Nyemb hervindt langzaam vorm |Ém Einde aan ongeslagen reeks Zaamslag Danny Sandhövel 12 42 SPORT TOPKLASSE Doeltreffend Capelle beslist het duel met Hoek in een tijdsbestek van tien minuten: 3-1. trainersduo MZVC Dat zul je net zien: wint Kloetin ge eindelijk weer 's, winnen ook drie van de vier concurrenten in de strijd voor lijfsbehoud. Alleen met de nederlaag van SHO reken de Kloetinge zich rijk. Die ploeg staat nu op één punt van de Beve- landse club en komt zaterdag op bezoek in Kloetinge. „Dat is de eerste van nog drie finales", telde Nyemb. „Ik hoop dat ik daarin be langrijk kan zijn." Zaterdag speelde hij één van zijn beste wedstrijden in het shirt van Kloetinge. Hij speelde bij de eer ste goal Julius Bliek vrij, uit wiens voorzet Mark Schuit na 26 minu ten 0-1 maakte. Kort voor rust gaf Nyemb zijn tegenstander het na kijken - in buitenspelpositie er kende hij ruiterlijk - en schoot in de verre hoek de 0-2 binnen. Nyemb bleef na afloop beschei den en realistisch. „Ik ben blij dat KARAKTERISTIEK mijn oude vorm er aan zit te ko men. Maar ik weet ook dat ik nog niet heb kunnen brengen wat ik wil. Mijn kracht ligt in de diep gang, in het maken van acties en in het afwisselen van die twee. Dat gaat steeds beter nu ik steeds fitter begin te worden." Al ruim twee jaar wordt Nyemb geplaagd door blessures. Zijn laat ste halfjaar bij Goes, zijn daarop volgende seizoen bij Hoek en ook dit jaar bij Kloetinge breken bles sures zijn ritme. „Frustrerend. Dit seizoen heb ik telkens verrekkin gen in mijn bovenbeen. Dan zat ik op tachtig procent en 'bam' werd ik weer teruggeworpen. Lag ik er weer drie, vier weken uit." Tegen het einde van het seizoen lijkt het lijf van Nyemb - die na de competitie vertelt of hij blijft of vertrekt - in orde. Samen met Daan Esser vormde hij zaterdag het spitsenduo in een nieuwe va riant van trainer Diederik Hiensch. Hij startte met drie ver dedigers en een vijfmansmidden veld. Noordwijk stuurde meteen zijn buitenspelers de diepte in, waardoor bijvoorbeeld Remco van Tiggele praktisch rechtsback speelde. De trainers schaakten hun spelers de hele wedstrijd heen en weer, waarmee vooral na rust een dyna misch schouwspel ontstond. Noordwijk bracht Kloetinge toen met opportunistisch spel aan het wankelen. Een strafschop van Maurits Splinter ging over, voor dat Noordwijk vijf minuten later via invaller Marios Lomis de aan sluiting vond. Mark Schuit verzuimde na een uur één op één met de keeper de marge weer op twee te brengen, waarna Noordwijk het woeste of fensief vervolgde. Reuzen van kan sen werden verprutst. En doel man Matthew Lentink, die weer de voorkeur had gekregen boven Jaco van der Schee, ontpopte zich als de stopverf van het Kloetingse sluitwerk. Voor het eerst sinds februari kon Kloetinge weer een driepunter bij schrijven. CAPELLE AAN DEN IJSSEL - „Zeg, he ren, mag ik jullie wat vragen?" Ca- pelle-verdediger Salif Diao stapte met ontbloot bovenlijf af op Danny de Vrieze en Raoul Timmerman, de teammanager en materiaalman van Hoek. Diao hoopte dat zijn gele kaart, gege- KARAKTERISTIEK ven na een vermeende overtre ding op Kyle Doesburg in het strafschopgebied, kwijtgeschol den kon worden. „Ik kreeg kramp in mijn kuit, dus ik