Zeeland Sport Leisure laat Zeeland rollen H Q agrimarkt ZEELAND ON WHEELS VEEL SUCCES VANMIDDAG Dit weekend delen honderden wielrenners van de ZLM Roompot Tour en skeeleraars van Zeeland on Wheels hun wedstrijdparcours. Om de jeugd in de aanloop naar dit weekend warm te maken voor de skeelersport, organiseerden Agrimarkt, Stichting Zeeland Sport Leisure (ZSL) en de Rabobank skeelerclinics op scholen. De clinics en wedstrijden zijn een sterk staaltje krachtenbundeling waarmee sporttalent én Zeeland nationaal en internationaal in de schijnwerpers worden gezet. 0 De Ondernemer Zeeland 12 13 Gisterochtend startte de eerste wieleretap- pe van 122 kilome ter tussen Roompot Kamperland en de Nieuwe Haven in Zierikzee. 's Middags reden de skeeleraars een bijna 25 kilometer lange rit, met in hun kielzog de renners van de ploegentijdrit van de ZLM Room pot Tour. Vandaag om 14.30 uur start de marathon van Zeeland on Wheels Wij willen gezond eten en bewegen bij jonge ren stimuleren. op een gesloten parcours van 1850 meter met de start en finish aan de Oranjeweg in Goes. Over diezelfde finishlijn komen even later de renners van de 3e etappe na een rit in lijn van 177 kilome ter die om 12.30 start op de Grote Markt in Goes. "Een samenwerking die zeker voor herhaling vatbaar is", zegt Zeeland on Wheels organisator Frans Leijnse. "Samen met de ZLM Roompot Tour delen we veel vrijwilligers en faciliteiten. Iets dat enkel mogelijk was dankzij sponsoren, plaatselijke overhe den en Stichting ZSL die met haar netwerk van professionals ons team heeft versterkt op het vlak van organiseren en communice ren." Stichting ZSL heeft tot doel om sporttalentontwikkeling te sti muleren in de regio door talenten te ondersteunen met hulp van haar bedrijvennetwerk of jonge ren bekend te maken met nieuwe sporten. Onder de ruim vijftig skeeleraars zijn ook enkele talent volle Zeeuwen. Rico van Damme en Dick Hoogstrate uit Yerseke gooien de laatste tijd hoge ogen en Erwin en Niels Mesu uit Middel burg behoeven sinds hun presta ties tijdens de laatste Alternatieve Elfstedentocht geen introductie meer. Op de deelnemerslijst staan ook de gevestigde namen van voor malig Europees kampioen all round schaatsen Jan Blokhuizen en Luc ter Haar en Mark Horsten die samen met Michel Mulder lei dend wereldkampioen inlineska- ten zijn in de aflossing. Onder de toeschouwers dit week end zijn veel kinderen die de afge lopen weken skeelerclinics volg den op hun basisschool. Zo gaf marathonschaatser Niels Mesu vorige week een skeelerclinic op de Kohnstammschool in Goes. Behalve over het bedrijven van Wij streven naar bereikbare en toe gankelijke sport voor iedereen. topsport vertelde hij ook over het belang van gezonde voeding. Agrimarkt, die de clinics voor de jeugd mogelijk maakt, onder streepte Niels' pleidooi en trak teerde de leerlingen op een ge zonde sportsnack: bananen. "Wij willen gezond eten en be wegen bij jongeren stimuleren", verklaart commercieel directeur Wilfred van Elzakker als reden om de clinics te ondersteunen. "Als lokale organisatie is Agri markt zeer betrokken bij de regio en dragen we graag ons steen tje bij aan een goede en gezonde leefomgeving. Sport en gezonde voeding passen goed in deze stra tegie." Afgelopen week zijn ook diverse Noord-Bevelandse basisscholen getrakteerd op een clinic. Woens dag bonden oud profschaatsster Annamarie Thomas en ruim 120 leerlingen de inlineskates onder. Annamarie komt op verzoek van de Agrimarkt op 23 april tijdens de Nationale Sportweek nog een keer terug naar Goes om skeeler clinics te verzorgen op de Kohn stammschool. Zeeland on Wheels wordt tevens ondersteund door Rabobank Wal cheren/Noord-Beveland. "Vanuit onze maatschappelijke betrok kenheid stimuleert de bank graag een brede sport- en cultuurparti cipatie omdat sport en cultuur be reikbaar en toegankelijk moeten zijn voor iedereen", zegt Nathalie Goedhart, adviseur Coöperatie. Met sponsoring draagt de Rabo bank niet alleen bij aan het sport klimaat in Zeeland, het is ook promotie voor de regio. De Kust- marathon is al jaren mooie regio- marketing en door bij te dragen aan de doorkomst van de Tour de France deze zomer steunt de Ra bobank een Zeelandpromotie van wereldformaat. WIJ WENSEN DE DEELNEMERS VAN Tekst RW Communicatie Foto WDM Sport Support Basisschoolleerlingen die na de skateclinic van oud-topschaatsster Annamarie Thomas van talentontwik kelingsorganisatie Deltalent verder willen trainen, zijn welkom bij Schaats- en Skeelervereniging de Poel in Goes voor een vervolgles. Wilfred van Elzakker, commercieel directeur Agrimarkt Professionele samenwerking Toonaangevende rijders Gezonde levensstijl Nathalie Goedhart, adviseur coöperatie Rabobank Walcheren/Noord-Beveland Stimulering sportklimaat B£a_ noond-beveiand Ruiterplaatvakantes gemeentboes STICHTING hendrickavercamp Rabobank crr Ik. uao- wohJlgd?! ZSL GAAT VERHUIZEN! Van www.zeelandsportenleisure.nl naar www.stichtingzsl.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 110