Fluplanders willen watersport en fitness Schouwen biedt hulp aan akkervogels Parkeercontroleur hoeft minder ijverig te zijn 34 BEVELANDEN en THOLEN Gemeenten samen tegen drugscriminaliteit Geen dure (nood)reparatie maar een grondige renovatie zodat het zwembad weer zeker twintig jaar mee kan. Succes in huis ra De politie kreeg een tip dat Neves munitie en mogelijk ook een vuurwapen in bezit had. Politie woordvoerder Alwin Don: „Om uit te kunnen sluiten dat hij een wapen in huis had, zijn we er met een naartoe gegaan met een aan tal politiemensen. Een wapen vonden we niet, maar wel muni tie, drie luchtdrukwapens en een aanstekerpistool. Het bezitten van luchtdrukwapens is niet straf baar, maar om te voorkomen dat er gevaarlijke situaties kunnen ontstaan is in overleg met de offi cier van justitie besloten om die Straks tipt iemand de poli tie dat ik drugsdealer ben en dan staan ze weer ten on rechte aan mijn bed behalve de munitie ook in beslag te nemen." Neves is erg geschrokken van de inval. Gisteren kwam een mon teur van een woningcorporatie zijn kapotte deur vernieuwen. Hij zegt nog altijd niet te weten waar om hij van zijn bed is gelicht en werd aangehouden. Neves: „Ze hebben mijn deur ingetrapt en stonden met getrokken wapens naast mijn bed. Ze beweren dat ik munitie in huis had, maar dat zijn losse flodders. Die kogels zijn onderdeel van de verzameling van mijn vader, die vijf jaar gele den overleed. Ik woon al vijftien jaar in Nederland, waarvan drie in Zierikzee en ik ben nog nooit eerder in aanraking gekomen met de politie." Neves is erg boos dat iemand de politie gebeld heeft terwijl hij in zijn ogen niets verkeerd heeft ge daan. „Ik snap niet waarom ie mand mij dit heeft aangedaan. Ik zou graag willen weten wie die persoon is, zodat ik diegene kan aanklagen. Voor hetzelfde geld belt er morgen weer iemand naar de politie met de mededeling dat ik een drugsdealer ben of dat ik een bazooka in huis heb. Dan staan ze straks weer aan mijn bed. Dat hoop ik echt niet nog een keer mee te maken. Ik heb er slecht van geslapen. Het ergste vind ik nog dat iedereen nu denkt dat ik een crimineel ben." WISSENKERKE - Het zwaar bescha digde Wissebad in Wissenkerke gaat dit seizoen niet meer open. Gemeente en stichtingsbestuur hebben besloten geen snelle (kost bare) noodreparatie uit te voeren, maar in plaats daarvan te gaan voor een grote renovatie. Vrijdag 24 april wordt een informatie avond gehouden voor belangstel lenden. De keuze om de deuren dit zo merseizoen gesloten te houden, was niet makkelijk. „We hebben die met pijn in ons hart geno men", geeft secretaris Ellen van der Klooster van de stichting Wis sebad aan. Van definitieve sluiting is volgens haar geen sprake. „Mensen zijn daar heel erg ongerust over. Het leeft, dat merk je wel. Maar het is niet de bedoeling het zwembad te sluiten." Wel moet voor het schoolzwemmen voor dit seizoen een oplossing worden gezocht. Momenteel wordt met een cam pingeigenaar die een zwembad heeft over de mogelijkheden over legd. Eén van de muren van het Wisse bad bezweek eind april toen het bad werd leeggepompt ter voorbe reiding op schoonmaakwerkzaam- heden. De trekconstructie van de wanden die de druk op het bad moet opvangen, bleek aan één kant afgebroken. Met deskundi gen is direct overleg gevoerd over de mogelijkheden. Het tijdelijk plaatsen van een tussenmuur tus sen het diepe en ondiepe bad (waardoor er een stukje 'goed' bad beschikbaar zou zijn) en repa ratie van de ingestorte muur zou al gauw rond de 40.000 euro kos ten. „De vraag is dan wel: hoe vei lig is dat en wat schieten we daar nu eigenlijk mee op? We moeten wel reëel blijven." Beter zou het zijn die trekcon structie rondom het hele bad te vervangen en die klus met ander opknapwerk te combineren. Dat kost aanmerkelijk meer, maar een gedeelte van de renovatie staat al op de gemeentelijke begroting in gepland. De raad is het Wissebad in princi pe goed gezind. Helemaal stil blijft het rond het Wissebad niet. „We hielden altijd disco voor de kinderen. Misschien moeten we eens kijken of we deze zomer toch zoiets kunnen organiseren. En dat geldt ook voor de vrijwilli gers, voor velen is dit hun lust en hun leven." De informatieavond is vrijdag 24 april in zaal Onder de Toren in Wissenkerke en begint om 19.30 uur. Het idee om van Sint Philipsland een sportdorp te maken komt van voetbalvereniging Noad'67, maar ondertussen zijn ook andere clubs bij het project betrokken. Het doel is inwoners meer te la ten bewegen en de leefbaarheid te vergroten. Er is een stuurgroep gevormd die het project op de rails gaat zetten. Om te peilen waar inwoners be hoefte aan hebben, is een vragen lijst verspreid. Uit de uitkomsten blijkt dat de meeste behoefte be staat aan activiteiten op het ge bied van fitness, watersport en hardlopen. Ook dansen, zumba, badminton, fietsen en ouderen- gym werden vaak genoemd. Hoewel niet alles meteen gereali seerd zal worden, gaat de stuur groep bekijken of op basis van de ze behoeftes activiteiten kunnen worden gehouden. Ook wordt ge dacht aan flexibele lidmaatschap pen