viel", biechtte Doesburg op, zichzelf van geen kwaad bewust toen hij een fluitje hoorde na zijn struikelpartij, na de 3-1-nederlaag. „Ik werd ook niet aangetikt. Er zat denk ik er gens een sniper, haha." Gerechtigheid kreeg Diao al via zijn doelman Nick van der Ploeg. Die ontnam Hoek een klein kwar tier voor tijd bij een 3-1-stand het laatste sprankje hoop op een span nende slotfase door de onterecht toegekende strafschop van Guillaume Clinckemaillie te stop pen. Op een dag dat zelfs een schwal- be al geen schwalbe meer was, bleek het voor Hoek onmogelijk om de ploeg uit de top vijf van de topklasse te verslaan. „We moeten nu niet ineens den ken dat wij een topploeg heb ben", merkte trainer Kenny Ver- hoene vinnig op. „We hebben de laatste tijd goede resultaten be haald, maar we moeten er niet te gemakkelijk over gaan denken. We maakten bijvoorbeeld weer dezelfde fouten als in de thuis wedstrijd." De selectie van Hoek bekeek in aanloop naar het duel van zater dag de beelden van de eerdere ontmoeting met Capelle (0-1) en zag op die beelden hoe Frank Kar- reman de enige treffer van de wedstrijd maakte op sportpark Denoek. Bij een hoekschop werd er een blok gezet, waarna de vrij gekomen man binnenkopte. Zater dag leverde datzelfde format het derde doelpunt op, dit keer was Kay Blokland de afmaker. Daarmee was het duel al voor rust beslist, nadat eerder Frank Karreman (volley van binnen het strafschopgebied) en de Zeeuw Wilmer Kousemaker (droge knal in de rebound) hun doelpunt je hadden meegepikt. Ze deden daar mee de openingstreffer van Nick de Groote teniet. GPC Vlissingen-Zaamslag 3-2: „GPC heeft zes keer paal en lat ge raakt", liet trainer Karl Vergou wen weten. Na een aantal goede Vlissingse kansen kwam Zaam slag tegen de verhouding in via Peter Dieleman op 0-1. Dylan Schalier hielp GPC aan de 1-1, maar door een goal van Jordy Bak ker leidde Zaamslag bij rust met 1-2. Na rust was GPC agressiever en dat leidde al snel tot de 2-2 van Davy van Geersdaele. Robin de Pagter schoot zijn ploeg daarna naar de zege. Bij Zaamslag werd Jorin Missu nog met rood van het veld gestuurd. Arnemuiden-Terneuzense Boys 1-0: Een licht verdiende zege voor Arnemuiden. De eerste grote kans was voor Terneuzense Boys, maar een lob van Len Eversdijk verdween over de goal van Rick Balk. Met twee A-junioren in de basis kwam Arnemuiden in de 52e minuut op 1-0. Uit een voor zet van Thijs Roovers kopte Michael Moerings raak. Moerings verscheen daarna nog alleen voor de keeper, maar verzuimde om de 2-0 te maken. Dauwendaele-Zwaluwe 1-1: Dau- wendaele was na de aftrap niet bij de les en via Arno Evergaars stond Zwaluwe binnen een mi nuut op 0-1. Daarna kregen beide ploegen kansen. In de tweede WHS is na een jaar gedegra deerd uit de tweede klasse E na de 5-2-nederlaag tegen MZC'11. helft zorgde Peter van Gorsel voor de gelijkmaker. De thuisploeg raakte de lat nog en ook Zwaluwe was nog eenmaal gevaarlijk. SSV'65-Tholense Boys 2-3: Niels Hopmans 0-1, Laurens Bovenberg 0-2, Alex van Dongen (eigen doel punt) 0-3, Rick Mulder 1-3 (straf schop), Alex van Dongen 2-3 (strafschop). WHS-MZC'11 2-5: Ramon Janson 0-1 en 1-3, Perry Potappel 1-1, Mar- tijn van Grunsven 1-2, Corné Schilperoort 1-4, Matthijs