o Zierikzeeënaar van zijn bed gelicht Museum Sluiskil in voor het bezitten van munitie Oranje Nassauschool 66 Ik train voor de vierdaagse in Nijmegen, waar ik voor de 34e keer aan mee doe ZEEUWS-VLAANDEREN 35 niet ingeschreven. „Eigenlijk lo pen we zwart mee", lachen ze. In een tas sjouwen ze biertjes voor de grote dorst mee. Laura (10) heeft voor het eerst alle dagen meegelopen. „Heel gezellig, er doen veel kinderen van school mee", zegt ze. Bij de stempelposten staan de en thousiaste kinderen dan ook voor aan om hun kaartje vol te krijgen. De dorpsraad heeft veel tieners bereid gevonden om de stempel posten te bemannen, zoals Ben ooi (13). Routineus voorziet hij alle kaart jes van een stempel. „Vorig jaar deed ik dit ook en dit jaar voor het eerst alle vier de dagen." Tegen het eind van de tocht krui sen de lopers van de vijf en tien kilometer elkaar. Twee krasse da mes zijn na tien kilometer nog topfit. Yvonne de Gaerlynck (85) uit Koewacht heeft dan ook een conditie waar je U tegen zegt. Met een vriendin van 87 jaar loopt ze alle wandelvierdaagses in de streek mee. „We trainen voor de Nijmeegse vierdaagse", legt ze uit. „Daar doe ik voor de vieren dertigste keer aan mee en mijn vriendin voor de eenenzestigste." Bij de basisschool worden de deel nemers opgewacht door Ellen Verstraten met muziek en ijsjes. Ook staan er supporters met bloe men en ballonnen. „De fanfare was dit jaar verhinderd, maar zo gaat het ook", zegt ze, wijzend op een bolderkar waar geluidsboxen op staan. In colonne loopt de groep terug naar Malpertuus om hun medaille in ontvangst te ne men. Kinderen willen om beur ten de kar voorttrekken. „Voor één keer mogen jullie op straat lo pen", roept Ellen. Dat hoeft ze geen twee keer te zeggen. Actie ondernemers Hulst bij marathon De Marathon Zeeuws-Vlaande- ren finisht vandaag in Hulst. Een promotieteam van Onder nemersvereniging Hulst Ves tingstad voert tegelijkertijd ac tie ter promotie van de vesting stad: er worden informatieve flyers over Hulst uitgedeeld. De terugkerende bezoeker kan van mei tot 31 augustus een kopje koffie krijgen op vertoon van de flyer. Zingen en dansen tijdens 'Uit op zondag' My Way Music zorgt morgen, zondag, voor de muziek tijdens 'Uit op Zondag' van de KBO Koewacht. Bezoekers worden uigenodigd om mee te zingen en te dansen. De bijeenkomst vindt plaats vanaf 14.00 uur in gemeenschapscentrum De Vla schaard in Koewacht. Entree kost 5 euro, KBO-leden krijgen 1 euro korting. Informatieavond over voortgang projecten De gemeente Sluis houdt woensdag een informatiebij eenkomst over de voortgang van projecten en ontwikkelin gen in Cadzand-Bad. Er wordt onder meer ingegaan op de aan leg van de jachthaven en de bouw van appartementen in het kustdorp. De bijeenkomst vindt plaats in De Sporthal en begint om 19.30 uur. Sieraden van eigen makelij in bibliotheek Marion de Vliegere uit Sint Jan- steen exposeert haar zelfge maakte sieraden in de Terneu- zense bibliotheek. Naast haar werk als medisch secretaresse bij ZorgSaam maakt Marion on der de naam M-design siera den van aluminiumdraad, zil verdraad, leerkoord en kralen. Ze geeft ook workshops. Haar werk is te zien tot 13 mei. SBS6 'Gestalkt' pakt stalker Breskens aan Het SBS6-programma Gestalkt van Alberto Stegeman besteedt morgenavond aandacht aan de stalking van een vrouw uit Breskens. De vrouw werd meer dan een jaar lastiggeval len door haar ex-vriend. Hij be gluurde haar en maakte haar le ven tot een hel. Programmama ker Stegeman pakt de man hard aan. Hij zit inmiddels vast. Zondag, 21.30 uur, SBS6. Voorjaarsconcert Vereenigde Vrienden Harmonie de Vereenigde Vrien den uit Sas van Gent geeft mor gen, zondag, een voorjaarscon cert in de Statie in Sas van Gent. Koninklijke Muziekvere niging Veronica uit Zuidzande verleent ook haar medewer king. De twee orkesten breng en een gevarieerd repertoire ten gehore. Aanvang is 14.00 uur en toegang is gratis. Fanfare Ms. De Averij in 't Schallemaaj Fanfare Ms. De Averij geeft morgen, zondag, een concert in café 't Schallemaaj aan de Kip straat in Ossenisse. De groep werd twee jaar geleden opge richt door Akkie Pladdet en Kees van Dorst, als nagedachte nis aan festivalorganisator