Het doek valt voor voetbalvereniging Robur Hoek dicht bij realisatie van de doelstellingen 48 SPORT ZLM ROOMPOT TOER Bart Swings legt zweep over skeelerpeloton De Deense wielrenners domineren op de eerste dag van de ZLM Roompot tour. Ze staan één, twee en drie in het klassement. „Het was al twee, drie jaar span nend natuurlijk", zei Jo-Annes de Bat, sportwethouder van de ge meente Goes, die gisteren nog niet officieel in kennis was ge steld van het besluit. „Ik heb be wondering voor de bestuursleden die lang zijn blijven zoeken naar steun en oplossingen. Het is nu zaak om de spelers, trainers en Ik bewonder de bestuursleden die lang zijn blijven zoeken naar steun en oplossingen. vrijwilligers bij een andere vereni ging onder te brengen." Gestoeld op katholieke grondslag werd de club in 1932 opgericht. In juni 2013 besloot de vereniging om zich terug te trekken uit het competitievoetbal voor senioren. In dat laatste seizoen eindigde de ploeg als tiende in de vijfde klas se. Robur telde anno 2015 nog zo'n zeventig leden. De club hield enkel een A-team, dat uitkomt in de derde klasse van het zaterdag voetbal, en twee zaalvoetbalteams in competitie. „We zullen de komende tijd con tact houden met het bestuur van Robur om alles netjes af te ron den", verzekerde De Bat. „Hoe de afwikkeling hiervan precies zal verlopen, weet ik ook niet. Ik heb dit ook nog niet eerder meege maakt. Maar ik heb alle vertrou wen in de kundige mensen in het bestuur van Robur. En waar we kunnen, zullen wij als gemeente de club daarin bijstaan." Het kunstgrasveld waarop Robur speelt en traint, is eigendom van de gemeente Goes. Het is niet zo dat SSV'65 en Goes er ineens een veld bij krijgen, vertelde De Bat al in een eerder stadium. Hij zal zich binnenkort nogmaals buigen over het masterplan Het Schenge, waarin onder meer nieuwbouw van de kleedkamers op de plan ning staat. De Bat: „Ik denk dat we komende week eens met el kaar om tafel gaan." KAMPERLAND - De Belg Bart Swings won gisteravond in Kam perland met grote overmacht het eerste onderdeel van de in ere her stelde skeelerwedstrijd Zeeland on Wheels. De topschaatser en voormalig wereldkampioen skeeleren had na 24,8 kilometer bijna twee minuten voorsprong op de eerste achtervolgende groep, waarvan Crispijn Ariëns de sprint won. Bart Swings' broer Maarten werd derde. De Zeeuwse troef Niels Mesu was al snel kansloos voor een topklas- sering. Vroeg in de wedstrijd kwam hij ten val toen hij een aan val van Bart Swings wilde beant woorden. „Hij ging zo snel door de bocht, dat ik die niet meer kon houden", keek de Middelburger met een zwaar bebloede knie te rug. Hij beëindigde de wedstrijd wel. Mesu werd nog knap zeven de, op 2 minuten en 20 seconden van Bart Swings. Later op de avond ging hij naar de dokter om naar de wond te laten kijken. Of Niels Mesu vandaag in de tweede wedstrijd (een mara thon in Goes) start, is nog niet be kend. Niels' broer Erwin werd 16e, Laurent Janse 27e en Jouree Cysouw 32e. De deelnemers hoe ven vandaag in de tweede etappe niet voor een nieuwe strafexpedi tie van Bart Swings te vrezen. Hij is niet van de partij omdat hij, net als z'n broer Maarten, naar een trouwerij moet. OPENBARE VERKOOP BIJ INSCHRIJVING KAMPERLAND - Wie de Deense wielrenners vandaag uit de top van het klassement van de ZLM Roompot tour wil rijden, moet van goeden huize komen. Giste ren domineerde de roodwitte bri gade van de eerste tot en met de laatste kilometer van de wedstrijd voor de beste wielrenners tot 23 jaar van de wereld. Vooral Sören Kragh Andersen maakte