de estafettelopers Van den Broeke en IJsebaert hoeven zich niet voor te stellen SPORT 35 rwki Dat de Middelburger zijn tempo kon vasthouden, was mede te dan ken aan de begeleiding die hij kreeg van mensen die hem steun den. De spinazie met biefstuk die hij vrijdagavond bij Johan Antheu- nisse had gegeten, zorgde er dit keer mede voor dat zijn motor bleef lopen. En het meefietsen tij dens de race van begeleider Wibo Verstraate, die hem van eten en drinken voorzag, zorgde er weer voor dat de benzine niet opraakte in zijn lijf. Zelf genoot Erwin Harmes 42 ki lometer lang. „Onderweg dacht ik vooral aan al die mensen die hier in Hulst staan te wachten", doelde de Walchenaar op de mensenmassa op de markt. „Ik heb er altijd van gedroomd om hier als eerste aan te komen. De tijd die ik in m'n hoofd had heb ik losgelaten, ik wilde heel blij ven en hier winnen. Ik heb een ongelooflijk blij gevoel en ga zo eerst eens een lekker biertje drin ken." Ines van Rinsum zal er waar schijnlijk na zaterdag net zo over denken. De hardloopster met de naam Cornelis op haar buik won de marathon in 3.24.39. „Ik had vandaag gewoon zin om een marathon te lopen en ik kon een startnummer overnemen", ver klaarde de Arnhemse haar lange reis naar Hulst. Spijt had ze daar uiteraard niet van. „Het is een prachtige marathon. Ik houd wel van een beetje afwisseling. Wat natuur en wat asfalt, dat heb je hier allemaal." Het zag er overigens niet gelijk naar uit dat Van Rinsum zou gaan winnen. „Ik lag eerst vierde, maar schoof geleidelijk aan naar vo ren." Bij het verlaten van Axel lag de Arnhemse al tweede, maar ze had toen nog wel vijfenhalve mi nuut achterstand op Sofie Claus. Maar bij de Belgische was het bes te er toen al af en gaandeweg kwam Van Rinsum dichterbij. „Ik wist niet op welke positie ik liep, maar toen zag ik voor mij een vrouw die een beetje strompelde met een fietser ervoor." Van Rinsum ging Claus voorbij en liep als 'Cornelis' als eerste on der het finishdoek door. Daar deed zij uit de doeken wie zij nu werkelijk was. Wie zich in Hulst absoluut niet voor hoefden te stellen, was Er win van den Broeke. De Axelaar was, net als vorig jaar, de snelste Zeeuws-Vlaming en won zo doende de race in de race. Met zijn 2.52.44 belandde Van den Broeke op de tiende plaats en daarmee was hij Edwin de Jaeger (twaalfde in 2.54.08) en Bennie Thuy (zestiende in 2.57.20) te snel af. „Maar het was afzien", sprak Van den Broeke toen hij weer een beet je op adem gekomen was. „In het begin ging het wel goed. We lie pen met z'n negenen in een mooi groepje. Na een kilometer of 32 be gon dat een beetje uit elkaar te val len en vormden zich tweetalletjes en sommigen kwamen alleen te zitten. Die laatste paar kilometers waren verschrikkelijk en die aller- laatste leek wel een eeuwigheid te duren. Ik zat er doorheen." Dat was te zien aan de manier waarop de Axelaar over de finish kwam. Met één hand op een been legde hij trekkebenend en met een van pijn vertrokken gezicht de laatste meters af. Toch was zijn eerste woord: „Fantastisch". Ook antwoordde hij later heel beslist op de vraag welke titel er nou mooier was, deze of die van vorig jaar? „Deze! De tweede keer zit er veel meer druk op. Iedereen zegt: 'Dat doe jij wel even', maar dan moet je nog wel die 42 kilometer lopen." Ook Ingrid IJsebaert kon weer een titel aan haar palmares toevoe gen. De Hulsterse, twee jaar terug nog winnares, was niet alleen de snelste Zeeuws-Vlaamse, ze was ook de snelste van heel de provin cie. „Ik had toch gezegd dat ik rond de 3.30 wilde lopen?", was het eerste wat ze zei na de finish. „Nou, dat is me toch maar mooi weer gelukt." Haar gedachten gingen even te rug naar twee jaar eerder. „Vol gens mij is het nu nog veel druk ker, dit wil je toch niet missen?" De Mee kwam al snel in de achter hoede terecht van de honderden marathonlopers. „Na een kilome ter of zeven begon dat", aldus De Mee. „Er reden wel fietsers met ons mee om iedereen een beetje aan de kant te houden, maar in het bos was het soms nog wel eens lastig." Toen De Mee zijn lint na twaalf kilometer overgaf aan debutant De Smit, lag RKHAV al ruim vier minuten voor op het tweede team van diezelfde vereniging. De 'nieuweling' vond de 8,4 kilome ter nog best lang, maar had onder weg wel tijd om te genieten. „Je kreeg ook zo veel aanmoedigin gen onderweg. Van mensen langs de kant, maar zeker ook van ande re lopers. Die zien aan de fietser voorop en aan je lint dat je de kop loper van de estafette bent en pro beren je een steuntje in de rug te geven." Als derde man was Edwin de la Ruelle aan de beurt. De nestor van het eerste team van de Rooms Katholieke Hulster Atle tiek Vereniging had van tevoren nog z'n twijfels: „Ik keek er niet naar uit, moet ik zeggen. Want mijn vorm was niet optimaal. En dan was er ook nog veel tegen wind, dat remt ook al af. Maar toch heb ik goed m'n tempo kun nen houden. Af en toe met wind je mee op het asfalt een beetje re cupereren en dan weer verder." Om als laatste loper jongeling Job de Feijter in stelling te brengen. „Ik had geen idee hoe ver we voor lagen, dus ik heb nog alles gege ven." Dat alles was genoeg voor een voorsprong van 24 minuten en zeventien seconden op het team van De Knos, ook afkomstig uit Hulst. Zij passeerden in het laatste stuk nog RKHAV 2, dat der de werd in 2.57.29, waardoor het podium volledig gevuld werd met Hulster atleten. rumSt MAANDAG 20 APRIL 2015 Erwin Harmes komt juichend over de finish op de markt in Hulst. foto Camile Schelstraete Ingrid IJsebaert wordt gefeliciteerd door burgemeester Mulder van Hulst. foto Camile Schelstraete HULST - „We gaan toch wel zoe nen", zei Ingrid IJsebaert zaterdag monter tegen burgemeester Mul der van Hulst nadat ze net de fi nish was gepasseerd. De Zeeuws- Vlaamse kon haar huzarenstukje uit 2013 niet herhalen in haar thuis stad, maar met een vijfde piek bij de vrouwen kon ze ook goed le ven. „Hier finishen is het mooiste dat er is." Ines 'Cornelis' van Rinsum komt als eerste vrouw over de finish. door Willem Adriaansens en Maurice Steketee De winnaars van de estafettemarathon. Van links naar rechts: Edwin de la Ruelle, Chris de Smit, Liam de Mee en Job de Feijter. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 35