over alsmaar haperende bolide Ernstig ongeluk coureur De Jonge Sanne Wevers verrast met enige Oranje-plak op EK SPORT 41 Niet Epke Zonderland of Yuri van Gelder, maar Sanne We vers bezorgde Nederland de enige medaille bij het EK tur nen in Montpellier. Ze pakte zaterdag brons op brug. Het was haar eerste plak ooit op een groot titeltoernooi. Wevers kwam tot een score van 14,200. Niet zozeer door de moeilijkheidsgraad van haar oefening, de laagste van alle Analistes, maar wel door haar uitvoering. De jury kwam tot een E-score van 8,6, Rossi vernedert Marquez in MotoGP Motorracer Mare Marquez lag gisteren halverwege de Grand Prix van Argentinië een straat lengte voor op de rest van het veld, maar de Honda-rijder re kende buiten de klasse van Va lentino Rossi. De negenvoudig wereldkampioen liep ronde voor ronde in op de Spaanse re gerend wereldkampioen en sloeg in de slotfase genadeloos toe. Djokovic klopt Berdych in finale Tennisser Novak Djokovic heeft ook het derde masters- toernooi van dit jaar gewon nen. De Servische nummer één van de wereld pakte gisteren de titel op het gravel in Monte Carlo, nadat hij eerder al in In dian Wells en Miami had ge wonnen. Djokovic was in de fi nale te sterk voor de Tsjech To- mas Berdych: 7-5 4-6 6-3. Team Brunei wint havenrace in Itajaf Team Brunei heeft zaterdag de havenrace in het Braziliaanse Itajai gewonnen. Het Neder landse zeiljacht van schipper Bouwe Bekking was de andere vijf boten te snel en te slim af. Het was voor Team Brunei de eerste zege in de zogenoem de inportraces, die niet mee tellen voor het algemeen klas sement. alleen winnares Dario Spiridono- va uit Rusland had een 'netter' optreden. Wevers kende een moeilijke voorbereiding door een conflict met haar club TON Almelo, waar door ze met vader en trainer Vin cent Wevers en tweelingzus Lie- ke vaak voor trainingen moest uitwijken naar Heerenveen. „Ik heb de laatste tijd veel meege maakt. Ik heb mentaal een knop om moeten zetten, maar dit is een bevestiging dat het goed is om alles opzij te zetten." Dujardin ijzersterk, Minderhoud vijfde De Britse amazone Charlotte Dujardin heeft zaterdag in Las Vegas de wereldbeker dressuur geprolongeerd. De olympisch kampioene reed op Valegro een voortreffelijke kür op mu ziek. Ze kreeg 94,196 procent. Edward Gal (84,696) was de beste Nederlander op de twee de plaats. Voormalig Westka- pellenaar Hans Peter Minder houd (79,036) werd vijfde. Herlings wordt verrast door Gajser Motorcrosser Jeffrey Herlings is gisteren in de Grote Prijs van Trentino verrast door Tim Gaj ser. Op zijn Honda won de Slo- veen in Italië de tweede man che in de MX2-klasse en pakte zo ook de dagzege. De twintig jarige Herlings won nog wel de eerste manche. Hij staat door het resultaat wel weer alleen aan de leiding in het WK. Schippers duikt onder elf seconden Dafne Schippers heeft zaterdag in het Amerikaanse Clermont voor het eerst onder de elf se conden gelopen op de 100 me ter. Ze won de finale van de sprintafstand in 10,90, maar omdat ze te veel rugwind had, werd die tijd niet erkend als nieuw Nederlands record. Die toptijd blijft daardoor staan op 11,03. meteen al vijftien seconden kost. „De communicatie tussen pit- muur en monteurs was blijkbaar niet goed", aldus Verstappen, „maar ik wist toch al dat mijn race niks zou worden." De grote boosdoener was het zoge naamde ERS-systeem, wat voor 'electronic recovery system' staat. Het is een onderdeel van de turbo motor waarbij energie die bij on der meer het remmen vrijkomt wordt opgeslagen om extra motor- Nu was het echt onbegonnen werk duels aan te gaan vermogen te genereren. „Dat func tioneerde niet naar behoren, waar door ik de motor steeds verder moest knijpen. Op een geven mo ment was ik meer in de spiegels aan het kijken of ik niet gedub beld zou worden dan dat ik aan aanvallen kon denken." Verstappen reageert vrij laconiek. Het is een houding, zo kort na weer een uitvalbeurt die op conto van Renault geschreven kan wor den, maar in werkelijkheid begint hij zich grote zorgen te maken. „Zo kan het natuurlijk niet verder. Laten we eerst maar eens probe ren de finish te halen voordat we het weer over WK-punten heb ben. Ik ben benieuwd hoe ze dit gaan oplossen." De man die daar mogelijk een ant woord op kan geven is Franz Tost, de teambaas van Toro Rosso die doorgaans een en al vriendelijk heid is. Maar de Oostenrijker heeft dit keer de bokkenpruik op, kijkt nors voor zich uit en toont to taal geen behoefte vragen te beant woorden. „Keine lust", mompelt hij. Geen zin, en weg is hij. Van een afstandje ziet Jos Verstappen de taferelen aan. „Tja, Max reed met een auto waarvan het kaarsje langzaam doofde. Zo kun je het zien." Verstappen zegt de houding van Tost wel te begrijpen. „Want het team kun je weinig kwalijk ne men. De pitstop was niet goed, maar al het andere zijn dingen die ergens anders moeten worden op gelost." De Jonge reed binnen het British Superbike Championship een wedstrijd op het circuit van Brands Hatch. Al tijdens de eerste ronde kwam hij samen met de En gelsman James Puttrell hard ten val. Beiden werden eerst bij het circuit verzorgd en vervolgens per helikopter naar een ziekenhuis vervoerd. De Jonge meldde in maart dat hij zijn carrière voortzette in Enge land. Hij was door het team G S Racing aangetrokken om in de Su perstock 600 te gaan rijden. De ra ce op Brands Hatch was zijn twee de. Eerder reed hij mee in Don- nington, maar daar slaagde hij er niet in door de kwalificaties heen te komen. MAANDAG 20 APRIL 2015 MONTPELLIER TERMAS DE RIO HONDO MONTE CARLO I TA J AI LAS VEGAS TRENTO CLERMONT in de Gold Race Het publiek staat rijendik als de renners de Gulpenerberg beklimmen tijdens de vijftigste Amstel Gold Race. foto Bas Czerwinski/ANP Max Verstappen door Roeland van Vliet LONDEN - Motorcoureur Jordy de Jonge uit Heinkenszand heeft giste ren tijdens een wedstrijd in Enge land een zwaar ongeluk gehad. Hij ligt in zorgwekkende toestand in een ziekenhuis in Londen. De ze ventienjarige Bevelander heeft ern stig hoofdletsel en wordt in een kunstmatige coma gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 41