Tatoeages op turnvloer uit de taboesfeer SPORT 47 „Dat heeft er niets mee te maken. Anders zou ik dat in Ljubljana en Cottbus toch ook gemerkt moeten hebben." Bij die internationale wedstrijden scoorde de Ridderker ker juist heel goed. Zijn eerste ta toeages, onder meer een grote fami lieboom op een zij, hield Deurloo nog verborgen onder zijn shirt. De nieuwste aanwinst, een sleeve in een soort textielpatroon die zijn he le rechterarm bedekt, is een blik vanger. Er zit 33 uur werk in, ver klapte Deurloo trots. Verdeeld over acht sessies. „Kijk om je heen. Ie dereen zit onder geplakt. Het is echt geen issue, denk ik. Iedereen vindt het juist heel vet. Dit is een nieuwe generatie." Maar het jury korps is nog van de oude stempel. „Het zal hooguit een tiende punt schelen", schat Deurloo het ver schil in smaak in. Oleg Stepko, die uitkomt voor Azerbeidzjan, draagt ook een sleeve. Zijn optreden op brug en voltige viel donderdag wel in de smaak bij de rapporteurs. Voor turners en turnsters gelden niet dezelfde wetten op het gebied van esthetiek. Dat is historisch zo gegroeid, omdat er twee verschil lende commissies binnen de inter nationale gymnastiekfederatie over gaan. Vrouwen riskeren pun tenaftrek voor 'afleiding'. Dat bete kent: geen zichtbare tattoos, geen gekleurde nagellak, hooguit één oorring per oor, er mogen geen bh-bandjes of stukjes ondergoed te zien zijn. Turnsters die uiterlijk belangrijker vinden en die regels aan hun laars lappen, zoals de Pool se meerkampfinaliste Marta Pi- han-Kulesza, nemen een korting op hun score voor lief Het reglement voor het mannen- turnen voorziet niet in strafpun- ten voor uiterlijkheden als ta toeages, oorknopjes of piercings. Daarvan heeft de extravagante Deurloo er ook een paar. Behalve Deurloo hebben binnen de Oranje-selectie ook Casimir Schmidt en Karl Kosztka op grote schaal de inktnaald in hun lijf la ten zetten. De oudgedienden bin nen het team zijn terughoudender. Epke Zonderland heeft na de Spe len van Peking de vijf olympische ringen boven zijn linkerenkel laten tatoeëren. Die gaat schuil onder de turnbroek die op zijn toestellen - Kijk om je heen. iedereen zit onder geplakt Het is echt geen issue, denk ik rek en brug - voorschrift is. Yuri van Gelder heeft een ster aan de binnenkant van zijn pols. Die wordt aan het oog van juryleden onttrokken door een bandage. Een blik in de trainingszaal in Montpel- lier leert dat veel meer collega-tur ners tijdens wedstrijden hun huid versieringen verborgen houden. De Duitser Marcel Nguyen deed dat aanvankelijk ook. Tijdens de Olympische Spelen van Londen ca moufleerde hij zijn lijfspreuk 'Pain is temporary, pride is forever' die boven zijn turnshirt uitstak met huidskleurige, zweetbestendige cosmetica. Hij wilde geen juryle den tegen zich in het harnas te ja gen, ook al leerde navraag bij het IOC dat tattoos toegestaan waren, zo lang ze maar geen politieke of religieuze boodschap bevatten. In middels turnt Nguyen, medaille winnaar in Londen, ook met een armvullende tatoeage. Maar niet in Montpellier. Nguyen is gebles seerd. Groene Ster wint laatste thuisduel Groene Ster heeft gistera vond de laatste thuiswed strijd in de eredivisie met 2-i gewonnen van Hovocu- bo. De Vlissingse zaalvoetbal lers haalden de rust met o-o. Met nog zeven minuten op de klok miste Len Evers- dijk in de tweede helft een tien metertrap. Drie minu ten later benutte diezelfde Eversdijk een penalty, waar op de gasten een vijfde veldspeler inzetten. Dat werkte: Mo Anjane maakte de ï-i. In de slotseconden maakte Abdoe Abdenbi de beslissende 2-1. Peaty zwemt wereldrecord De Britse zwemmer Adam Peaty heeft gisteren het we reldrecord op de 100 meter schoolslag op zijn naam ge bracht. De twintigjarige Pea ty dook tijdens de Britse kampioenschappen in het olympische bad van Londen met 57,92 seconden ruim een halve seconde onder de oude toptijd van Cameron van der Burgh. De Zuid-Afri kaanse zwemmer zwom in 2012 naar 58,46. Rentree Hingis in enkelspel De Zwitserse tennisster Mar tina Hingis (34) speelt van daag voor het eerst sinds 2007 weer een enkelpartij op het hoogste niveau. De voormalige nummer één van de wereld speelt in de Fed Cup tegen de Poolse Ag- nieszka Radwanska. De opstelling van Hingis in het enkelspel komt als een verrassing. Ze heeft zich de laatste jaren toegelegd op het dubbelspel. Cambuur in slot naast Excelsior Excelsior heeft gisteren ver zuimd de volle buit te pak ken bij SC Cambuur. De gas ten zagen Cambuur in bles suretijd langszij komen, na een blunder in de Rotter damse achterhoede: 1-1. Adil Auassar schoot de bal vlak na rust hard en zuiver in de bovenhoek. Bartholomew Ogbeche bracht Cambuur in de extra tijd op gelijke hoog te. Eindhoven koerst af op periodetitel FC Eindhoven blijft de voor naamste kandidaat voor de vierde periodetitel in de Ju- piler League. De ploeg van trainer Jean-Paul de Jong boekte gisteren op bezoek bij RKC Waalwijk een be nauwde overwinning, door een doelpunt van Joey Slee- gers: 0-1. De Brabanders blij ven daardoor tweede in de periodestand, achter NEC. ZATERDAG 18 APRIL 2015 Roy Curvers: „Ik heb geen enkele moeite om me te motiveren in mijn eigen provincie, met een provinciegenoot in mijn wiel." foto Wouter Roosenboom. door Marcel Luyckx MONTPELLIER - Het gezicht van Bart Deurloo stond donderdaga vond al op onweer. Bij de suggestie dat het tegenvallende juryrapport voor zijn rekoefening mogelijk iets met zijn tatoeages te maken heeft, schoten zijn ogen vuur. Kom niet aan zijn plaatjes. Bart Deurloo VLISSINGEN LONDEN ZIELONA GORA LEEUWARDEN WAALWIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 48