Kleurrijk protest tegen verlies van hotspot Mi HM Nieuw seizoen Blik op Kunst route Rolstoeldiefstal dupeert clinics 34 SCHOUWEN-DUIVELAND Stenen op spoor oorzaak van treinstremming Het doek is definitief gevallen voor de Stichting Uit op Tholen, die grote namen naar het eiland wist te halen. Succes in huis THOLEN - Nooit meer Freek de Jon ge in Meulvliet, Wibi Soerjadi in het atrium van het gemeentehuis of Maria de Fatima in dorpshuis De Vossenkuil. Het doek voor de Stichting Uit op Tholen - die de afgelopen 29 jaar grote namen naar het eiland wist te halen - is gisteren definitief gevallen. De slotvoorstelling in sport- en gemeenschapscentrum Haestin- ge, van tributeband The Beatles Revival, trok gelukkig meer pu bliek dan veel andere optredens die Uit op Tholen de afgelopen ja ren verzorgde. „Soms zat er maar dertig man", zegt Aad Volwerk, vrijwilliger van het eerste uur. „Dan zinkt de moed je in de schoenen, hoor." De dalende bezoekersaantallen waren voor het bestuur reden om enkele maanden geleden de hand doek in de ring te gooien. „Je bent wel bezig met gemeenschaps geld", stelt bestuurslid Emiel van Dongen, doelend op de subsidie van de gemeente. „Als je dan merkt dat er steeds minder men sen komen, kun je dat nauwelijks meer verantwoorden." Van Dongen omschrijft de situa tie als 'trekken aan een dood paard'. Ja, bij hoge uitzondering zat de zaal vol, zoals een paar maanden geleden bij pianist Wibi Soerjadi. Of in 2013, toen de popu laire schrijver en taalkundige Wim Daniels naar de bibliotheek in Tholen kwam. Maar veel vaker bleef een groot aantal stoelen leeg. „Vorig jaar trokken we met onze voorstellingen gemiddeld 46 bezoekers", aldus Van Dongen. „Dat is te weinig. Punt." Naar de reden kan hij alleen maar gissen. Feit is dat 'Uit op Tholen' vroeger een vaste groep mensen had, die vaak voorstellingen be zocht. Maar zij werden ouder en er kwamen nauwelijks jongeren voor terug. „De financiële crisis heeft ook een rol gespeeld", weet Van Dongen. „Toen die begon, is het bij ons ook misgegaan." Hij vindt het verdwijnen van 'Uit op Tholen' een verlies voor het cultuuraanbod in de gemeente, maar stelt vast dat er nog genoeg te doen blijft. Hij noemt de ver schillende toneel-, muziek- en zangverenigingen in de dorpen en is ook zeer te spreken over ini tiatieven als het theaterspektakel in Oud-Vossemeer en de Kunstka mer Holland Huis in Scherpenis- se. Zelf is Van Dongen betrokken bij het nog niet zo lang geleden opge richte Cultuurplein Tholen, een soort culturele raad. Die heeft on der meer als doel meer samenwer king tot stand te brengen tussen de verschillende aanbieders van cultuur. „Want mensen zijn hier heel erg kerngericht", stelt Van Dongen. „Ze gaan massaal de deur uit voor wat er in de eigen kern gebeurd, maar kijken nauwe lijks over de grens heen. Ik wil er graag een steentje aan bijdragen om dat te veranderen." ZIERIKZEE - Enkele tientallen sur fers kwamen gisterochtend naar het gemeentehuis in Zierikzee om te protesteren tegen Brouwers eiland op de Brouwersdam. On der hen ook Tijmen en Bodhi. Zij mochten van school meedoen aan het protest, als ze 's middags maar een spreekbeurt zouden houden. „Over Brouwerseiland en over het protest." De protesterende surfers hebben grote moeite met de bouw het luxe vakantieresort bij Middelplaathaven. Ze verliezen 200 parkeerplaatsen en ze vrezen dat de bebouwing onherstelbare gevolgen heeft voor de wind. De locatie is geliefd omdat er vrijwel altijd gevaren kan worden. De surfers hopen met het protest de raadsleden te beïnvloeden zo dat ze de parkeergelegenheid bij Middelplaathaven houden en dat de bouwhoogte wordt aangepast. De raad besluit eind van deze maand onder andere over de bouwhoogtes. Wethouder Ad Verseput kreeg gis teren van de surfers de keuze: een kist met gouden munten die Brou werseiland belooft te brengen of een zak met emoties van surfers