Drie clubs in de markt voor Depay De Jong zet familietraditie voort Laatste klap is ook daalder waard Viktor Fischer voelt 44 We waren er de hele wedstrijd niet Vanaf de eerste tot en met de 93e minuut. 38 SPORT DERDE PLAATS Rotterdamse ploeg maakt door thuisnederlaag strijd om derde plaats weer spannend. Toon Gerbrands en Marcel Brands spraken gisteren over de interesse bij Fox Sports. De direc tieleden van PSV gaven na het be halen van de landstitel aan dat De pay normaal gesproken verkocht wordt na dit seizoen. Voor Georgi- „Ja, het is een mooie familietradi tie", lachte Luuk de Jong. „Zes keer op rij. Hopelijk kan ik de ko mende jaren wat inlopen op Siem", zei de spits, die kort na de wedstrijd een appje van zijn broer kreeg met de tekst: 'Tradi tie. Gefeliciteerd'. De familie De Jong heeft niet alleen patent op de landstitel, maar ook op twee maal scoren in het kampioens duel. Siem deed het meerdere ke ren bij Ajax, zaterdag volgde Luuk het voorbeeld van zijn anderhalf jaar oudere broer. „Twee keer sco ren en een assist geven in de kam- nio Wijnaldum en Jetro Willems is op dit moment nog geen sprake van concrete belangstelling, meld de Brands. Beide spelers worden de komende maanden voor veel clubs interessante objecten op de transfermarkt. PSV staat er wel voor open om Wijnaldum te ver kopen bij het juiste bod, een ver trek van Willems is voor de club moeilijk bespreekbaar. PSV heeft met hem hetzelfde traject voor ogen als met Depay en Wijnal dum tijdens dit titeljaar. Wijnaldum hield afgelopen week end zelf nog een slag om de arm over zijn toekomst. Hij staat er mogelijk toch voor open om nog een jaar bij PSV te blijven en in de Champions League actief te blijven. Wijnaldum is een van de meest geroutineerde spelers in de eredivisie en kon vorig jaar ook naar Paris Saint Germain. pioenswedstrijd. Dat is echt genie ten", zei De Jong, zo'n twee uur na de wedstrijd gehuld in een rood-wit kampioensshirt. Terwijl het volksfeest nog moest beginnen, hadden de spelers en staf er in de kleedkamer al een mooi voorproefje op genomen. „Het was één grote bende in de kleedkamer, maar dat mag ook wel als je kampioen wordt." Met zijn kopgoals tegen sc Heeren veen bracht De Jong zijn seizoens totaal op negentien treffers, waar van er tien totstandkwamen via zijn hoofd. Voor de topscorerstitel is hij in een spannende strijd ver wikkeld met ploeggenoot Mem phis Depay, die zaterdag zijn twintigste maakte uit een prachti ge vrije trap. „Ik wil er natuurlijk zelf zoveel mogelijk inschieten, maar ik gun Memphis ook alles. Als hij er beter voor staat dan ik, geef ik de bal aan hem." Het is typerend voor de instelling van de aanvaller die vorige zomer overkwam van Borussia Mönchengladbach. Velen vonden zijn overgang van de Bundesliga naar de eredivisie een stap terug. Niet De Jong. „Ik heb altijd ge zegd dat ik het als een stap opzij zag. PSV speelt aanvallend en komt veel in de zestien. Dat past perfect bij mij. En nu gaan we ook nog de Champions League in." ROTTERDAM - Elvis Manu lag na het eindsignaal minutenlang met zijn gezicht in het Rotterdamse gras. Aanvoerder Jordy Clasie had het, nadat er een pijnlijk fluitcon cert van de eigen aanhang over hem en zijn ploeggenoten was neergedaald, over 'misschien wel de slechtste wedstrijd die hij ooit met Feyenoord in de Kuip ge speeld had'. De ï-o-thuisnederlaag tegen Go Ahead Eagles kwam gistermiddag keihard aan bij Feyenoord. De Rot terdamse ploeg sneed er zich