Schaduw bezuinigingen omfloerst boeiend Zeeuws Eenakterfestival Toverstemmen uit Chicago 22 ZEELAND Al echt op het podium Niet jaloers hoor Achter al die gezichten die we dagelijks op straat zien, schuilen verha len: gedachten, wijsheden, vrolijke herinneringen of juist verdrietige. De PZC brengt met 'Mensen in Zeeland' deze mensen in beeld. Op Face- book, internet en Instagram. En een selectie wekelijks op deze plaats, waar mensen in Zeeland elkaar ontmoeten. „Nee, zo ga ik natuurlijk niet naar school, al zou ik het misschien wel willen... Ik heb net een repetitie gehad van balletles. Daar zit ik al op sinds ik zes was en ik kan het eigenlijk best wel goed. Er is niet iets wat ik erg moeilijk vind, eigenlijk. Meestal oefenen we gewoon bij Juf Lillian in de studio, maar we hebben morgen een uitvoering in dat kerkje hier in de straat en daarom hebben we nu de generale repetitie gehad. We mochten echt al op het po dium staan. Misschien dat ik later ook wel prima ballerina wil worden, dat weet ik nog niet. Ik ben ook nog maar negen..." Amber van der Linden Anne: „Een stelletje?? Nee! We zijn wel al beste vrienden sinds we op de basisschool zaten. Nu studeren we allebei in België. We hebben nu paasvakantie, dus zijn we weer even thuis en ja, dan gaan we samen leuke dingen doen hè. We liepen even te overleg gen wat we morgen gaan doen, dan gaan we uit, naar Antwer pen, sushi eten. Mijn vriend gaat ook mee. Die vindt dat prima, die is niet jaloers hoor." Philip: „Je vriend is ook heel leuk!" Anne: „Pardon?!" www.menseninzeeland.nl www.facebook.com/mensenzeeland www.instagram.com/menseninzeeland denten in het kader van de uitwis seling tussen Zeeland en Fries land een voorstelling met Zeeuw se deelnemers. Daar ging zaterdag al een workshop aan vooraf. Het Zeeuw Eenakterfestival bood verder verrassend mooie en belof tevolle presentaties van jeugdig ta lent, zoals: Jelt Pekaar met 'Kaas en Couscous', Lotte van der Schel de met 'Sorry' en Emilie de Block met 'Zonder kou'. Het moest hem echter ook van het hart dat de bezuinigingen in de sector van de amateurkunst in Zeeland inmiddels als een dief in de nacht hebben toegeslagen. Cur sussen en workshops worden aan zienlijk duurder en zijn derhalve al niet meer voor iedereen toegan kelijk. Volgens Van der Wekken is het ook niet meer vanzelfspre kend dat het Eenakterfestival kan blijven voortbestaan. De 29e editie dit weekend bleek echter nog in meerdere opzichten succesvol. De kwaliteit van de voorstellingen lag gemiddeld op een behoorlijk hoog niveau. Het festival bereikte in het eerste deel van de zaterdagavond een hoogte punt met de voorstellingen 'Go Vote' door Vereniging Middel burgs Theater en 'Kale bomen rui sen niet' door Theatergroep Zie- rik. Beide groepen zijn uitgeno digd hun voorstellingen ook op t2 juni bij een Eenakterfestival in Leeuwarden te komen opvoeren. Tevens maken twee theaterstu- MIDDELBURG - Als je zo kunt toveren met stemmen als Gentleman's Rule, heb je geen begeleidende band nodig. Het acht man sterke a capella ensemble uit Chicago maakt de instrumentale ondersteuning met baslijn, gitaarpingel en strijkklanken gewoon ter plekke, met geen andere ingrediënten dan de ei gen stembanden. Gentleman's Rule creëert met zijn vernieuwende interpretaties van klassieke en popu laire nummers uit vele muziekstijlen een a capella klanktapijt van de bovenste plank. De acht van Gent leman's Rule treden vanaf 20ir samen op. Showbizz-veteranen Charlie Blum en Dan Ponce brachten de groep bij elkaar in Chicago, waar ze in 2022 zestien succesvolle concerten gaven in het Royal George theater. Ze overgieten populaire songs van onder andere Bob Marley, Stevie Wonder, Bru no Mars en Peter Gabriel met een fris eigen sausje, maar ze brengen ook nieuw werk uit. Eind 2012 ging hun eerste album 'Act Accordingly' in de verkoop. Anne Wieles Philip Bunic door Edith Ramakers Wilma Selen (I) en Jeanine Sinke in de eenakter 'Gilette Sophie' door ad hoe Theatergroep 'De Buren.' foto Izaak Verkeste MIDDELBURG - Veel enthousiasme, grote belangstelling en plezierige verwachting van alles wat komen ging. Die positieve elementen con stateerde voorzitter Daan van der Wekken van het Zeeuws Amateur theater bij de opening van het Een akterfestival vrijdag en zaterdag in 't Spiegeltheater in Middelburg. De acht van Gentleman's Rule treden op in de Stadsschouwburg in Middelburg. Stadsschouwburg Middelburg, woensdag 22 april, 20.00 uur. www.gentlemansrule.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 22