Voorbeeld van goede samenwerking: de ZeelandPas In Zeeland vormt de toeristische sector een belangrijke bron van inkomsten; we zijn een echte recreatieprovincie. Daar zijn we ons van bewust. Maar wordt er ook voldoende samengewerkt om Zeeland op de recreatieve kaart te zetten? de Ondernemer Voor ondernemend werkend Zeeland Volgens Patrick Polie van VW Zeeland bestaat de toeristische sector uit drie elementen: ver voer, verblijf en vermaak. Daarnaast bestaat het product van de sector uit combinaties van onder meer cultuur, natuur, visserij, media en sport. Polie: "Samenwerking is in het toerisme dus heel erg belangrijk. Als VW proberen we op verschillende manieren om samenwerking te stimuleren. Tussen verschillende secto ren en bedrijven, maar ook tussen eilanden onderling. De gast ziet vaak het verschil niet tussen de diverse eilanden in Zeeland. Bo vendien is het belangrijk om gezamenlijk te zorgen dat de gast kiest voor de bestemming Zeeland. Hiervoor voert de VW samen met de provincie, gemeenten en bedrijfsleven een marketingcampagne, bestaande uit de tv- campagne, social mediacampagne, persbe werking, mosselcampagne en online activi teiten. Door de krachten te bundelen wordt in 2015 meer dan 1 miljoen euro bijeen gebracht." Krachten bundelen vindt Siemco Louwerse van het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk ook heel belangrijk. "Zelf zoeken wij die samenwerking op verschillende manie ren. Samen met de naastgelegen camping en het restaurant hebben wij de Stichting Buitengebied opgericht. Wij werken sa men om allerlei voorzieningen te creëren zodat we onze bezoekers optimaal van de omgeving en het museum kunnen laten genieten." Maar Louwerse kijkt ook verder. "Vroeger waren er vaste patronen wie met wie samenwerkte. Ik ben van mening dat we meer moeten proberen interessante combinaties te maken. Wij merken dat er behoefte is om naast een museumbezoek iets anders te doen; een boottocht, iets cu linairs. Zo werken we samen met andere musea, maar ook met de Oesterij in Yer- seke en we zijn in gesprek met Concert At Sea. Niet erg voor de hand liggende com binaties misschien, maar dat is nu juist de clou." Samenwerken is één, vervolgens goed communiceren naar de gasten toe is een twee. Om gasten in de informatievoor ziening beter te faciliteren verzamelt de Tekst Mariska den Hartog Foto Lex de Meester Krachten bundelen biedt kansen Verrassende combinaties Communiceren De ZeelandPas is een manier van samenwerking tussen accommo daties, vervoer en vermaak. Mensen krijgen korting op attracties, musea, horeca en andere belevenissen in Zeeland. Het is een pas voor jong en oud, en biedt de mogelijkheid aan gasten en inwoners om op hun eigen manier Zeeland te ontdekken. Zowel heel actief als lekker relaxed, in de buitenlucht of in de keuken. Bij de aankoop van een ZeelandPas krijgen mensen een Z-card met daarin een selectie van een aantal acties. Op de website staat een handig overzicht met alle ontdekkingen en besparingen op de verschillende ZeelandPassen. Om precies te zien welke acties er beschikbaar zijn, is het mogelijk te filteren op regio of op categorie. De ZeelandPas wordt door meer dan 200 accommodaties uitge geven en bevat meer dan 250 acties. Ook bij de Zeeuwse VVV's is de pas verkrijgbaar. De pas kost 4 euro en er kan in totaal voor meer dan 400 euro voordeel behaald worden. Niet alleen toeristen, maar ook inwoners van Zeeland kunnen er gebruik van maken. Op Schouwen-Duiveland verstrekken deelnemende accommodaties de pas gratis aan hun gasten. De ZeelandPas is persoonsgebonden en is geldig van 1 april 2015 tot en met 29 februari 2016. Kinderen vanaf 2 jaar en vol wassenen hebben elk een eigen pas nodig om van de voordelen te kunnen profiteren. Persoonsgegevens worden niet doorgegeven of doorverkocht aan commerciële derde partijen. Wel worden de verzamelde data geanonimiseerd en gebruikt voor onderzoeks doeleinden door VVV Zeeland. Met de ZeelandPas kunnen pashouders in bepaalde perioden ook gebruik maken van gratis vervoer. ZeelandPassen die in Schouwen-Duiveland bij deelnemende accommodaties worden uitgegeven zijn gezinspassen. Deze passen zijn geldig voor maximaal 2 volwassenen en 4 kinde ren tot en met 11 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 117