Rosanne Lammers schiet IJzendijke in veilige haven met twee treffers Axel pas in tweede helft wakker SPORT 43 Topklasse Spui in slotfase onderuit tegen Heinkenszand „Ik zei het al in de bus tegen Bir- gen (Martens): 'Ik speel nu weer, dus dan zullen we wel verlie zen'", somberde De Groote, de man van wie de rol de laatste we ken beperkt bleef tot die van in valler, achter Emre Dönmez. Om dat de middenvelder midweeks na een slaande beweging een ro de kaart ontving in het bekerduel met Dubbeldam en voor dat ver grijp zeven duels werd geschorst, mocht De Groote starten. Hij was degene die de score na ruim tien In de gelijkopgaande eerste helft scoorde Jur van de Berg vlak voor rust de o-i. Spui ging op jacht naar de gelijkmaker en die viel tien minuten voor tijd. Tim Vaal zag zijn inzet net wel of net niet over de lijn gaan. In alle commo tie daarna kreeg Matthijs van den Dries van de bezoekers rood. Een minuut voor het einde zorg de Jeroen Shields met een discuta bele goal voor blije gezichten bij Heinkenszand. Voor Spui resteren nog drie wed strijden: SVD/Volharding, Lewe- dorpse Boys (beide uit) en Apollo'69 (thuis). minuten opende. De Belg zocht de combinatie met Guillaume Clinckemaillie, kreeg de bal terug op de rand van het strafschopge bied en wrong zich tussen twee verdedigers door: 0-1. „We had den direct daarna de 0-2 moeten maken, dan hadden we de rest van de wedstrijd rustig op de counter kunnen speculeren." De levensgrote kans op die 2-o-voorsprong was voor Clincke maillie, die na een snelle counter via Mattis Persoons en Kyle Does burg oog in oog kwam te staan met goalie Van der Ploeg. De Ca- pelle-doelman pareerde en sloeg daar zijn eerste slag, ruim tien mi nuten voor tijd besliste hij de wedstrijd binnen de wedstrijd he lemaal in zijn voordeel door de strafschop te keren. „Eigenlijk hebben we na de kans op de 0-2 niets meer laten zien", meende Verhoene. „We werden in slaap gewiegd door Capelle." Hoek bezet ook na de 3-1-neder- laag nog de veilige twaalfde plaats, maar zag nummer dertien ONS Sneek naderen tot een punt. Met nog twee wedstrijden te gaan is dat een magere marge. „We moeten samenpakken en de fouten analyseren", gaf Verhoene het recept tegen de bijwerkingen van de nederlaag bij Capelle. „Dan moeten we over twee we ken in de thuiswedstrijd tegen HHC Hardenberg alles op alles zetten. We hebben het nog in ei gen hand. Sneek moet nog maar boven ons zien te komen." IJzendijke-Oostkapelle 2-0: De thuisploeg voerde veel druk uit, maar was niet veel sterker dan Oostkapelle. Daar kon de forma tie van Ilona Stouthamer niet van profiteren. Een kwartier voor tijd doorbrak Rosanne Lammers de impasse en werd het 1-0. Lam mers maakte er ook nog 2-0 van. „We hebben onszelf zaterdag vei lig gespeeld en dat is een van gro te klasse", zei een tevreden Guust van de Velde na afloop. Smerdiek-Delta Sports'95 FC 6-2: Anne Hage 1-0 en 3-0, Angelique Ha- ge 2-0 en 6-2, Grifftih Vaissaire 4-1 en Chanel Brinkman 5-2. Vierde klasse IJzendijke-Klundert 0-0. Vijfde klasse. Kapelle-Koewacht 0-1: Maaike den Hartog 0-1. In de derde klasse van het zondag voetbal veroverde SC 't Zand de ti tel door een 1-3-zege in de uitwed strijd tegen Terneuzen. In de vijfde klasse ging Vogelwaar de in Huijbergen met 2-0 onder uit tegen Vivoo 2. Derde klasse. Terneuzen-SC 't Zand 2 1-3: Terneuzen speelde een sterke wedstrijd tegen koplo per SC 't Zand, maar kon de be zoeksters desondanks niet van de titel afhouden. Femke van Herp scoorde zowel voor als na de rust en pas nadat Marjolein Hendriks voor 0-3 had gezorgd, was het Kel ly de Bouvré die voor Terneuzen het doel trof SC 't Zand kon na af loop de titel vieren, Terneuzen voelde zich de morele winnaar. Vijfde klasse: Vivoo 2-Vogelwaarde 2-0. FC Axel-MZVC 5-3: Danny Aarn outse zorgde voor 1-0, maar door goals van Patrick Joossens (2x) en Daniël Saya leidde