van bestaande sportverenigin gen, zodat zoveel mogelijk inwo ners zo vaak mogelijk kunnen sporten. Met een zogeheten startevene ment wordt op zaterdag 16 mei het startschot gegeven voor Sport dorp Sint Philipsland. Verenigin gen en organisaties uit het dorp presenteren zichzelf die dag op het Havenplateau. Een aantal van de genoemde sporten uit de en quête zal die dag al aan bod ko men. De hoop is dat ook veel men sen die nog niet bewegen een kijk je komen nemen. De middag duurt van 13.00 tot 15.30 uur. Het afgesproken gemiddelde van anderhalve bon per uur is volgens de rapportage niet meer van deze tijd, vanwege een aantal factoren: door de economische situatie wordt simpelweg minder gepar keerd, door de komst van parkeer- Chiel Jacobusse van Stichting Het Zeeuwse Landschap hield giste ren een presentatie over het reser vaat bij de natuur- en vogelwacht Schouwen-Duiveland in Renesse. Reservaat vindt Jacobusse eigen lijk niet het juiste woord, want het betreft geen natuurgebied. garage Centrum heeft een ver schuiving plaatsgevonden van straatparkeren naar parkeren in de parkeergarage (waar uiteraard geen parkeerhandhaving nodig is) en het belparkeren - een vorm van achteraf betalen - neemt toe, zij het zeer mondjesmaat: betaal de in 2013 drie procent van de par keerders via de mobiele telefoon, vorig jaar was dat vijf procent. Overigens werd het aantal van an derhalve bon per uur in 2013 bij lange na niet gehaald vanwege nij pende onderbezetting. Sinds mei vorig jaar zijn daarom externe fis cale handhavers ingehuurd, maar ook toen kwam het gemiddelde Het meest opvallende aan het pro ject vindt Jacobusse de samenwer king tussen natuurorganisaties en agrariërs. Om de akkervogels een handje te helpen, voeren zij namelijk een aantal aanpassingen door op grond die ze pachten of in eigen bezit hebben. Zoals net na de win ter ploegen, zodat de vogels kun nen profiteren van de stoppels. Een andere aanpassing is het niet bespuiten van gewassen. Jacobus se: „Bij een biologische boer die ook meedoet zijn al 22 paar leeu werikken geteld, terwijl het er in totaal 25 zijn. Dat stemt ons hoop vol voor de toekomst." nog niet in de buurt van dat getal. Hoewel er ten opzichte van 2013 20.000 parkeertransacties (een kaartje kopen) minder hebben plaatsgevonden, zijn de parkeerop- brengsten in Goes vorig toch iets hoger uitgevallen dan begroot; een plusje van 30.000 euro. Dat is vooral te danken aan de verho ging van het uurtarief. Ook de la gere energie- en beheerskosten voor de parkeergarage Centrum en minder kleinschalig onder houd aan het straatparkeren droe gen er aan bij. In totaal kreeg Goes vorig jaar ruim een miljoen euro binnen uit het parkeerbe drijf. THOLEN - De gemeente Tholen en drie Brabantse buurgemeenten hebben besloten een eenduidig cannabisbeleid te gaan voeren. Ze hebben gekozen voor het zoge heten Damoclesbeleid. Dat wil zeggen dat de gemeente direct tot sluiting van een drugspand over kan gaan, zonder dat eerst een waarschuwing is gegeven. De vier gemeenten hebben geconstateerd dat alleen waarschuwen bij een eerste overtreding vaak onvol doende werkt. De afspraken zijn gemaakt tussen de gemeenten Tholen, Woens- drecht, Steenbergen en Bergen op Zoom. Wissebad blijft deze zomer dicht door Wendy de Jong ZIERIKZEE - Onterecht vindt Ma nuel Neves de inval wegens verbo den wapenbezit donderdagochtend in zijn woning aan de Plevierstraat in Zierikzee. Hij zegt niets meer te hebben dan losse flodders en een aanstekerpistool, maar de politie ziet dat anders. Ze vonden dan wel geen wapen, maar troffen wel mu nitie aan. Daarop is hij aangehou den en overgebracht naar Torentijd in Middelburg. door Esme Soesman 38 Het 'diepe' vierde bad is 38 jaar gele den gebouwd. Dit bad ligt haaks op het 'ondiepe' bad. Behalve voor school zwemmen en dorpspret heeft Wisse bad een toeristische functie door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Inwoners van Sint Philipsland willen graag fitnes sen, watersporten en hardlopen. Dat blijkt uit een enquête die is ge houden in het kader van 'Sport- dorp Sint Philipsland'. De komende tijd zal worden bekeken of en, zo ja, in welke vorm deze activiteiten kunnen worden opgezet. door Luc Oggel GOES - Parkeercontroleurs in Goes hoeven minder bonnen uit te schrij ven. Waar tot nu een gemiddelde van anderhalve bekeuring per uur wordt nagestreefd, wordt dat bijge steld naar 1,2 bon. Dat blijkt uit de jaarrapportage over 2014 van het parkeerbedrijf. RENESSE - Een 500 hectare groot 'akkervogelreservaat' moet ervoor zorgen dat akkervogels als de veld leeuwerik, patrijs en graspieper de komende jaren weer volop te zien zijn op Schouwen. Dit omdat het al jaren niet goed gaat met de broed- vogelstand van akkervogels in het hele land. 10 JAAR David Koddelaan 20 Zoutelande makelaa M2makelaars.nl Op loopafstand van strand en bos NVM [*EM - Zeer ruim object 6 slaapkamers 3 badkamers Bed Breakfast Woonkamer met uitbouw Gashaard Vernieuwde keuken 2007 Woonprogr. beneden - Terras met zonwering Vraagprijs 489.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 142