NUWEG 1 Studentikoze pikanterieën vallen slecht bij Gentse universiteit r HERDENKING CRASH GERMANWINGS 10 BUITENLAND KOM ZEEHONDEN KIJKEN OF WADLOPEN Elke overledene van de ramp met het Germanwingstoestel werd gisteren herdacht, ook de copiloot. UNIEKE AANBIEDING! weg voor Per boeking een sieraad van EXOAL cadeau Inbegrepen: 11 MEER INFORMATIE BOEKEN exclusief... Rechterhand Saddam Hussein gedood Ontsnapte zebra's in het Brusselse verkeer Vier van een privé-ranch ont snapte zebra's hebben gisteren voor opschudding gezorgd in het Brusselse verkeer. Eén ze bra was snel gevangen, de ande re vluchtten. De politie ving er later nog één, de laatste twee kwamen klem te zitten in gara geboxen. Een veearts gaf ze een kalmerend spuitje. Magneettrein zet record op 589 km/u Een Japanse magneettrein heeft een nieuw wereldrecord gevestigd door een snelheid van 589 kilometer per uur te halen. De trein reed met zeven wagons donderdag op een test- spoor de recordsnelheid. Dins dag rijdt de trein nog een keer, volgens planning met een snel heid van 600 km per uur. Ezzat al-Douri, een rechter hand van de in 2003 afgezette Iraakse dictator Saddam Hus sein, is gedood bij een operatie van het Iraakse leger. De zen der al-Arabiya toonde een foto van een dode man die op Dou- ri lijkt. Volgens de autoriteiten streed hij als leider van een mi litie mee aan de zijde van IS te gen de Iraakse regering. Man scheurt met aanhanger over weg Een Deense man wilde gister ochtend een veerboot halen en lapte daarbij alle regels aan zijn laars. Op een weg nabij het Deense Haslev, waar je maxi maal 80 kilometer per uur mag, klokte hij 213 kilometer in zijn auto met een aanhanger van 2500 kilo. Zijn rijbewijs was al ingenomen. Tientallen doden door aanslagen in Irak Twee aanslagen met autobom men hebben gisteren in de Iraakse hoofdstad Bagdad aan zeker 27 mensen het leven ge kost. Een van de bommen ging af op een markt in de wijk Hay al-Amel in het zuidwesten van Bagdad. De andere explodeer de in de oostelijke wijk al-Ha- bibya. mil KEULEN - Ook de ouders van Andreas Lubitz, de 27-jarige copi loot die op 24 maart vlucht 4U9525 van Germanwings tegen een berg vloog in de Zuid-Franse Alpen, waren uitgenodigd voor de officiële herdenking van de cata strofe gisteren in Keulen. Maar zij zagen af van die zware tocht naar de beroemde, gothische Kölner Dom - de grootste kathedraal in Duitsland. Daar kwamen onder anderen bondspresident Joachim Gauck en bondskanselier Angela Merkel (CDU) samen, met nog 1400 an deren. Onder de aanwezigen be vonden zich 500 nabestaanden van de slachtoffers: ouders, broers, zussen, kinderen, grootou ders. Voor het altaar stonden 150 kaar sen, voor elk slachtoffer één. Dus ook een voor copiloot Andreas Lu bitz, de man die een massamoord op zijn geweten heeft, want vol gens de organisatie oordeelt al leen God. De naam van Lubitz, die leed aan zware depressies en psychologi sche hulp nodig had, viel niet. Wel refereerde president Gauck aan de 'verontrustende daad van vernietiging van een eenling' en hij vroeg zich af wat er in het hoofd van de dader was omge gaan 'in de laatste seconden, in de laatste minuten'. Lubitz besloot op die fatale dag om zijn gezag voerder, die naar het toilet was, buiten de cockpit te sluiten en de Airbus-320, onderweg van Barce- Het werd deze week een hype in Vlaanderen. De eerste