Jonge Zomerondernemers gezocht kort Inspiratiesessies door echte deskundigen uit de praktijk Nieuwe bestuursvoorzitter RUD De 'Wat te Neuzen-fair' toont Zeeuws ondernemerschap Werkmannen lopen af en aan op de kade van VDS Staal- en Machinebouw in Nieuwdorp. Er wordt gelast en geslepen. Ze leggen de laatste hand aan de pre-drilling wellhead module (PDWM) voor het Gina Krog veld in het centrale deel van de Noordzee. En er staan nog meer grote projecten op stapel. Want Vlissingen-Oost maakt steeds meer naam in de offshorewereld. de Ondernemer Voor ondernemend werkend Zeeland GOES Inspirerend, motive rend en energiek leiding geven. Voor de troepen uit, de weg wijzen en onderweg bergen verzetten. Leiderschap is niet eenvoudig. Er worden hoge eisen gesteld aan organisaties en leidinggevenden. Door middel van inspiratieses sies biedt Janse Janse een platform aan leidinggevenden die het lef hebben om grenzen op te zoeken binnen hun eigen leiderschap. Tijdens deze inspiratiesessies geeft een leidinggevende uit de praktijk die zijn sporen als lei der heeft verdiend zijn visie op leiderschap en hoe je omgaat met dilemma's. De inspiratie sessies hebben voornamelijk tot doel om te spiegelen aan collega-leidinggevenden en om beweging in je eigen func tioneren tot stand te brengen. De eerstvolgende inspiratie bijeenkomst is donderdag 27 Mei van 15.00 tot 18.00 uur en wordt verzorgd door Coby Traas, directeur Zorggroep Ter Weel. Als uitgangspunt neemt ze haar vier P's: Passie, Profes sie, Prestatie en Plezier. Authentiek leiderschap is waar het om draait volgens Coby: "De medewerkers moeten vertrouwen hebben in wat je zegt en dat je dat ook zelf naleeft, anders prikken ze daar zo doorheen." VLISSINGEN s Adrie van der Maas is de nieuwe voorzitter van het bestuur van RUD Zee land. Hij is hiervoor unaniem aangewezen door de leden van het algemeen bestuur. Met de aanstelling neemt hij de be- stuurshamer over van de ver trekkende voorzitter, Willem Ginjaar. Adrie van der Maas is wet houder van Noord-Beveland en in die functie was hij al lid van het dagelijks en algemeen bestuur van RUD Zeeland en in het voortraject betrokken. Daarnaast heeft hij samen met zijn zoon een fruitteeltbedrijf in Wissenkerke. "Als voorzitter van het be stuur hoop ik samen met het bestuur en de medewerkers de komende jaren dat de RUD Zeeland zijn positie als omgevingsdienst verder weet uit te bouwen tot een efficiënte dienstverlenende organisatie op het gebied van vergunning verlening, toezicht en handha ving. Wij hebben de taak om de veiligheid van onze burger en een goede bedrijfsvoering voor onze bedrijven hand in hand te laten gaan" Omgevingsdienst RUD Zee land voert milieu- en veiligheidstaken uit namens de Zeeuwse gemeenten, water schap Scheldestromen en de Provincie Zeeland. De imposante offshore construc tie ligt al op een barge, klaar voor afvaart naar Noorwegen. VDS heeft de constructie ver vaardigd als subcontractor voor Heerema Vlissingen, onderdeel van de Heerema Fabrication Group (HFG). Het PDWM weegt ongeveer 250 ton en vindt zijn toepassing in de ge faseerde ontwikkeling van het Gina Krog veld. "Het ontwerp is gemaakt door Heerema Vlissingen. „Wij hebben de totale fabricage verricht: de shopdrawi- ngs, de productie, de conservering alsmede de load- out", vertelt projectleider Bart Smet van VDS. "Ook hebben wij in eigen beheer zorg gedragen voor E&I en piping." De kick-off voor dit project was op 7 mei 2014. "Bijna een jaar zijn we met zo'n vijftig mensen actief ge weest met deze opdracht", knikt Smet tevreden. Het 17.000 ton wegende Gina Krog jacket is de groot ste offshore constructie die tot op heden is