ook lelijk mee in de vingers. In de strijd om de derde plaats nadert Vitesse (dat over drie weken in de Kuip op bezoek komt) tot op vier punten en AZ (dat twee weken ge leden in Alkmaar nog met 1-4 werd afgeschminkt door Feye noord) tot op vijf punten. Het seizoen 2014/2015 oogt voor Feyenoord steeds meer als een pi ramide met een piek die net voor de winterstop bereikt werd. Toen voetbalde Feyenoord heel goed en leek trainer Fred Rutten de zaak op de rails te hebben gekregen na een desastreuze start van de com petitie. Inmiddels lijkt Feyenoord weer te rug bij af. Het spel gisteren tegen Go Ahead was weer net zo hemel tergend als aan het begin van het seizoen, misschien nog wel slech ter. Het 2-2-gelijkspel van een week geleden tegen Willem II was al een voorbode, tegen Go Ahead klopte er gisteren hele maal niets van het Rotterdamse spel. „Het was een drama. Een schande", gaf Clasie na afloop on omwonden toe. Go Ahead, dat nog nooit eerder in de Kuip van Feyenoord gewon nen had en dat al zeven competi tienederlagen op rij leed, leek met de nodige vrees naar Rotterdam te zijn afgereisd. Door het belab berde en veel te trage spel hielp Feyenoord de tegenstander echter zelf in het zadel. „Mijn spelers be gonnen daardoor te geloven dat er hier iets te halen viel", zei Go Ahead-trainer Dennis Demmers. Voor rust scoorde Bart Vriends al voor de bezoekers, maar zijn tref fer werd ten onrechte geannu leerd wegens vermeend buiten spel. De waarschuwing bleek wat Feyenoord betreft aan dovemans oren gericht. Rutten greep in de rust in door Jens Toornstra en Anass Achah- bar in de kleedkamer te houden en Jean-Paul Boëtius en Tonny Vilhena in het veld te brengen, maar de gehoopte kentering bleef uit. Feyenoord speelde in de twee- De wapens die de club het hele seizoen al beschikbaar had, waren ook nu weer voorhanden. Het hoofd van Luuk de Jong bijvoor beeld. Hij scoort er dit seizoen meer mee dan met zijn benen. Vaak ook belangrijke treffers. De Dat was PSV dit jaar, zo ongelooflijk sterk in de counter. Jong brak met rake kopballen thuis tegen Feyenoord de ban en haalde PSV uit bij FC Dordrecht uit een dit seizoen zeldzame voet baldepressie van bijna 45 minu ten. In de kampioenswedstrijd van PSV onderstreepte 'kopscorer' De Jong met twee koptreffers op nieuw dat de club de afgelopen ja ren een scorende spits heeft ge mist. Tim Matavz, Jeremain Lens en de nog jonge Jürgen Locadia moesten het de vorige jaren in Eindhoven doen. De eerste twee werden voor vergelijkbare bedra gen als De Jong naar Eindhoven gehaald. De 24-jarige Achterhoe ker bleek een klasse beter en is met een transfersom van vijf mil joen euro achteraf bezien een koopje geweest voor PSV. Locadia is op de bank terechtgekomen en gaf eerder dit seizoen al aan daar begrip voor te hebben, gezien de prestatiecurve van De Jong. Ook Memphis Depay scoorde op een belangrijk moment weer eens, uit een vrije trap. Zijn 2-0 was de goal die PSV en de fans za terdagavond comfort verschafte. De ploeg vond na de tegentreffer van Joey van den Berg de rust om het duel geconcentreerd uit te spe len, de supporters konden op de tribune hun feestje al vieren. Door de tweede treffer van De Jong konden de papieren kam pioensschalen bij PSV vlak voor rust uit de dozen worden gehaald. Luciano Narsingh zorgde hele maal voor een uitgelaten stem ming door vlak voor tijd een voor zet van De Jong binnen te lopen. Oud-trainer Sef Vergoossen, de laatste kampioenenmaker van