Hage 1-5, Arvin de Witte 2-5. Oostkapelle-De Meeuwen 1-1: Jordan Francke 0-1, Thijs Verduijn 1-1. Bruse Boys-WC'68 5-0: Domeni- que van den Berge 1-0 en 2-0, Mats Willemse 3-0, Marco Ketting 4-0, Gerard Vogel 5-0. Dauwendaele-Zwaluwe 1-1: Ar no Evergaars 0-1, Peter van Gorsel 1-1. Amperse is dit seizoen trainer bij Hansweertse Boys, waarmee hij de eerste-periodetitel won. Dan ny Sandhövel is oud-speler van MZVC. De Walcherse club strijdt voor lijfsbehoud in de derde klasse A. Met nog drie wedstrijden op het programma lijkt de nacompetitie echter onafwendbaar. De achter stand op Veere, dat op de Veilige' tiende plaats staat, is acht punten. Komende zaterdag treffen de Mid delburgers Nieuwdorp. Daarna volgen De Noormannen en 's-Heer Arendskerke nog. door Rudy Boogert noordwijk - De trainer van Noord- wijk noemde hem een 'pain in the ass'. Yves Nyemb moest er om la chen. De aanvaller van Kloetinge lijkt op tijd in vorm om de eindsprint van Kloetinge in de hoofdklasse een broodnodige push te geven. Zaterdag in Noordwijk sleurde hij als vanouds en zorgde hij voor het raamwerk van de 2-1-zege. Noordwijk-Kloetinge 1-2 (0-2). 26. Mark Schuit 0-144. Yves Nyemb 0-2, 56. Marios Lomis 1-2. Scheids rechter: L.E. Cantineau (Voorburg). Gele kaart: Roy Mulder, Matthew Lentink (Kloetinge). Aantal toe schouwers: 400. Kloetinge: Matthew Lentink; Timo Jansen, Ruben Hollemans, Dangelo Martien; Remco van Tiggele, Mark Schuit, Aart Veldhof, Roy Mulder (72. Michel Maaskant), Julius Bliek; Daan Esser (76. Jason Tjien Fooh) en Yves Nyemb (88. Jaap Es ser). In slaap gewiegd door Mitchell Minnaard Capelle-Hoek 3-1 (3-1). 12. Nick de Groote 0-1, 33. Wilmer Kouse maker 1-1, 40. Frank Karreman 2-1, 42. Kay Blokland 3-1. Scheids rechter: R.H. Karremans (Den Haag). Gele kaarten: Salif Diao (Ca pelle), Lionel Fitsch (Hoek). Aantal toeschouwers: 330. Capelle: Nick van der Ploeg; Salif Diao (90. Felino Jardim), Jerry Tieleman, Frank Karreman, Dwight Krolis; Kay Blokland, Lars Bosscha, Gertjan Rothman, Marvin Strik (80. Bob Vermunt), Wilmer Kousemaker; Jair Balrak (84. Da- mien Muller). Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch (85. Thiago Barros Ribeira), Giovanni Siere- veld, Thomas van Renterghem; Nick de Groote (72. Birgen Mar tens), Gert-Jan van Leiden, Reguil- lo Vandepitte, Kyle Doesburg; Mat- tis Persoons (72. Jelle de Schrij ver), Guillaume Clinckemaillie. door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Door een 3-2-neder- laag tegen GPC Vlissingen is er een einde gekomen aan de ongeslagen reeks van zaterdag-tweedeklasser Zaamslag. De Zeeuws-Vlaamse ploeg had al twaalf wedstrijden op rij niet verloren. Ook Terneuzense Boys ging onderuit. Arnemuiden was met 1-0 te sterk. WHS is door een 5-2-nederlaag tegen MZC'11 officieel gedegradeerd. Sinds de uitnederlaag tegen MZC'11 (2-1) in november had Zaamslag twaalf wedstrijden op rij niet meer ver loren. Zaterdag was GPC Vlissingen echter te sterk. MIDDELBURG - Ron Amperse en Danny Sandhövel staan volgend sei zoen aan het roer bij voetbalclub MZVC. Het duo volgt bij de Middel burgse zaterdag-derdeklasser een ander duo op, namelijk Henk Wil lemse en Leendert Geelhoed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 42