ZEELAND 37 Je hebt politici nodig die richting kunnen geven, die echt ergens enthousiast over kunnen zijn veelal deels gefinancierd of aangestuurd door de overheid. Maar de beslissingen die de poli tiek daarover neemt, zijn vooral gebaseerd op op het feit dat er minder geld naartoe gaat. Ik zeg niet dat bezuinigingen fout zijn, maar ik vind dat het vooral over de visie op dat werk moet gaan, over wat de consequenties zijn als je er minder centen aan gaat besteden. Die in houdelijke discussie vindt zelden plaats." De politiek heeft geen visie? „Ik mis een echte visie op wat er bijvoorbeeld in de zorgsector aan de hand is. Mensen raken eerder gefrustreerd van de manier waarop de politiek ermee omgaat dan dat ze erdoor wor den geïnspireerd. Je hebt mensen nodig in de politiek die richting geven, die echt ergens en thousiast over zijn. Je moet mensen trots ma ken op het werk dat ze doen. Dan gaan ze be ter functioneren, hebben ze meer plezier in hun werk en verbeteren ook de resultaten." Toch hoor je bijvoorbeeld elk jaar bij de opening van Film by the Sea enthousiaste toespraken van politici. Zijn dat dan loze woorden? „Het is niet zo dat ze niets doen. Maar dat is heel iets anders dan inspireren en met elkaar proberen de zaak nog verder te krijgen. Als je inhoudelijk aan de slag gaat met elkaar, kun je het nog steeds volstrekt oneens zijn, maar dan heb je het tenminste wel ergens over. Ik vind dat politici niet met minder mogen wegko men dan dat ze mensen inspireren en enthou siast zijn. Als je dat niet bent, weet ik niet wat je daar doet." ZATERDAG 18 APRIL 2015 Kees Izeboud: „Ik vind het ver schrikkelijk om te zien hoe in de zorgsector op een kille, afstandelij ke manier geld wordt weggehaald zonder fatsoenlijke discussie over wat de consequenties zijn voor de mensen die ervan afhankelijk zijn." foto Mechteld Jansen Kees Izeboud Het 'beraad' ter gelegenheid van het afscheid van Kees Izeboud is vrijdag 24 april bij de HZ in Vlissin- gen. Medewerking verlenen o.a. Herman Tjeenk Wil link, Han Polman, Koos Schouwenaar, Letty Dem- mers, Herman Lelieveldt, Gerrit Schoenmakers en Jaap van der Doef. Dagvoorzitter is Hedy d'Ancona.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 36