foto's en filmpjes verschenen onder het Snapchat-account 'Ugentofficial'. Binnen enkele dagen had het 25.000 volgers. Bij de Snapchat- app voor smartphones verdwij nen foto's en filmpjes na enkele seconden, wat de app erg popu lair maakt onder jongeren. Een willekeurige greep uit het aan- bod-in-splitseconds: een penis met een zonnebril op, een mastur berende vrouw ('leukste moment van de dag'), drie paar blote heren- billen op een rijtje ('analwednes- day'), allerlei soorten drugs en drank in beeld evenals seksspeel- tjes (tekst bij foto van dame met dildo: 'ontspanning gegaran deerd!'). Af en toe verschijnt ook een onschuldig filmpje van een grappig huisdier, maar de pikante opnames overheersen. Het be stuur van de universiteit van Gent (UGent) stelt de humor niet op prijs. „Deze hype is niet offici eel verbonden aan de universiteit, dus is het ook logisch dat we on ze naam liever niet zien opdui ken", aldus een woordvoerder. De universiteit diende daarom een klacht in bij de beheerder. Woens dag werd account 'Ugentofficial' gesloten. Al snel volgde een nieuw account: 'Gent_student', maar ook die is verwijderd. Ant werpen en Leuven zijn ook in de ban van het ondeugende tijdver drijf. Daar zijn de accounts 'Ant- werpstudent' en 'Leuvenstudent' in het leven geroepen. fe> 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Gronings streeklikeurtje met nootjes 3 dagen onbeperkt toegang zeehondencreche óf unieke wadlooptocht van 3,5 uur over de Waddenzee Onbeperkt toegang zwembad en wellness Onbeperkt toegang 2500 m2 speeltuin Lunch op de 2e dag bij Waddengenot aan Zee (12 uurtje vis, vlees of vegetarisch), je ziet de zeehonden zwemmen! Pizza naar keus op de 2e dag in de Pizzeria Gratis parkeren en wifi Hotel iAhiMesmeeMe. Pieterburen Groningen Plezier voor jong en oud! Op het uiterste puntje van Nederland, gelegen naast de entree van Zeehondencrèche Pieterburen en de start van Wadlopen Pieterburen het Pieterpad, ligt het gezellige Hotel Waddenweelde. Dit familiehotel beschikt over ruime hotelkamers, een a la carte restaurant, een bruincafé, pizzeria-grill, restaurant, zwembad, Turks stoombad, sauna, 2500m2 grote speeltuin met skelterbaan, wadloopwinkel en een ijssalon. Tijdens uw verblijf heeft u de keus uit 3 dagen onbeperkt toegang tot de zeehondencrèche of een wadlooptocht van 3,5 uur over de Waddenzee. Gaat u zo vaak mogelijk kijken bij het voeren van de zeehonden of kiest u voor de unieke ervaring van een wadlooptocht? Deze worden dagelijks voor alle leeftijden georganiseerd. Prijs €59 p.p. in een tweepersoonskamer. Aankomst op vrijdag, zaterdag en vakanties €69 p.p. Max. 2 kinderen bij 2 volbetalenden op de kamer t/m 3 jaar 75% en 4 t/m 12 jaar 25% korting. Geldig t/m eind augustus o.b.v. beschikbaarheid. Excl. €15 boekingskosten. Kijk op www.nuwegexdusief.nl Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl BEIROET Drie van de loslopende zebra's. BRUSSEL TOKIO HASLEV BAGDAD 'God, geef onze door onze correspondent Wierd Duk door onze correspondent Petra Janbroers CENT - Wat doet een student tij dens het blokken als afleiding? Hij grijpt naar zijn mobiel en deelt op Snapchat een melige mop. Of een lichaamsdeel. Een selfie van zijn piemel, van haar blote borsten, van de naakte billen van een huisge noot. Voor wie het maar wil zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 10