Kloetinge met volle VC Vlissingen is blij tank naar Noordwijk met wake-up-call SPORT 49 was de Belg Daan Myngheer, die in zijn wiel sprong. „Die Denen zijn echte hardrijders. Als er een wegspringt moét je meegaan", leg de hij na de finish op de Nieuwe Haven in Zierikzee uit. Het duo nam een flinke voor sprong, waar op de streep nog iets meer dan tien seconden van over was. De overwinning werd een eenvoudige prooi voor Sören Kragh Andersen. Myngheer had zoveel moeten geven om de Deen te volgen dat sprinten voor hem iets te veel gevraagd was. Andersen kondigde toen al aan dat hij zijn gele trui 's avonds met zijn hele hebben en houwen zou verdedigen. „We hebben donder dagavond voor het eerst op de ploegentijdrit getraind. De ren ners komen uit verschillende ploe gen en kennen elkaar niet zo goed. Dat is een nadeel. Maar een voordeel is dat we een paar goede tijdrijders hebben." De beste van het hele spul was Andersen zelf. Hij is regerend Deens tijdritkam pioen bij de beloften en sleurde in de polders van Noord-Beve land lange stukken aan kop. Hij deed dat zo hard dat twee van zijn ploeggenoten op vele minu ten achterstand finishten. Door de zege van de Denen is het hele podium bij de huldiging van morgen op de Goese Grote Markt voor de start van de derde etappe roodwit gekleurd. Op het hoogste treetje staat Andersen, die geflan keerd wordt door Michael Carb Svendgaard (tweede) en Mads Petersen (derde). Achter dit trio volgen nog maar vijf renners bin nen de minuut: de Rus Mamyr Stash op 42 seconden, de Fransen Lecrocq en Peters en de de Deen Mads Wurtz Schmidt alle drie op 53 seconden en de Italiaan Davide Martinelli op 46 seconden. De bes te Nederlander is André Looij. Hij staat 26e op 2 minuten en 23 se conden. Voor concurrentie van klasbak- ken als de Italiaan Ballerini, de Oostenrijker Wachter en de Ier Muilen hoeft Andersen niet bang te zijn. Ballerini kwam in de fina le van de eerste etappe hard ten val. Hij haalde de finish, maar kon niet meer starten in de ploegen tijdrit. Wachter liep grote achter stand in de ploegentijdrit op en Muilen verscheen helemaal niet. Zijn ploeg was na de Cote Picarde van woensdag zo gehavend dat die te klein was om in Zeeland te starten. De teleurstelling was groot en werkte ook op dinsdag, op de trai ning, nog door. Niet alleen bij de trainer overigens, maar ook bij de spelers. „Ik zat op zestig procent van mijn tank", aldus Hiensch. Na de trainingen van dinsdag en donderdag was de tank echter weer gevuld. „Ik zit nu weer op honderd procent", zegt Hiensch aan de vooravond van de uitwed strijd tegen Noordwijk. „Het is een lastige tegenstander, maar ik heb er weer alle vertrouwen in. We spelen op kunstgras en moe ten vooral lef tonen. Het is belang rijk dat we niet in de emotie schie ten, ook al komen we met 1-0 ach ter. Tegen Quick Boys ging het op dat vlak mis. We verloren onze kop." Kloetinge moet het tegen Noord wijk stellen zonder Björn Quar- tel, Wouter de Craene en Jaap Es- ser. De laatste stond lange tijd bui tenspel, maar is op de weg terug. Hij heeft de training weer hervat en zou in de eindfase nog wel eens in actie kunnen komen. Jason Tjien Fooh heeft zijn schor sing van één wedstrijd erop zit ten. Kloetinge staat op de twaalf de plaats. Het is een positie die aan het eind van de rit nacompeti- tie inhoudt. „Tegen welke tegenstander je ook speelt, je moet een bepaalde on dergrens halen", stelt trainer Ruud Pennings van Vlissingen. „We moeten met volle overgave aan een wedstrijd beginnen en dan trek je iedereen in die positi ve energie mee." Dat wordt zondag ook het parool in de thuiswedstrijd