MZVC bij rust verrassend met 1-3. De kampioen behield na rust de ongeslagen sta tus. Niek de Meijer, Aarnoutse, Wouter Boeije en weer De Meijer waren trefzeker. Het betekent voor Axel de 21e overwinning van het seizoen, na gelijke spelen tegen Walcheren en Nieuwdorp. De laatste drie wedstrijden spelen de Zeeuws-Vlamingen tegen Arends- kerke, Yerseke (beide uit) en We- meldinge (thuis). De Noormannen-Wemeldinge 1-1: Mark Minderhoud 1-0, Dave Schipper Nieuwdorp verzekert zich van de nacompetitie door met 3-1 te winnen van Yerseke. MAANDAG 20 APRIL 2015 ONS Boso Sneek-Sparta Nijkerk 3-0: 25. De Wagt 1-0, 30. Gonzales 2-0, 74. Dijk 3-0. Scheidsrechter: Van der Vrande. Aantal toe schouwers: 700. Gele kaart: Kampstra (ONS Boso Sneek), Van der Meulen (Sparta Nijkerk). Ajax AFC-Barendrecht 0-3: 46. Jongman 0-1, 65. Sonmez 0-2, 80. Sonmez 0-3. Scheidsrech ter: Van Kraay. Aantal toeschouwers: Gele kaart: Abdulrahman, Middelwijk (Ajax AFC), Van der Pluijm (Barendrecht). CVVV-Scheveningen 2-2: 6. Grot 1-0, 59. Brouwer 2-0, 70. Nieuwlaat 2-1, 75. Peters 2-2. Scheidsrechter: De Winter. Aantal toe schouwers: 800. HHC-SC Genemuiden 1-0: 25. Gouriye 1-0. Scheidsrechter: Mulder. Aantal toeschouwers: 1.950. Gele kaart: Van Hezel (HHC), Van der Kolk (SC Genemuiden). Excelsior M.-FC Lisse 3-0: 19. Vink 1-0, 48. Van den Berg 2-0, 70. Mendes Moreira 3-0. Scheidsrechter: Roeleveld. Aantal toeschou wers: 1.100. Gele kaart: Hofman (Excelsior M.), Fokkema, Zoontjes (FC Lisse). Treurende Hoek-spelers na een treffer van Capelle. Van links naar rechts Lionel Fitsch, Fabian Wilson, Gert-Jan van Leiden, Mattis Persoons, Jordi de Jong- he en Reguillo Vandepitte. foto Orange Pictures Martin Huisman VLISSINGEN - Spui leek zaterdag op weg naar een puntje in de thuis wedstrijd tegen Heinkenszand in de vierde klasse A, maar verloor door een late tegentreffer van de gasten: 1-2. door Aector Dooms, Robin Hamelink en Eddy van der Hooft VLISSINGEN - IJzendijke heeft zich zaterdag na een 2-0-zege op Oost- kapelle veilig gespeeld in de eerste klasse van het vrouwenvoetbal. De strijd in de vijfde klasse blijft onge meen spannend. Voorlopig lijken HW'24 (6-0 tegen Volharding/ SVD) en Steen (4-0 tegen Graauw) de beste papieren te hebben. Ook Koewacht, dat titelkandidaat Kapel- Ie door een fraai afstandsschot van Maaike den Hartog opzij zette, blijft in de race. FC Axel won met 3-1 van Zaamslag. Steen Graauw 4-0: Dewi Mariman 1-0, Eva Ferket 2-0, Laura Hiel 3-0, Mariman 4-0. HVV'24-SVD/Volharding 6-0: Beau Bouwens 1-0, 2-0, Mara Fassaert 3-0, Bouwens 4-0, Tessa Braem 5-0, Bou wens 6-0. Zaamslag-FC Axel 1-3: Johanna Diele- man 1-0, Alicia Huijsman 1-1, Trinette de Blaeij 1-2, Silke Costers 1-3. door Klaas Verspoor VLISSINGEN - FC Axel keek zater dag tegen een 3-1-achterstand aan tegen MZVC in de derde klasse A, maar werd wakker in de tweede helft en won alsnog: 5-3. Danny Aarnoutse en Niek de Meijer scoor den twee keer. Nieuwdorp verze kerde zich van de nacompetitie door met Yerseke af te rekenen: 3-1. Onderin verraste Veere met een 4-2-overwinning op Walcheren en stuurde Kapelle Serooskerke met 3-0 naar huis. De Noormannen bleef in eigen thuis op 1-1 steken tegen het al gedegradeerde Wemel- dinge en hangt hetzelfde lot boven het hoofd. 1-1. VCK-Domburg 4-2: Stefan Wielema- ker 1-0, 2-2, 3-2 en 4-2, Wouter de Visser 1 -1Jimmy Bastiaansen 1 -2. Arendskerke-Nieuwland 2-2: Michiel Bouwman 1-0, Andre Goedhart 1-1 en 2-2, Ricardo Kriekaard 2-1. Veere-Walcheren 4-2: Mark van der Eijk 0-1, Vincent de Rijke 0-2, Robin de Rijke 1-2 en 2-2, Ruben de Looff 3-2, Youness Ben Khedda 4-2. Nieuwdorp-Yerseke 3-1: Stefan van de Klooster 1-0, Martijn de Goffau 2-0 en 3-1, Arjen de Koeijer 2-1. Kapelle-Serooskerke 3-0: Marco den Deurwaarder 1-0 en 3-0, Souliman Abali 2-0. WHTE-flQÜS assurantie.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 43