kort Dubbelslag Calvijn College in interland Junior Vakkanjers Switch naar een duurzame onderneming O De Ondernemer Zeeland 8 9 i M KRABBENDIJKE De oefenin terland voor WorldSkills 2015 heeft de Zeeuwse Vakkanjer Patrick van de Vreede een eerste plaats opgeleverd. De technicus telematica uit Krab- bendijke liet in Gorinchem collega's uit China, Noorwegen en Wit-Rusland achter zich. Ook bij de Junior Vakkanjers (vmbo) was er Zeeuws succes: leerlingen van Calvijn College werden eerste bij de teamwed strijd en tweede bij de wed strijd voor duo's. Van de Vreede (Paree B.V., 's-Heerenhoekj vertegenwoor digt Nederland binnenkort samen met vijftien andere Vakkanjers tijdens de wereld kampioenschappen voor jonge vakmensen. Deze wereldkam pioenschappen voor jonge vakmensen zijn van 11-6 au gustus in Sao Paulo, Brazilië. De Vakkanjers strijden daar om de wereldtitel in vakken als robotica, lassen, CNC-frezen en elektrotechniek gebouwen. Tegelijk met de oefeninterland was in Gorinchem ook de finale van de Junior Vakkanjer- Wedstrijden, voor technische vmbo-talenten. Daar vielen de leerlingen van Calvijn College in de prijzen met hun zelfgebouwde festivalbike en mobiele veldkeuken. De (Junior) VakkanjerWed- strijden zijn een activiteit van TechniekTalent.nu, een samenwerkingsverband van acht technische sectoren, in opdracht van werknemers- en werkgeversorganisaties. Met de (Junior) VakkanjerWedstrij- den wil TechniekTalent.nu de vaktrots, het vakmanschap en de instroom van jonge technici stimuleren. breken waar ook kleine winke liers in een samenwerkingsver band aan mee kunnen doen." Moers komt met voorbeelden. De virtuele paskamer die je ma ten meet. Vervolgens kan je met een handbeweging je outfit in de passpiegel veranderen, van een blauw naar een rood jasje in een handomdraai. De Bijenkorf komt er dit jaar nog mee. Fluis- teretalages die je aanbiedingen vanaf buiten toefluisteren, eta lages met een hologram dat je vanaf buiten kan laten bewegen en beacons voor de smartphone. Als je als klant kiest om je beacon voor een winkel aan te zetten dan kan de winkelier al zien wie er binnenkomt en je persoonlijk begroeten. Daarnaast kan hij zien wat je eerder op zijn site bekeken hebt. Voor de tablet zijn er ook nog zat mogelijkheden. De klant die direct je voorraden kan zien (heb je dat nog in mijn maat?) en zonder kassa kan afrekenen bij voorbeeld. Moers: "De prijzen voor die technologieën zullen omlaag denderen, net zoals met de mobiele telefoons is gebeurd". Ontmoetingsplaats Winkelgebieden als geheel ko men in het boek van Moers ook aan bod. "Mensen vervelen zich te pletter, we kopen om ons niet te vervelen. Je moet van een win kelgebied een ontmoetingsplaats maken waar van alles te zien en beleven valt". De juiste formule voor een binnenstad of winkel centrum is een combinatie van winkelen, horeca, recreatie en volop evenementen. Een aantrek kelijk een gemêleerd geheel. Er moet ook veel food van kwaliteit zijn, gezond en lekker. Plaatsen waar je goed kan vertoeven en het is belangrijk dat er ook men sen in de binnenstad wonen. "Ge meenten, vastgoedeigenaren en winkeliers moeten dat samen op pakken. De huurprijzen moet in lijn komen met de huidige maat schappelijke ontwikkelingen, ook parkeren moet betaalbaar blijven, de verkeerscirculatie moet fat soenlijk zijn en laat een boekhan delaar koffie serveren als die dat zelf graag wil." Betrek uw medewerkers bij uw MVO ambities. Speel met hen de Duurzaam Doe Je Zelf-show. In 60 minuten kennis opdoen over people, planet en profit verpakt in quizvragen. Leerzaam en leuk! Zet het in als training of als een leuk element in een personeelsbijeenkomst. Info of boekingen: p.elegeert@maakdeswitch.nl "De Duurzaam Doe Je Zelf-show is leuk om te spelen en het levert ook een lijst van MVO-ideeën op die je direct samen met het hele team kunt gaan uitvoeren." Jan Baaijens, KAM manager Paree BV Elektro - Telecom. 4 www.mvoloont.com Grote Markt Stichting Gröte'of Maria Magdalenak'erk te Goes ^[Historisch Museum" v de Beveiaficfen De binnenstad van de toekomst kent winkeliers die naadloos inspelen op dit Multi Chanel gedrag. De winkel is voor hen niet meer de plek waar de omzet ge maakt moet worden, maar de plaats waar de consument wordt geïnformeerd, wordt begeleid en wordt verleid. Is er dan geen plek meer voor de winkelier zonder online-strategie? Voor onderscheidende winkeliers is wel degelijk plek. Zo zien we kleinere winkeliers die met unieke winkelconcepten goed weten in te spelen op de toegenomen interesse in handwerk, zoals nu het bakken en tuinieren in de belangstelling staan. Deze winkeliers voegen iets toe aan de belevingswaarde van de binnenstad. Ingrid Janssen, Associate Professor Real Estate Management www.devakkanjers.nl hebben hun in de hand www.paulmoers.nl SWITCH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 106