gebouwd op de werf van Heerema Vlissingen. Het jacket is 142 meter hoog met een grondvlak van 60 bij 50 meter. Het in Vlissingen gebouwde jacket is het eerste op het Gina Krog veld. De installatie staat komende zo mer op de planning, vervolgens kan met het boren worden begonnen, waarna de olie met tankers zal worden getransporteerd. In totaal hebben zich in Vlissingen Oost honderden mensen met Gina Krog beziggehouden. Johan Sverdrup VDS is onlangs ook gestart met de fabricage van de pre drilling template in opdracht van Heerema Ma rine Contractors (HMC) voor project Johan Sver drup. Dit betreft een nog imposanter project van Statoil. Het Johan Sverdrup-veld ligt op het Noorse deel van het continentaal plat in de Noordzee. Het bevindt zich ongeveer 140 kilometer ten westen van Stavanger en is een van de grootste olievondsten in de Noordzee. Het veld is goed voor een kwart van de totale Noorse olieproductie. De productie zal in TERNEUZEN De Grote kerk in Terneuzen biedt zaterdag 25 en zondag 26 april on derdak aan de eerste 'Wat te Neuzen'-fair, een beurs voor midden- en kleinbedrijven. Op beide beursdagen presenteren zo'n twintig grote en kleine ondernemingen uit Zeeuws- Vlaanderen zich aan een breed publiek. De fair is een initiatief van het Genootschap Ondernemers Zeeuws-Vlaanderen in sa menwerking met GO! Zeeuws- Vlaanderen. Dit Genootschap is een netwerk van vijftien re gionale bedrijven, GO! helpt de starters op het ondernemers pad. Aan de tweedaagse beurs nemen zo'n twintig bedrijven deel, verdeeld over diverse branches. Deze branches lopen uiteen van financiën en verzekeringen, vrijetijdsbeste ding tot woninginrichting en persoonlijke verzorging. Het is de bedoeling dat de fair een jaarlijks evenement wordt. De Grote kerk is geopend op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur met aansluitend een netwerkbuffet met als thema 'samenwerken'. Zondag is de beurs toegankelijk van 13.00 tot 17.00 uur. www.janse-janse.nl Tekst Henk van de Voorde Foto VDS Zeeland maakt naam in offshore VLISSINGEN 'Start in de zomervakantie je eigen onderneming met begeleiding, verzekering en een startkapitaal!'. Dat is de zomerboodschap aan alle actieve en ondernemende scholieren en studenten in Zeeland. Deelnemers krijgen vier tot zes weken de gelegenheid kennis te maken met het ondernemerschap. In de eerste week is er een driedaagse training waarna de deelnemers hun onderneming presenteren aan de buitenwereld. Daarna gaan ze zelf aan de slag. Wekelijks komen ze bij elkaar, voor een spreekuur en voor inspirerende workshops met spraakmakende ondernemers. Aan het eind van het project presenteren de jonge ondernemers hun bedrijf op een feestelijke slotbijeenkomst. Deelname aan ZomerOnderne- mer is gratis, je hebt alleen wel een goed idee en een grote dosis enthousiasme nodig. Als deelnemer mag je overigens 'gewoon' op vakantie, als je maar minimaal vier weken aan het project deelneemt. Scholieren en studenten van 15 tot 22 jaar kunnen zich tot 20 mei aanmelden voor deelname viawww.zomerondernemer.nl Na aanmelding volgt er een selectiegesprek. Het project start op maandag 13 juli met een driedaagse training. Vervolgens is er elke donderdag middag een terugkombijeenkomst. Het project wordt op donderdag 20 augustus feestelijk afgesloten tijdens een kick out. Voor de agenda: De verplichte driedaagse training is 13,14 en 15 juli; de terugkommiddagen zijn 23 en 30 juli, 6,13 en 20 augustus. De administratiecheck is ergens in week 34 en kost ongeveer een uur per deelnemer. De verplichte kick-out is op donderdag 20 augustus. k www.zomerondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 107