tegen De Dijk. Als Vlissingen wil mee blij ven doen in de titelrace van de hoofdklasse A, dient afgerekend te worden met de concurrent uit Amsterdam. „We hebben de wed strijd tegen Halsteren nog even kort de revue laten passeren en ik denk dat de boodschap is overge komen", stelt Pennings. „Het is geweldig dat we tot het eind toe meedoen om de titel. We hebben nu de halve finale van de beker gehaald en het zou mooi zijn als we ons in de competitie ook kunnen belonen." Bij Vlissingen ontbreekt Quincy Gooding. Hij kreeg in de beker wedstrijd tegen Halsteren rood en is voor vier duels geschorst. De club weet nog niet of het tegen de ze straf in beroep gaat. Verder kan ook Ferry Alfons niet in actie ko men. Titelstrijd op twee setpunten beslist De titelstrijd in de eerste klasse (vrouwen) van de be- drijfsvolleybalcompetitie in Hulst is op twee setpunten beslist In de directe confron tatie tussen Notaris Stolker en Van Waterschoot Land meetkunde, de twee overge bleven kandidaten voor het kampioenschap, was de stand na twee sets nog in evenwicht (x-x). In het derde bedrijf gaven beide teams el kaar lange tijd niets toe. Pas in de slotfase kon Van Water schoot zijn slag slaan: 25-23. Tugspotters vergroot marge Eén wedstrijd voor het eind van de competitie is de hon ger van Tugspotters.com in de tweede klasse van het zaalvoetbalrayon Midden Zeeuws-Vlaanderen nog niet gestild. De nummer één versloeg Tencezaman.nl. 2 met 7-4 en vergrootte daar mee zijn voorsprong op de ranglijst tot twintig punten. In de degradatiepoule blijft Zeldenrust-Steelantcollege de rangschikking aanvoeren. Schouten weg bij Heinkenszand Trainer Johan Schouten en voetbalvereniging Heinkens zand hebben per direct de samenwerking beëindigd. De oefenmeester was aan zijn eerste seizoen bezig bij de zaterdag-vierdeklasser. „Er is een verschil van in zicht over de aanpak", zegt Schouten. De technische commissie van de club neemt tot het eind van het seizoen nu de honneurs waar. Provoost na remise op negende plaats Ben Provoost gaat vandaag in Emmeloord de slotronde van het Nederlands dam kampioenschap in met een negende plaats. Gisteren eindigde het duel tussen de Zeeuwse dammer en de Friese crack Auke Scholma in een gelijkwaardi ge remise. Titelhouder Alexander Balja- kin begint vandaag met een punt voorsprong op Roel Boomstra aan het slotak koord. Damprijzen voor Zeeuwse veteranen Bij het Open Nederlands damkampioenschap voor ve teranen vielen twee Zeeuw se dammers in de prijzen. In de categorie 70+ eindigde Aart Walraven uit Zoutelan- de op de derde plaats. De Middelburger Daaf Kasse werd bij de categorie 50+ ook derde. Winnaar van het totaalklas sement werd Fred Ivens uit Ingen. ZATERDAG 18 APRIL 2015 Het Nederlandse zestal gaat van start in de ploegentijdrit. Oranje zou op de vijftiende plaats eindigen, foto Marcelle Davidse door Jan Dagevos KLOETINGE - Diederik Hiensch was zondag, een dag na de 4-3-neder- laag van Kloetinge tegen Quick Boys, murw geslagen. „Ik had het er heel kwaad mee", zegt de oefen- meester, die met zijn ploeg voor lijfsbehoud in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal strijdt. door Jan Dagevos VLISSINGEN - Vlissingen kreeg dins dag in de bekerwedstrijd tegen Hal steren een wake-up-call. De Wal- cherse hoofdklasser begon slap aan de ontmoeting in de kwartfinale en kreeg daarvoor in de eerste helft de rekening gepresenteerd. Uiteindelijk kon Vlissingen de za ken nog recht trekken en plaatste de ploeg zich voor de halve finale. HULST TERNEUZEN HEINKENSZAND EMMELOORD WAGENINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 155