PSV (in 2008), vond die goal type rend voor het seizoen van PSV. „Zo'n treffer en dan de uitvoering vooraf, daar kan ik van genieten. Jeroen Zoet redt en binnen tien seconden is de bal aan de andere kant van het veld en schiet Nar singh binnen. Dat was PSV dit jaar, zo ongelooflijk sterk in de counter. Daarbij vond ik Luuk de Jong enorm belangrijk. Wat een geweldige spits voor de eredivi sie." Aan die veertien maanden duren de kwelling kwam gisteren einde lijk een eind. „Ik heb altijd hoop gehouden. Maar het is mentaal heel zwaar geweest." Niet dat Ajax, met Fischer het laatste half uur binnen de lijnen, nu opeens zoveel beter ging spelen. Het duel met het voor handhaving knok kende NAC eindigde, mede om dat de Bredase doelman Jelle ten Rouwelaar onder de lat uitblonk én NAC'er Mats Seuntjens voor open doel miste, in een doelpunt loos gelijkspel. „Je mag gerust zeg gen dat het minder was, ik kan ei genlijk niet wachten tot volgende week", aldus de verloren gewaan de godenzoon. Ajax-trainer Frank de Boer was blij met diens terugkeer, miste agressie bij het grootste deel van zijn selectie. „Maar Viktor liep de pollen wél uit het gras, was gre tig." Fischer (20) zei 'met gemeng de gevoelens' voor de verzamelde media te zijn verschenen. „Met het resultaat kunnen we natuur lijk niet tevreden zijn." Maar per soonlijk was er wel iets van eufo rie. Een enorm gevoel van geluk zaligheid had hem al tijdens het warmlopen overvallen. Hij werd massaal toegezongen, meer en thousiasme werd deze middag niet getoond. „Het was mooi, heel mooi. Wat moet je verwachten als je veertien maanden langs de kant hebt gestaan. Dan vergeet je een beetje hoe het allemaal is. Misschien is het publiek je ook een beetje vergeten. Maar dat was Feyenoord door Rik Elfrink EINDHOVEN - Het spel rond Mem phis Depay is weer op gang geko men nu PSV de landstitel binnen heeft. Paris Saint Germain wilde hem in de winterstop al strikken en is nog steeds geïnteresseerd. Net als Manchester United en een derde niet nader genoemde club. Bij zijn te verwachten toekomstige transfer gaat het om een bedrag dat ver boven de twintig miljoen euro zal liggen. Vorig jaar bood Tot tenham Hotspur dat bedrag al op Depay. door Natasja Weber EINDHOVEN - Vader George en moe der Loekie de Jong zagen op de tri bunes van het Philips Stadion dat het goed zat. Voor het zesde jaar in successie vierden de ouders van de voetbalbroers Luuk en Siem het veroveren van de landstitel. Na Luuk in 2010 met FC Twente, volg de Siem vier jaar op rij met Ajax waarna het nu weer de beurt is aan Luuk in zijn eerste jaar bij PSV. Luuk de Jong met de schaal. Memphis Depay zaterdag na zijn goal tegen Heerenveen. door Jan Martens Fred Rutten door Rik Elfrink EINDHOVEN - Kampioenswedstrij den zijn vaak, op zijn zachtst ge zegd, niet om aan te gluren. Onver mijdelijke salonremises en beschei den en zenuwachtige overwinnin gen domineren het collectieve ge heugen van de meeste voetbalvol gers. PSV brak met een een ver diende zege tegen sc Heerenveen (4-1) in een vermakelijk titelduel met de historie. Sef Vergoossen door Edward Swier AMSTERDAM - Het was, herstellen de van een heftige hamstringbles sure, wekelijks een bezoeking. Speelde Ajax goed en viel er iets te vieren, dan wilde hij niets liever dan er bij zijn. En als het minder ging, zoals na de winterstop, dan voelde Viktor Fischer extra behoef te een helpende hand te bieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 38