lï Veere en Vlissingen steunen cao Orionis Geen versmarkt in de Geerepassage, wel pop up store groep ondernemers 66 We klagen toch allemaal over het gebrek aan maatschappelijke betrokkenheid? 32 WALCHEREN OPENBAAR GROEN Gemeente Vlissingen laat kiezen: of het groen eruit of zelf snoeien. Dat laatste heeft leuke gevolgen. Dat beloofde Vlissings wethouder en bestuursvoorzitter van Orionis Sem Stroosnijder in het bijzijn van zijn Middelburgse collega Chris Simons vrijdagmorgen op het Stadhuisplein in Vlissingen aan vijftig actievoerders van de so ciale werkvoorziening Orionis. Het Middelburgse college steunt het pleidooi voor een nieuwe cao en arbeidszekerheid maar wil geen loonsverhoging omdat er dan te weinig geld is om mensen aan werk te helpen. Met een touringcar en vijf auto's van de buitendienst waren de werknemers naar het Stadhuis De ondernemers gebruiken daar voor het pand op de hoek met de Korte Geere, waar voorheen een computerwinkel zat. De partners zijn Blaauw in Aktie (dameskle ding), NOBS Fashion for Men, Z Life (cosmetica op basis van plein getrokken, vergezeld van een delegatie van vakbond FNV en de directie van Orionis. „Wat willen wij?", moedigde di recteur Hans Feenstra de mensen aan: „Een CAO!" scandeerden de demonstranten. Stroosnijder: „De mensen van Orionis zijn on ze werknemers. Voor velen van hen geldt dat zij hun hele werkza me leven in de sociale werkvoor ziening blijven. Tegen die men sen kun je niet zeggen: jullie krij gen nooit meer loonsverhoging." De VNG wil de oude cao, die in 2013 afliep, niet vernieuwen en de lonen op de nullijn houden. „De VNG kan wel zeggen; 'dan be talen jullie als Walcherse gemeen ten maar zelf meer', maar dit is geen zaak om lokaal op te lossen", zegt Stroosnijder. Wethouder Stroosnijder vindt dat dit landelijk geregeld moet wor den. Zeeuwse grondstoffen), Choco- lategiftshop en Zeeuwse Sieraden (van Marleen Breen). De pop up store is open van don derdag 24 april tot en met zater dag 9 mei. Openingstijden zijn ma 13.00 -17.30 en dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 - 17.30. Vrijdag 24 april is om 15.00 uur de officiële opening door wethou der van economische zaken Johan Aalberts. De tijdelijke winkel moet de aan dacht weer vestigen op de Geere passage als winkelgebiedje in de binnenstad van Middelburg. De passage staat al enkele jaren gro tendeels leeg, op de winkels van VLISSINGEN - Steeds meer gemeen tetuintjes in Vlissingen worden door bewoners onderhouden. Soms om te voorkomen dat ze vanwege bezuinigingen worden weggemaaid en bijna altijd met buurtverbroedering tot gevolg. Zodra de eerste zonnestralen zich laten zien, kun je ze vanaf de Groene Boule zien zitten, de be woners van de Landingstraat. In tuinstoelen op een schelpenbedje, onder de parasol, omringd door bloemen en slingerkinderen aan het klimrek. Vroeger zag het er heel anders uit, met van die lelijke bosschages, he lemaal dichtgegroeid. „De ge meente wilde het veranderen en ging met ons in gesprek over wat het moest worden", vertelt be woonster Mieke Tabbers. „We zei den dat we eigenlijk wel een zitje wilden. We zaten met de straat al vaak buiten, voor de garages, maar dat was nog wel eens onhan dig met die auto's. Samen met de gemeente hebben we een plan ge maakt." In het midden gras met erom heen struiken, was het idee, en een stukje met schelpen om stoe len neer te zetten. Prima, zeiden ze bij de gemeente Vlissingen, maar dan moeten jullie het zelf onderhouden. En zo geschiedde. Duijfhuizen Lederwaren en Terre des Hommes na. Al jaren wordt ook gewerkt aan het plan om er een versmarkt van te maken (Van Heinde en Vers), waarin tien tot twaalf lokale on dernemers zouden samenwerken. Dat plan is niet haalbaar geble ken, vertelt Leon Verbeek, die het initiatief probeerde te realiseren. Het lukt wel om individuele on dernemers enthousiast te krijgen, maar niet om ze allemaal tegelijk over de streep te trekken, zegt hij. Daarom is de aandacht verlegd naar een andere invulling, maar daarover wil Verbeek nog niks