en bluesliefhebber Hans van As. Aanvang is om 15.00 uur, toe gang gratis. Lezingen over trek en broedsucces stern Duurzaam Groede organiseert donderdag om 20.00 uur een in- foavond over de stern in de Grote Kerk in Groede. Maarten Loonen van de RU Groningen vertelt over het onderzoek op Spitsbergen naar trekroutes van de Noordse Stern. René Be- ijersbergen van Het Zeeuwse Landschap gaat in op het broed succes op de Hoge Platen. De politie kreeg een tip dat Neves munitie en mogelijk ook een vuurwapen in bezit had. Politie woordvoerder Alwin Don: „Om uit te kunnen sluiten dat hij een wapen in huis had, zijn we er met een naartoe gegaan met een aan tal politiemensen. Een wapen vonden we niet, maar wel muni tie, drie luchtdrukwapens en een aanstekerpistool. Het bezitten van luchtdrukwapens is niet straf baar, maar om te voorkomen dat er gevaarlijke situaties kunnen ontstaan is in overleg met de offi cier van justitie besloten om die behalve de munitie ook in beslag te nemen." Neves is erg geschrokken van de inval. Gisteren kwam een mon teur van een woningcorporatie zijn kapotte deur vernieuwen. Hij zegt nog altijd niet te weten waar om hij van zijn bed is gelicht en werd aangehouden. Neves: „Ze hebben mijn deur ingetrapt en stonden met getrokken wapens naast mijn bed. Ze beweren dat ik munitie in huis had, maar dat zijn losse flodders. Die kogels zijn onderdeel van de verzameling van mijn vader, die vijf jaar gele den overleed. Ik woon al vijftien jaar in Nederland, waarvan drie in Zierikzee en ik ben nog nooit eerder in aanraking gekomen met de politie." Neves is erg boos dat iemand de politie gebeld heeft terwijl hij in zijn ogen niets verkeerd heeft ge daan. „Ik snap niet waarom ie mand mij dit heeft aangedaan. Ik zou graag willen weten wie die persoon is, zodat ik diegene kan aanklagen. Voor hetzelfde geld belt er morgen weer iemand naar de politie met de mededeling dat ik een drugsdealer ben of dat ik een bazooka in huis heb." Het gebouw van de Oranje Nas sauschool was een nóg betere lo catie voor het museum over de ge schiedenis van Sluiskil. De ge meente Terneuzen wilde wel rui len van gebouw, zeker met het oog op de nieuwbouwplannen die er voor de hoek Baljuwlaan- Nieuwe Kerkstraat zijn. Dus wer den de plannen te elfder ure om gegooid en wordt de stichting ei genaar van het schoolgebouw. Zo dra de Oranje Nassauschool is ver huisd, trekt de stichting erin, ver telt één van de initiatiefnemers Loek van Hecke. Dit najaar moet het museum opengaan. Van Hecke werkt samen met de Stichting (H)Erkenning Monu menten Sluiskil al jaren aan de op richting van een museum, met honderden oude foto's van Sluis kil van voor de verbreding van het kanaal, meubilair en beelden uit het klooster van de paters Ca- pucijnen, en foto's en ander mate riaal van bekende Sluiskillenaren, zoals astronaut Lodewijk van den Berg en de omgekomen vliege nier Boudry. Onderhandelingen lopen nog over de overname van de inventa ris van het infocentrum bij de Sluiskiltunnel. Vrijwilligers zijn ook bezig met een boekje over Ho- noré Colsen en een wandelroute door het dorp. ZATERDAG 18 APRIL 2015 De deelnemers van de Clingse avondvierdaagse liepen door de kern van het dorp en het omliggende gebied, foto Ronald den Dekker Yvonne de Gaerlynck (85) HULST KOEWACHT CADZAND-BAD TERNEUZEN BRESKENS SAS VAN GENT OSSENISSE GROEDE door Wendy de Jong ZIERIKZEE - Onterecht vindt Ma nuel Neves de inval wegens verbo den wapenbezit donderdagochtend in zijn woning aan de Plevierstraat in Zierikzee. Hij zegt niets meer te hebben dan losse flodders en een aanstekerpistool, maar de politie ziet dat anders. Ze vonden dan wel geen wapen, maar troffen wel mu nitie aan. Daarop is hij aangehou den en overgebracht naar Torentijd in Middelburg. Straks tipt iemand de politie dat ik drugsdealer ben en dan staan ze weer ten onrechte aan mijn bed. door Pascalle Cappetti SLUISKIL - Sluiskil krijgt een eigen dorpsmuseum. Het zou dit voor jaar al opengaan in een oude kleu terschool. Alles was er klaar voor. En toen kwam het besluit van de Oranje Nassauschool om alsnog sa men te gaan met het al eerder ge fuseerde Mozaïek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 152