indruk. De bewoner van het eilandje Fyn won 's middags de eerste etappe van Kamperland naar Zierikzee (122 kilometer) en sleurde zijn ploeg 's avonds ook naar de zege in de ploegentijdri over 24,8 kilometer, met start en finish in Kamperland. De Nederlandse ploeg speelde een bijrol. Na de eerste etappe was er nog hoop omdat vier van de zes renners in de eerste groep van 45 finishten. Er waren er 152 van start gegaan. In de ploegen tijdrit moest de ploeg van bonds coach Frank Pennings echter flink terrein prijsgeven. Nederland finishte als vijftiende van de 26 gestarte landen en moest meer dan twee minuten prijsgeven op de Denen en iets minder dan twee minuten op on der meer de Russen (tweede), de Fransen (derde) en de Italianen (vierde). Veel landen hadden in de eerste etappe last van de harde, verrader lijke Zeeuwse wind. Het regende valpartijen. Deelnemers uit lan den als Japan, Slovenië, Luxem burg, Canada en Spanje werden volledig weggeblazen en eindig den op grote achterstand. Denemarken handhaafde zich bijna volledig in de voorste gelede ren. Toen twintig kilometer voor de finish twee groepen van 25 ren ners samensmolten, had Dene marken met vijf van de zes ren ners bijna zijn hele ploeg voorin. Nederland, Duitsland en Noorwe gen zaten met vier van de zes ook nog goed. Uiteindelijk was er maar één man die precies begreep wat er aan de hand was toen Sören Krach An dersen zo'n vijftien kilometer voor de finish demarreerde. Het „Het moet dan wel een beetje meezitten", stelt Verhoene. „We zullen zelf de punten moeten ha len, terwijl onze concurrenten punten moeten laten liggen. Maar we willen het zelf heel graag op zo kort mogelijke termijn realise ren." Hoek moet het in de uitwedstrijd bij Capelle - de nummer zes van de ranglijst - doen zonder Emre Dönmez en Sam De Munter. De laatste ondervindt hinder van een liesblessure. Dönmez is naar aan leiding van zijn rode kaart in de bekerwedstrijd tegen Dubbeldam voor zeven wedstrijden geschorst. Hij maakte in de ogen van de scheidsrechter een slaande bewe ging. „Het was zijn eigen fout", stelt Verhoene, „maar de straf is overdreven. Hij gaf de tegenstan der een duw op zijn kin. Daarna kreeg een speler van Dubbeldam ook rood, voor een soortgelijk ver grijp. Die heeft vier wedstrijden schorsing gekregen, maar ook dat vind ik overdreven." Hoek weet nog niet of het tegen de straf van Dönmez in beroep gaat. „Als je in beroep gaat, kun je nog meer wed strijden erbij krijgen. En die neemt Emre dan mee naar zijn volgende club (Hamme)." door Mitchell Minnaard GOES - Na 83 jaar houdt SV Robur op te bestaan. Aan het einde van het lopende seizoen gaat de stek ker eruit bij de Coese voetbalver eniging, zo werd donderdagavond op een algemene ledenvergadering besloten. De club, op sportpark Het Schenge ingeklemd tussen de voetbalvelden van Goes en SSV'65, had nog slechts zeventig leden, ver deeld over één veldteam en twee zaalvoetbalploegen. Wethouder Jo-Annes de Bat DE ZEEUWSE ALLIANTIE NOTARISSEN TE GOES EN MIDDELBURG 'De Zeeuwse Alliantie', Notarissen te Middelburg gaat op verzoek van de Gemeente Veere bij openbare inschrijving verkopen de volgende registergoederen: 3 qemeenteloodsen. plaatselijk bekend 1. Valkenisseweg 41a te Biggekerke, kadastraal bekend gemeente Valkenisse, sectie G, nummer 1786, groot 20.98 are; 2. Zanddijkseweg 8a te Veere, kadastraal bekend gemeente Veere, sectie E, nummer 1222, groot 47.02 are; 3. Oude Zandweg 11 te Westkapelle, kadastraal bekend gemeente Westkapelle, sectie F, nummer 2874, groot 14.00 are; Voorwaarden 1Op