kwijt. De gemeente haalde de oude bos schages weg en zorgde voor een nieuwe inrichting, de bewoners verzamelde tuinmeubilair en stond op om het onderhoud op zich te nemen. „Mijn man Hans heeft een grasmaaier, dus samen met nog iemand houdt hij het gras bij en snoeit hij de heg. Het zijn natuurlijk wel altijd dezelf den die het doen en de jongere ge neratie heeft geen tijd, maar dat geeft niet. Eigenlijk is iedereen heel tevreden. Ons straatje was al heel gezellig, maar is hier nog ge zelliger door geworden." Precies datzelfde gebeurt aan het Marnixplein, in West-Souburg, en daar hebben bewoners de kap laarzen nog niet eens aangetrok ken. Een week of twee geleden kregen ze daar een brief van de gemeente waarin stond dat de rozenhaag huishoudelijke hulpen! zou worden weggehaald. „Op don derdag, met de mededeling dat het op maandag zou gebeuren", vertelt Mar Moerings. „Omdat er geen geld meer is voor het onder houd ervan. Alleen op de bomen zouden ze voortaan nog zuinig zijn." Buurman Luc Markies sloeg di rect alarm. Hij ging langs alle deu ren om meningen te inventarise ren en kwam tot de conclusie dat niemand de rozen kwijt wilde. Die zijn volgens bewoonster Ine ke Grootenboer namelijk niet al leen mooi, maar ook nuttig. „Ze werken beschermend. Er wonen hier nogal wat kinderen aan het plein en die voetballen graag hier op het gras. Maar automobilisten razen hier soms wel met 50, 60 ki lometer per uur voorbij en als er dan een bal de weg opschiet en er rent een kind achteraan..." De gemeente hoorde de argumen ten aan en stelde bewoners voor de keuze om de rozenhaag dan voortaan zelfbij te houden. „En dan zelfs alleen nog maar het schoffelen", zegt Moerings. „Snoeien doet de gemeente ze zelf, drie keer per jaar de maaier eroverheen." Vrijwilligers voor de klus waren zo gevonden. Natuurlijk, het zijn dezelfden als altijd, maar dat geeft volgens Grootenboer niet. „Als je vijf kinderen op bed hebt liggen, ga je niet ook nog het plantsoen schoffelen, dan snap ik ook wel. Wij vinden het helemaal niet erg om te doen. Kopje koffie erbij, beetje bijkletsen. We klagen toch allemaal over het gebrek aan maat schappelijke betrokkenheid? Nou, met een karwei als dit komt die betrokkenheid vanzelf." in hues Nieuw bij de Katse Kaai Menu €29,50 Kreeften menu Hans maait het gras voor de gemeente Vijftig medewerkers van Orionis kwamen met een bus en de buitendienst wagens naar het Stadhuisplein om actie te voeren, foto Lex de Meester door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Veere en Vlissingen willen de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) zien te bewe gen alsnog met de vakbonden te praten over een nieuwe cao. door Maurits Sep MIDDELBURG - De leegstand in de Geerepassage in Middelburg is nog niet opgelost, maar wordt vanaf volgende week donderdag wel tij delijk wat kleiner. Dan opent een pop up store waarin vijf onderne mers kleding, cosmetica en chocola de gaan verkopen. door Wendy Wagenmakers Ineke Grootenboer Gezocht: Zeeuws Schoon zoekt Schrijf je in via www.zeeuwsschoon.nl Ook voor tijdelijk werk in vakantieperioden! Uurloon: 12,20 iZéeuws Onderdeel van Zorgstroom Veerhaven 3,4485 PL Kats Telefoon: 0113 - 600 200, Privé telefoon: 0611 70 5615 Openingstijden: maart t/m oktober: vrijdag, zaterdag en zondag www.restaurantkatsekaai.nl Westerzicht 260 Vlissingen makelaar Open Huis 25 april 10.00 - 11.30 uur M2makelaars.nl Open huis samen met Westerzicht 92. Aanmelden niet nodig. Leuke tussenwoningen met voorzieningen in de buurt. Geheel dubbel glas en kunststof kozijnen. Uw bezoek waard! Koopsom 129.000,- k.k. Vrijdag/Zondag menu Tomatensoep of Bisque Homard 2 kleine Oosterschelde tongetjes, tarbot of tournedos Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac Bisque homard 1600 gram kreeft p.p. Dame Blanche of Irish coffee of koffie met cognac of koffie compleet €49,50 Reservering vooraf gewenst Met uitzicht op de Oosterschelde Niet van toepassing op zaterdag en feestdagen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 31