-T' O Omstreden Gunning weg bij universiteit in Wateringen Wandelen op La Palma 66 Hoe kunnen we ongevoelig blijven als massa's mensen sterven? IN HET NIEUWS 3 •MHft 3 Centrumpartij wint, premier Finland verslagen J2. I. lingendrama op de Middellandse Zee. Afgelopen week nog verdron ken vierhonderd vluchtelingen in een poging de Europese kust te bereiken. Sinds het begin van dit jaar kwamen zeker al meer dan 1500 vluchtelingen om. De Europese Unie lanceerde on langs operatie Triton om het pro bleem met bootvluchtelingen aan te pakken. Dat gebeurde nadat Ita lië zijn eigen humanitaire opera tie Mare Nostrum sterk had inge krompen. Triton krijgt veel kri tiek van onder meer hulporganisa ties, omdat het niet genoeg zou doen om mensen te redden. Ook vanuit de Europese Unie zelf klonken gisteren stemmen om nu écht iets te doen. De buitenland chef van de EU, Federica Mogheri- ni, riep Europese regeringen op om acties te steunen die vluchte lingen in het Middellandse Zeege bied moeten beschermen. „We hebben nu te vaak gezegd dat dit nooit meer mag gebeuren. Het is tijd dat de EU direct een einde maakt aan dit soort trage dies", zei Mogherini. Europese mi nisters van Buitenlandse Zaken komen in Luxemburg bijeen om de zaak te bespreken, liet de Euro pese politica weten. Paus Franciscus heeft tijdens de zondagse mis de internationale gemeenschap opgeroepen snel ac tie te ondernemen om nieuwe rampen met vluchtelingen te voorkomen. „Dit zijn mannen en vrouwen zoals wij, broeders die een beter leven willen. Ze hebben honger, zijn gewond, uitgebuit en slachtoffer van oorlogen", zei Franciscus ten overstaan van tien duizenden toehoorders op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad. Hij vroeg de menigte om te bid den Voor deze broeders en zus ters'. Amnesty International roept de Nederlandse regering op om zo snel mogelijk materieel beschik baar te stellen om Italië te onder steunen bij reddingsoperaties op de Middellandse Zee. Minister Jet Bussemaker (Onder wijs, PvdA) vindt dat 'we niet moeten vergeten dat zij ook waar dering genoot'. Veel studenten en docenten riepen al tijden om het ontslag van Gunning als voorzit ter van het College van Bestuur van de UvA. Zij protesteerden te gen de leiding van de universiteit en eisten meer democratie en transparantie. Velen zien nu ook graag de rest van dat bestuur ver trekken. Gisteren maakte de uni versiteit bekend dat Gunning za terdagavond haar ontslag had aan geboden. Ook vertrekt ze bij de Hogeschool van Amsterdam. Pro testerende docenten hopen dat haar opvolger geen oud-politicus of doorgewinterde bestuurder zal zijn. Ze zoeken 'iemand die denkt en doet in samenspraak met de studenten en de docenten', stelt een woordvoerder. Studenten die enkele weken het Maagdenhuis in Amsterdam bezetten uit onvrede met de leiding van de UvA, zijn verheugd. Voorzitter Tom Hoven van studentenvakbond LSVb: „Dit is het beste voor de UvA. De situatie werd onhoudbaar." PvdA-Kamerlid Mohammed Mo- handis noemt Gunnings vertrek een moedig besluit. Ook D66, WD en SP vinden het terecht, dan wel te respecteren. Malle Jantje en Oma's Snoepwinkel HELSINKI - De Centrumpartij heeft de verkiezingen van Finland ge wonnen, bleek gisteren uit de eer ste uitslagen. Dat betekent dat de conservatieve premier Alexander Stubb het veld moet ruimen. De Centrumpartij van Juha Sipila kreeg 23,2 procent van de stem men, veel meer dan de 17,9 pro cent van de Nationale Coalitie van Stubb. De regeringspartners van Stubb, de sociaal-democraten, kregen 17,8 procent van de stemmen. Naast de Centrumpartij wint ook de eurosceptische Echte Finnen flink. Die partij kreeg 15,8 procent van de stemmen. il?Z( voor 'aatste nieuws ook op: www.pzc.nl Kras.nl/46231 of bel 0900-96977ocPg MAANDAG 20 APRIL 2015 *4> weg van tragedie' Matteo Renzi, premier Italië I Boven: Een schip en een helikop ter van de Italuiaanse kustwacht zoeken de zee af na de scheeps- ramp.foto Reuters Onder: Reddingswerkers van de kustwacht in actie om drenkelin gen te redden, foto ANP TARGET LOS =270.5#R U ♦- AMSTERDAM - Het opstappen van Louise Gunning als bestuurder van de Universiteit van Amsterdam is door verschillende partijen 'verstan dig en onvermijdelijk' genoemd. Studenten en docenten hopen dat er nu meer inspraak komt en ook Tweede Kamerleden reageerden met instemming. zijn twee bijzondere winkels in wonderschoon Veere. "Jantje" en "Oma" zoeken elk een aantal scholieren voor alle weekeinden (za. 9.00-18.00 uur en zo. 10.00-18.00 uur.) Leeftijd 14-20 jaar. SMS naar 06-107 962 89 (Voor donderdag 23 april) Politiemensen doen onderzoek in de omgeving van de plek waar de sloep met dode mannen is aangetroffen, foto Lex van Lieshout Individuele wandelreis Extra ingekochte aanbieding! Ontdek o.l.v. een deskundige gids de mooiste plekjes van La Palma. Een wandelparadijs met steile kusten, vulkanen, bossen en adembenemende vergezichten. Incl. vliegreis, verblijf aan de kust en 5-daags wandelpakket Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 3