Leuk als mensen vinden wat ze zoeken WERKEN 21 In De Uitdaging vertelt elke week iemand, aan de hand van vijf vragen, over zijn of haar werk. Wat is het voor werk en wat is de grootste uitdaging? Van daag: edelsmid Henk van der Kooij uit Vlissingen. foto Lex de Meester seren. Zeker als ze iets zoeken voor een speciale gebeurtenis, zoals een huwe lijk, of bij herinneringssieraden." Wat is het leukste aspect aan dit werk? „Toch weer het contact met klanten. Soms zijn er jarenlange contacten en ontstaat er toch een soort vriendschap. Dan komen bijvoorbeeld mensen hier trouwringen uitzoeken omdat hun ouders hier ook altijd komen." Waf is de grootste uitdaging in uw werk? „Ervoor zorgen dat we onderscheidend en spannend blijven voor onze klanten, met goeie service en aandacht voor de klant. Je moet altijd vernieuwen en daarbij moet je zuiver bij je gevoel blij ven." Waaruit bestaat uw werk? „Ons werk (Henk werkt samen met partner Ingrid en vijf medewerkers, red.) is heel breed en omvat alle aspec ten van het juweliersvak. We combine ren winkel en collectie met atelier en re pareren en ontwerpen. We adviseren klanten bij het zoeken naar sieraden uit de collectie. Of we ontwerpen zelf iets, in samenspraak met de klant. Dat is een ontzettend leuk deel: klanten zo helpen dat ze vinden wat ze in hun hoofd hebben." Hoe bent u in deze baan terechtgekomen? „Rond mijn vijftiende deed ik een be roepskeuzetest. 'Techniek en vormge ving', kwam eruit. Ik ben toen naar de vakschool voor edelsmeden in Schoon hoven gegaan. Dat was het helemaal. Ik ontmoette er ook Ingrid. Daarna heb ben we allebei bij verschillende bedrij ven in het land gewerkt. In 1980 zijn we in Vlissingen begonnen." Waar haalt u de meeste voldoening uit? „Uit het persoonlijk contact met de klanten. Het is fijn om mensen te advi- tips HINTS haar aansluiting bij Netwerk Notarissen. Dit is met 600 gespecialiseerde notariële juristen het grootste samenwerkingsverband van notaris kantoren in Nederland. Gmelich Meijling: „In het verband hebben we verplichte studiegroe pen met alle juristen. Als je de snelheid ziet waarmee wetten veranderen, dan kun je eigen lijk ook niet zonder zo'n netwerk." Gmelich Me ijling is zelf gespecialiseerd in ondernemings recht. „Niet alleen de inhoud moet goed zijn, je moet de ondernemer ook snel zekerheid bieden en bereikbaar zijn." Het grootste ondernemers risico is trouwens niet een faillissement, maar echtscheiding. „Het belangrijkst is dat we onpartijdig zijn", zegt Gmelich Meijling. Als je een notaris in huurt zal die jou adviseren, maar hij of zij let ook op de belangen van derden. „Die opdracht is niet aflatend, je spiegelt je continu aan de wet en jurisprudentie. Je zoekt de balans. Tegen woordig bellen ondernemers 'Hoe gaan we dit het beste aanpakken zodat het goed gaat'? Dat is mede omdat consumentenrecht zo belang rijk is geworden. En terecht", vertelt senior no tarieel medewerker Jan M. Goerée. „Bij elk dos sier blijven we scherp. Het blijft gespeciali seerd handwerk waarbij je steeds opnieuw nauwkeurig kijkt wat er aan de orde is", zegt kandidaat notaris Henriëtte Visser. Nog één vraag laat me niet los. 'Waarom zijn de akten in onmogelijk Nederlands opgesteld'? Visser: „Dat is juridisch jargon, zo kunnen wij nog ak tes tot uit de 18e eeuw teruglezen. Dat is belang rijk bij bijvoorbeeld erfdienstbaarheid." ZATERDAG 18 APRIL 2015 voor duidelijkheid De Zeeuwse Alliantie is op 1 januari 2011 ontstaan na een fusie van de notariskantoren Frantzen Van Sisseren uit Goes en Janse de Jonge Van Wouwe uit Middelburg. Het kantoor heeft twee vestigingen: in Goes en in Middelburg. De Zeeuwse Alliantie is een maatschap van vier notarissen met elk hun eigen praktijk en specialisatie. De vier praktijken zijn: Nieuwbouw, Registergoed, Ondernemings recht en Familiepraktijk. De Zeeuwse Alliantie is ook een echtscheidingsnotaris en media tor, waarbij er aandacht voor de toekomst en de kinderen is. Naast 4 notarissen werken er 3 kandidaat notarissen/juristen, 8 klerken/senior medewerkers, 18 overige medewerkers en 11 on dersteunende medewerkers. De Zeeuwse Alliantie is aangesloten bij Netwerk Notarissen, het grootste samenwerkingsverband van notariskantoren in Neder land. Netwerk Notarissen garandeert adviezen en akten gebaseerd op de laatste wetswijzigingen en actuele ontwikkelingen, leesbare akten met toelichting, inzicht in werk door stappenplannen, zorg vuldige en efficiënte behandeling van de belangen en kwaliteit voor een gunstige prijs. Notaris Jan Gmelich Meijling: „Door van tevoren na te denken en je zaken vast te leggen, voorkom je problemen. Duidelijkheid voorkomt ook onenig heid. Wij helpen graag, daar komt het op neer." foto's Marcelle Davidse www.dezeeuwsealliantie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 21