drijft op fluwelen aannames ti Het is duidelijk dat Denemarken bij de beloften beter presteert dan bij de profs SPORT 45 Dit worden de lastigste jaren. De stap naar de profs is namelijk de zwaarste We zijn goede vrienden en hebben zowel op als naast de fiets veel lol met elkaar koers had zich een kopgroep van 35 man gevormd. Daarbij de vol tallige Deense ploeg en de Neder landers Taco van der Hoorn, André Looij en Fabio Jakobsen. Al le drie konden zij uiteindelijk geen rol van betekenis spelen. Looij was met zijn zestiende plaats in de rit en vijftiende plek in het eindklassement de best presterende landgenoot. De groep van dik dertig man split ste zich bij het ingaan van de plaatselijke ronden op in tweeën en aanvallen volgden over en weer. Het Deense blok smoorde deze allemaal in de kiem en leid de Pedersen naar de ritwinst. Car bel werd en passant ook nog eens tweede. „Dat we het volledige podium in de eindstand bezetten is al fantas tisch, maar dat we ook nog eens eerste en tweede worden in de slotrit had ik helemaal niet dur ven dromen", reageerde Pedersen. „Crazy. Het hele team reed weer zo sterk vandaag." Andersen vul de aan: „We mikten vooraf wel op de eindzege, maar dit had nie mand zien aankomen. Fantas tisch!" Dat de ploegentijdrit van vrijdag een grote bijdrage leverde aan het Deense succes, zal niemand ont kennen. De 25 kilometer lange rit tegen de klok zette de Denen op de eerste plekken van het klasse ment, met een flinke tijdbonus op de concurrentie. Was die ploe gentijdrit korter geweest, dan was er vermoedelijk meer spanning ontstaan. Maar tegen Denemar ken kon dit weekend niemand op, zo zag ook Pedersen dat. „We wa ren niet alleen in de ploegen tijdrit de beste, we hebben alle etappes gedomineerd." zijn. Lazio Roma, de ploeg in vorm, had weinig in te brengen en was binnen een half uur eigen lijk al kansloos. Na acht overwinningen op rij ging Lazio in de eerste wedstrijd zonder de geblesseerde Stefan de Vrij onderuit. Edson Braafheid had wel een basisplaats, maar de linksback speelde onopvallend en belichaamde in zekere zin het ver schil tussen Juve en Lazio. Waar Braafheid vaak meerdere hande lingen nodig had om de bal voor zijn voet te hebben liggen, ging het bij de spelers van Juve veel soepeler, bijna op de automati sche piloot. De ploeg van Massimiliano Alleg- ri steekt er in de Serie A met kop en schouders bovenuit en strijdt nog op drie fronten mee: landsti tel, beker en Champions League. Juve wordt in het kampioenenbal niet tot de echte favorieten gere kend, maar heeft na de i-o-zege op Monaco een goede kans om de halve finale te bereiken. OVER DE GRENS MAANDAG 20 APRIL 2015 Morten Bennekou Mads Pedersen Sören Kragh Andersen De Deen Mads Petersen (links) wint de slotrit van de ZLM Roompot Tour, voor zijn ploegmaat Michael Carbel (rechts). De Deense suprematie werd gecom pleteerd door de eindzege van een derde Deen: Sören Kragh Andersen. Pedersen en Crabel werden tweede en derde, foto Johan van der Heijden Carlos Tevez zoekt de weg naar het doel van Lazio Roma. De Argentijn opende zaterdag de score in de met 2-0 gewonnen topper tegen Lazio Ro ma. foto Di Marco/EPA V Manchester United was zaterdag op Stam ford Bridge een klasse beter dan Chelsea, maar ging toch ten onder: 1-0. Trainer Louis van Gaal zag het met lede ogen aan. „Het beste team wint niet altijd." United had veel meer balbezit en creëerde ook meer. Een counter die werd bekroond door Eden Hazard maakte het verschil. Real Madrid en Barcelona hielden met ze ges gelijke tred in Spanje. Real incasseer de tegen Malaga (3-1-zege) echter een te genslag. Gareth Bale viel al na twee minu ten uit met een kuitblessure (foto). Het is de vraag of hij de return in de Champions League tegen Atlético Madrid woensdag haalt. Barcelo na won dankzij Luis Suarez en Lionel Messi van Valencia (2-0). Bayern München heeft zich moeizaam hersteld van de midweekse miskleun in de Champions League bij FC Porto (3-1). De nog altijd ge havende landskampioen won met 2-0 bij subtopper Hoffenheim. Se bastian Rode en Andreas Beck scoorden voor Bayern, dat aanvoerder Philipp Lahm een dag voor de wedstrijd zag wegvallen vanwege een maag-darminfectie. Ibrahim Afellay mag zich kampioen van Griekenland noemen. Zon der te spelen veroverde Olympiakos Piraeus voor het vijfde jaar op rij de landstitel, dankzij een nederlaag van concurrent Panathinaikos. Ron Vlaar en Leandro Bacuna zijn nog één stap verwijderd van een prestigieuze prijs. De Nederlanders bereikten met Aston Villa de fina le van de FA Cup door Liverpool met 2-1 te verslaan. Aston Villa spelt op zaterdag 30 mei de finale tegen Arsenal, dat met 2-1 won van Reading.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 45