de inschrijvingen zijn van toepassing de "Voorwaarden verkoop gemeentelijke registergoederen in het openbaar anders dan bij veiling" van de gemeente Veere, zoals vastgesteld door de Gemeenteraad van de gemeente Veere op 16 december 2010, alsmede de aanvullingen daarop, zoals hierna vermeld: - in aanvulling op genoemde voorwaarden zullen, indien de prijs waarvoor gegund zal worden niet wordt gehaald, de 2 hoogste inschrijvers het recht hebben om deel te nemen aan een onmiddellijk na de opening van de biljetten te houden onderlinge opbieding; - indien de bodemprijs waarvoor wordt gegund niet wordt gehaald, kan de gemeente gebruik maken van het "recht van beraad". 2. De registergoederen worden afzonderlijk verkocht, niet in combinatie; 3. De prijs waarvoor het registergoed zal worden gegund, is gedeponeerd bij genoemde notaris; 4. Bezichtiging: zaterdag 25 april 2015 van 9.30 - 12.00 uur en woensdag 20 mei 2015 van 18.00 - 20.30 uur; 5. Gegadigden dienen zich te kunnen legitimeren en indien gevraagd een verklaring van hun bankrelatie te overleggen waaruit hun financiële gegoedheid blijkt. 6. Inschrijven is mogelijk vanaf 20 april t/m 18 juni 14.00 uur. De inschrijfbiljetten dienen ondertekend op uiterlijk 18 juni 2015 om 14.00 uur ten kantore van genoemde notaris te zijn ingeleverd, op welk tijdstip de biljetten geopend zullen worden, waarbij de inschrijvers aanwezig kunnen zijn. 7. Inschrijfbiljetten en een door de Gemeente Veere samengestelde informatiebrochure zijn verkrijgbaar ten kantore van genoemde notaris, Wagenaarstraat 1 te Middelburg, Ad Lampert: 0118-659612 of lampert@dezeeuwsealliantie.nl en bij de Gemeente Veere, Traverse 1 te Domburg, centrale publieksbalie en bij de heer Han Reijnhoudt, 0118-555318 of JM.Reijnhoudt@veere.nl Deze gegevens zijn ook digitaal in te zien op www.veere.nl/vastgoed. Danish dynamite door Koen de Vries UITSLAGEN SKEELEREN Zeeland on Wheels, eerste etappe Kamper land-Kamperland 24,8 km. 1. Bart Swings (Bel), 2. Crispijn Ariens, 3. Maarten Swings (Bel), 4. Cerwin Smit, 5. Sjoerd den Hertog, 6. Robert Post, 7. Niels Mesu, 8. Mark Horsten, 9. Karlo Timmerman, 10. Ronald Haasjes. WIELRENNEN ZLM Roompot tour. Eerste etappe, Kamper- land-Zierikzee, 122 kilometer. 1. Sören Kragh Andersen (Den) 2.45.39, 2. Daan Mijng- heer (Bel) op sec., 3. Owain Doull (GBr) op 11 sec., 4. Michael Carb Svendgaard (Den), 5. Erik Baska (Slv), 6. Jeremy Lecroq (Fra), 7. Mikel Ari- sti Gardoki (Spa), 8. Tom Bohli (Zwi), 9. André Looij (Ned), 10. Truls Engen Korseth (Nor), 17. Cees Bol (Ned), 26. Taco van der Hoorn (Ned), 33. Jan Maas (Ned) allen z.t. als Doull, 83. Ivar Slik (Ned) op 4.05, 92. Fabio Jacobsen (Ned) z.t. Tweede etappe, ploegentijdrit Kamper land-Kamperland, 24,8 kilometer. 1. Dene marken, 30 minuten en 10 seconden, 2. Rus land, 30.35, 3. Frankrijk 30.46, 4. Italië 30.47, 5. Groot-Brittannië 31.27, 6. Tsjechië 31.36, 7. Duitsland 31.38, 8. VSt 31.42, 9. Zwitserland 31.44, 10. Kazachstan 32.00, 15. Nederland 32.16. Algemeen klassement: 1. Andersen (Den), 2. Svendgaard (Den), 3. Petersen (Den) beiden op 17 sec., 4. Stash (Rus) op 42 sec., 5. Lecroq (Fra), 6. Peters (Fra), 7. Schmidt (Den) allen op 53 sec. door Jan Dagevos HOEK - Hoek kan in één week tijd de doelstellingen voor dit voetbal seizoen halen. Afgelopen dinsdag plaatste de Zeeuws-Vlaamse club zich voor de landelijke KNVB-beker en vandaag kan de equipe van trai ner Kenny Verhoene zich definitief veilig spelen in de topklasse. Tegen stander is Capelle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 49