over hun leven aan de Brouwers- dam. Verseput gaf aan niet te wil len kiezen, maar te willen kijken of de surfspot en Brouwerseiland samen kunnen gaan. L_ BH S -1" De politie kreeg rond 21.45 uur de melding dat de machinist iets had gehoord en daarom de trein had stilgezet. Dat was ter hoogte van Hansweert. De hulpdiensten wor den dan ingeschakeld omdat er sprake kan zijn van een aanrij ding met een persoon. Ter plekke werden echter op op beide sporen stenen aangetroffen. De trein had geen schade en kon na verloop van tijd zijn reis vervolgen. Reizi gers, zowel in de trein als op sta tions, waren wel gedupeerd door de aanzienlijke vertraging. De politie schaart het incident on der de noemer vandalisme. Vol gens politiewoordvoerder Alwin Don is het 'vrij uitzonderlijk' dat er voorwerpen op het spoor wor den gelegd. „Het mag duidelijk zijn dat dat ongewenst is." Het ging in dit geval om een zoge heten TIS 3.1-melding: een treinin- cidentscenario waarbij sprake is van een aanrijding met een per soon of (klein) voorwerp. RENESSE - Zondag begint het sei zoen weer voor de Blik op Kunst route in Renesse. Er zijn zeven locaties die elke der de zondag van de maand tussen 12.00 en 17.00 uur kunnen wor den bezocht en waar divers werk is te zien. Deelnemers zijn onder meer Galerie ZeeUwArt, DoeXZelf, de Keramiekhoek, het Blikmuseum en Atelier Uit de Kunst. David Koddelaan 20 Zoutelande makelaar» Aalders, die een bindweefselaan doening heeft en daarom zelf ook gebruik maakt van een rolstoel bij het sporten, ontdekte de diefstal donderdagochtend toen hij de aanhanger wilde loskoppelen van zijn auto. „Maar er viel niks meer los te koppelen", zegt de nog al tijd aangeslagen Wolphaartsdijke- naar. Aalders speelde zelf jaren lang rolstoelbasketbal op het hoogste niveau bij het Neder lands team en verdient tegenwoor dig zijn brood met het geven van clinics op onder meer scholen en evenementen. „Mijn werk houdt nu even een heel eind op. Ik ben niet gauw van slag, maar mijn po- sitiviteit was even ver te zoeken." Aalders was woensdagavond laat thuisgekomen en waar hij de aan hanger normaal altijd achter slot en grendel zet, besloot hij hem nu achter de auto te laten, voor zien van een slot dat loskoppelen Door de diefstal van twintig rolstoelen kan rolstoelbas- ketbalier Mark Aalders zijn werk niet doen. verhindert. Voor de verzekering is dat overigens niet voldoende. „Ik dacht dat het in orde was, maar dat is niet zo. Normaal zet ik hem in zo'n geval voor mijn huis, maar daar was nu geen plek. Hij stond een straat verderop." Aalders, die heel veel tijd en geld heeft gestoken in het bij elkaar krijgen van de soms speciale rol stoelen, weet zeker dat het de die ven niet daarom was te doen. „Het ging ze om de aanhanger. Die worden tegenwoordig vaker gestolen heb ik begrepen." Nog altijd heeft de gedupeerde rolstoelbasketballer niets verno men van de spullen. „De aan dacht via social media is enorm, ik ben druk op zoek naar nieuwe stoelen." Geen Freek en Youp op Tholen door Rob Paardekam Surfers protesteerden gisteren bij het gemeentehuis in Zierikzee tegen de plannen voor Brouwerseiland. Ze hopen met het protest de raadsleden te beïnvloeden, foto Marieke Mandemaker GOES - Het treinverkeer tussen Goes en Kruiningen was donder dagavond ruim anderhalf uur ge stremd doordat er stenen op het spoor lagen. De politie gaat uit van opzet. 10 JAAR M2makelaars.nl Op loopafstand van strand en bos Zeer ruim object 6 slaapkamers 3 badkamers Bed Breakfast Woonkamer met uitbouw Gashaard Vernieuwde keuken 2007 *Woonprogr. beneden Terras met zonwering door Luc Oggel 11'liM-V Vraagprijs 489.000,- k.k. WOLPHAARTSDIJK - Mark Aalders uit Wolphaartsdijk baalt als een stekker. Zijn aanhanger met daarin twintig rolstoelen die hij gebruikt voor het geven van rolstoelbasket- baldinics is gestolen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 128