kort Ondernemers houden lifestyle beurs Inzenden voor Zeeuwse Architectuurprijs JéPé IT wint awards Omoda biedt schoenen en sushi in Shoeshi Het parkeerterrein met 155 plaatsen van winkelcentrum VesteTuin in Tholen, dat afgelopen zomer de poorten opende, is al te klein. Veste Tuin, boost voor de bijna 650 jaar oude stad Tholen, straalt af op de nieuwe ondernemersvereniging. De club houdt op zaterdag 30 mei het Veste Tuin Zomer Vestival met culinaire hoogstandjes en allerlei gezellige kraampjes. de Ondernemer Voor ondernemend werkend Zeeland VLISSINGEN Twintig Vlissingse bedrijven nemen zaterdag 9 mei in de St.Jacobskerk deel aan de eer ste lifestyle en modebeurs Vive la Vie. Het event is opgezet door de Vlissingse Ondernemers Centrale (VOC), vereniging van ondernemers in de binnen stad en aan de boulevards. Naast een presentatie van de bedrijven met proeverijen en demonstra ties zijn er tussen 10.00 en 17.00 uur drie mode shows. Een deejay zorgt voor muziek. Deelne mende bedrijven bieden vaste klanten kaarten voor de beurs aan; voor overige belangstellenden bedraagt de toegangsprijs vijf euro. Voor de eerste 250 bezoekers is een goodiebag. VLISSINGEN De stemming voor de Zeeuwse Dag van de Architectuurprijs 2015 is inmiddels in volle gang. Tot 1 mei kunnen er nog plannen worden ingediend via info@aazeeland.nl. Ook kan er nog gestemd worden op de projecten die in aanmer king komen voor de tweede ronde. Heb je een landschap-, interieur- of architectuurproject ge realiseerd in 2014? Of heb je een project gezien dat volgens jou deze prijs verdient? Stuur het project dan in. Stemmen kan door het project te liken op de pagina van DVDA Zeeland. De uitreiking van de architectuurprijs is tijdens de expo op de Dag van de Architectuur op 19 en 20 juni. GOES JéPé IT uit Goes heeft de Awards voor Za kelijke dienstverlener, Servicebedrijf én Compu terwebwinkel van het jaar 2015 van de provincie Zeeland in de wacht gesleept. Deze jaarlijkse ver kiezing is in het leven geroepen door de branche organisatie: ICT-Waarborg. JéPé IT bedient een brede range zakelijke en particuliere klanten met IT-service en -produc ten. In de afgelopen zes jaar is JéPé IT van een eenmanszaak gegroeid tot een zevenkoppig team. JéPé IT is gevestigd in de Goese Poel en bedient ruim honderd zakelijke klanten en zo'n duizend particulieren. ZIERIKZEE/AMSTERDAM Hartje Amsterdam, een sushi-bar én schoenen. Het Zierikzeese schoenenbedrijf Omoda had de afgelopen weken een wel heel bijzondere pop-up store aan de Kal- verstraat in Amsterdam. In de Shoeshi store kon je niet alleen shoppen maar ook genieten van sushi. Omoda haalt dit seizoen inspiratie voor de trends uit Tokyo. Vandaar de bijzondere combinatie. Wie deze bijzondere pop-up store met eigen ogen wil zien, moet heel snel zijn. Vandaag is de laatste dag dat de winkel aan de Kalverstraat nog open is. Stroot is het gezicht van de groot- gesneden kaas De ondernemersvereniging VesteTuin is vervlochten met de samenleving van Tholen. Die maatschap pelijke betrokkenheid kwam recentelijk ook tot uiting met de voorstellingen van het internati onaal gerenommeerde Circus Belly Wien, gesponsord door VesteTuin. Hoogtepunt was de Benefietavond ten bate van de Stichting Make-A-Wish. En medio september houdt de on dernemersvereniging weer een fami liebraderie. "Wij voorzien de mensen gezamenlijk van verse spullen. Met activiteiten als een minibraderie kun je lokaal naar buiten treden, zodat je kunt laten zien waar je voor staat. Er staan allerlei kramen opgesteld om de bezoekers te laten proeven aan Veste Tuin", aldus voorzitter Jurgen Stroot van Ondernemersvereniging Veste Tuin. De franchise-ondernemer van Albert Heijn wordt in het bestuur gesecon deerd door penningmeester Arnaud de Jager (Visgilde Schot) en secretaris Dirk van Buuren (Groentenspeciaal- zaak de Pieper). Beide ondernemers zijn met hun zaak gevestigd in het Vershof, evenals Ambachtsbakker Van Oost en Keurslager Geilings. Hector Jansen van bloemenzaak Bloom4You! en de familie Bal van tankstation Ta- moil participeren ook in de onderne mersvereniging. VesteTuin is de nieuwe plek in Tholen om te wonen, en te winkelen. Boven het winkelcentrum zijn dertig appar tementen gerealiseerd. Binnenkort wordt het eerste blokje dijkwoningen in de nieuwe wijk opgeleverd. In winkelcentrum Veste Tuin kun je via de supermarkten Albert Heijn en Aldi gaan shoppen bij een van de spe ciaalzaken in het Vershof om vervol gens een leuk bloemetje mee te nemen van de aangrenzende winkel. Jurgen ste kruidenier van Nederland in Tholen. Albert Heijn is een belang rijke werkgever op het eiland met een honderdtal banen, waarvan de helft parttime. Stroot (46) is onlangs door de branche tot Beste Zelfstandige Su permarkt Ondernemer van Zeeland gekozen. Hij scoorde goed op terrei nen als ondernemerschap, marketing, vernieuwing, bedrijfseconomisch rendement en sociaal-maatschappe lijke betrokkenheid. De Brabander was amper veertien jaar oud toen hij begon met winkelwagens naar binnen rijden en vakken vullen in Tilburg. Via enkele omzwervingen belandde hij in Tholen. "Het saamhorigheids gevoel in Tholen is groot, onder het mom van 'samen staan we sterk'. Mijn gezin voelt zich hier uitstekend thuis. Gelukkig hebben we niet te veel last van de recessie. Je merkt wel dat men sen eerder een kipfilet nemen dan een biefstuk of eerder verpakte dan vers k www.aazeeland.nl k www.jepe-it.nl Tekst en foto Henk van de Voorde Vervlochten met de samenleving

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 111