Twee paracetamolletjes helpen Huub van Noorden naar de finish Hulst is de stad van 11 34 SPORT MARATHON VAN ZEEUWS-VLAANDEREN Middelburgse atleet wint Marathon van Zeeuws-Vlaanderen in voor hem roerige periode. de Walcherse club. Verschillende leden steunen hem, een andere groep staat achter het standpunt van het bestuur. Hierdoor zijn er twee kampen ontstaan. „Ik heb er zelf geen invloed op en zal het moeten afwachten. Ik wil er ook nu nog niet aan denken wat er gaat gebeuren als ik niet mag te rugkomen." Ondanks de situatie rond zijn per soon, vloog Harmes er zaterdag middag ouderwets in. Vanaf de start nam hij de kop om die ver volgens 42 kilometer lang niet meer uit handen te geven. De straffe tegenwind deerde hem niet, kilometer na kilometer maal de hij door om steeds wat verder weg te sluipen bij de concurren tie. Van een spannend duel tussen Harmes en Remy Vasseur, de an dere favoriet voor de zege, kwam het niet. De Vlissingse triatleet bleek zaterdagochtend niet fit genoeg om de marathon te lopen. Vrijdagmiddag liet Vasseur nog weten uit te kijken naar het duel met Harmes en was hij klaar voor de strijd. „Ik baal heel erg, ik had er veel zin in", was zijn te leurgestelde reactie zaterdagoch tend. Harmes diende door de afwezig heid van Vasseur alleen nog maar af te rekenen met Huub van Noor den, die op het laatste moment be sloot om nog in te schrijven. Maar de Goesenaar verscheen niet hele maal fit aan de start en dreigde zelfs de wedstrijd vroegtijdig te moeten verlaten met rugklachten. En dus werd het een eenzame strijd voor Harmes, die alleen nog zichzelf in toom diende te hou den. Zijn eindtijd van 2.31.53 mocht er zijn, zeker omdat het een solorace betrof. Met die tijd was hij bovendien sneller dan het eerste estafetteteam. HULST - De donkere wolken die al maanden boven het hoofd van Er- win Harmes hangen, werden za terdagmiddag verdreven. De Mid delburgse atleet maakte het hoofd leeg en zette al zijn zorgen 42 kilo meter aan de kant om te schitte ren in de Marathon van Zeeuws- Vlaanderen, die hij in 2 uur en ruim 31 minuten won. „Dit is mijn mooiste zege ooit", vertelde Harmes, nadat hij een paar minu ten eerder zijn armen ten hemel spreidde op de historische markt van Hulst. Harmes bleef 522 lopers voor, maar de grootste overwinning boekte hij op zichzelf. Dat hij een van de twee Zeeuwse marathons een keer zou winnen, lag al lange tijd in de lijn der verwachting. Maar telkens kwam de overijveri ge Middelburger zichzelf tegen op de klassieke afstand van 42,195 ki lometer. Vorig jaar blies hij zijn motortje in de eerste kilometers al op in de Kustmarathon en ook in 2012 liet hij een zeker lijkende zege in de Marathon van Zeeuws- Vlaanderen liggen, door de lat veel te hoog te leggen voor zich zelf. Stress en slapeloze nachten kostten hem toen de kop. En ook bij de editie van 2015 was de druk op Harmes enorm. Dit keer omdat er zaken buiten het strijdtoneel spelen. „Ik wilde tij dens het lopen laten zien wie ik echt ben. Ik wil een goed voor beeld zijn en ik hoop op een twee de kans." Daarmee doelde Harmes op zijn lidmaatschap bij atletiekvereni ging Dynamica, dat hem is ontno men. Dat gebeurde nadat hij Face- bookberichten had gestuurd aan een aantal minderjarige leden. „Ik heb daar spijt van", zei Harmes. „Mentaal was het vandaag ook erg zwaar, maar ik heb er onder weg niet aan gedacht. Natuurlijk spookte het de afgelopen dagen wel steeds door m'n hoofd." Woensdag wordt tijdens de leden vergadering van Dynamica beslist of hij weer lid mag worden van Dit is de mooiste overwinning in mijn carrière HULST - Huub van Noorden liep na dertig kilometer in tweede posi tie Heikant binnen. „Ik ga stop pen", zei de Goesenaar. „Ik heb zo'n last van m'n rug." Er volgde geroezemoes in het publiek, Van Noorden overlegde nog maar eens met zijn vriendin Gertrud, terwijl zijn benen een pas op de plaats maakten. „Ik heb geen zin om me de vernieling in te lopen." Na een minuutje pauze schoot een toeschouwer te hulp. De Goesenaar kreeg twee paracetam- olletjes aangeboden, slikte ze gre tig door en vervolgde toch zijn weg. „Ik kijk het toch nog even aan." Zo'n driekwartier later bleken de pijnstillers hun werk gedaan te hebben. Toen Van Noorden als nummer twee op de finish af stormde, vroeg speaker Matthieu Warrens om een radslag, en die kreeg hij. Van Noorden haalt dat kunstje wel vaker uit als hij fi nisht in een marathon. Maar een tevreden gevoel aan zijn race hield hij niet over. „Na de Zestig van Texel had ik rust moeten nemen, maar de marathon zat toch in m'n achterhoofd. M'n benen voel ik niet, maar bepaalde zenuwen zijn wel overbelast. Of ik nu rust ga ne men? Ik moet zo thuis eerst de dakgoot nog even schoonmaken, want we zitten midden in een ver bouwing." Net als vorig jaar was het team van RKHAV het snelst. Wel iswaar niet helemaal in dezelfde samenstelling als in 2014, maar toch weer goed voor een ruime overwinning. „Rik van Laarhoven was er niet bij", legde slotloper Job de Feijter zatermiddag uit. „Die heeft laatst een ongeluk gehad, hij is van z'n fiets gereden. Daardoor mocht hij twee weken niet lopen van de dokter." Met vervanger Chris de Smit lie pen de Hulstenaren in 2.32.56 naar de overwinning, die geen enkel moment in gevaar was gekomen. „Ik liep onmiddelijk alleen", ver telde Liam de Mee. Hij nam het eerste stuk van twaalf kilometer voor zijn rekening. De estafette was twintig minuten na de indivi duele marathon gestart, maar ook Harmes verslaat Harmes door Maurice Steketee Erwin Harmes door Maurice Steketee Huub van Noorden dacht tijdens de marathon aan stoppen, maar liep de wedstrijd toch uit. Huub van Noorden, op het tand vlees naar de finish. door Willem Adriaansens HULST - De populariteit van de Ma rathon van Zeeuws-Vlaanderen is groeiende. Maar ten zuiden van de Westerschelde is sprake van nog een ander fenomeen. Daar heeft de estafettemarathon de laatste jaren een nog grotere vlucht genomen. Binnen twee uur was dit jaar de in schrijving al vol en zaterdag vol brachten 124 teams van maximaal vier lopers de afstand van 42 kilo meter. Op de plaatsen één tot en met elf in de estafette stonden ploegen uit Zeeuws-Vlaanderen. Pas op de twaalf de plaats eindigde een team van lo pers uit Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 34