is opgeheven. Wie tickets heeft, krijgt geld terug. rehabilitatie Cel in na bedreiging in trein 1UtLLl BINNENLAND 7 'Perfect voor gezinnen' m in Duitsland de autoslaaptreinen vanuit Düsseldorf naar Italië, Oos tenrijk en Frankrijk zijn ge schrapt. Commercieel directeur René van der Klink meldde begin dit jaar tegenover de website trein- reiziger.nl een groei van 30 pro cent in het aantal boekingen. Van der Klink wilde gisteren niet in gaan op de ontwikkelingen bij zijn bedrijf. Hij verwees door naar directeur Weeber, die was echter onbereikbaar voor een reac tie. EETC zou in het hoogseizoen van uit Den Bosch wekelijks rijden naar de Italiaanse plaatsen Livor- no en Alessandria en naar het Slo veense Koper. Die laatste trein werd door veel vakantiegangers op weg naar Kroatië en Noord- oost-Italië gebruikt. Eindhalte Alessandria in Noord-Italië was onder meer interessant voor Frankrijkgangers. Volgens de ver klaring van Weeber heeft alleen al de Nederlandse spoorbeheerder ProRail de tarieven dit jaar met 50 procent verhoogd. Die prijsver hoging is het gevolg van rijksbe leid. ProRail kon gisteren niet rea geren. Buitenlandse spoorwegen vroegen volgens Weeber 30 pro cent meer voor het gebruik van het spoor en het leveren van loco motieven en daarnaast werd de Zwitserse frank 28 procent duur der. Vijftig medewerkers van EETC staan door het stoppen van de autoslaaptrein op straat. uit Haarlem heeft als student vijfjaar ge werkt in de restaura tie van de autoslaap trein. Een perfecte bij baan, vond ze. „Op de trein was het altijd een groot feest", zegt ze. „Tuurlijk, het was hard werken. Lange dagen en weinig pau ze. We hadden niet veel vrije tijd op loca tie, soms zelfs maar een uurtje. Maar de rit ernaartoe was al prachtig. Ik denk dat het vooral voor gezin nen een perfecte ma nier was van reizen. Er kon veel bagage mee, de kinderen kon den vrijuit rondren nen en 's ochtends kwam je uitgerust en na een ontbijtje met uitzicht op je bestem ming aan. Ik vind het jammer voor mijn oud-collega's die nu zonder werk zitten." Celstraffen geëist in havenschandaal Zakenman Joep van den Nieuwenhuijzen heeft giste ren in hoger beroep vijfjaar cel tegen zich horen eisen voor zijn rol in het Rotter damse havenschandaal. Te gen ex-directeur Willem Scholten van het havenbe drijf is 2,5 jaar geëist. Van den Nieuwenhuijzen zou Scholten hebben omge kocht. Eerder kregen de twee respectievelijk 2,5 jaar en 1 jaar cel (waarvan vier maanden voorwaardelijk). Eerste motorrijles loopt fataal af Een 48-jarige vrouw is woensdag overleden aan de gevolgen van een ongeluk tij dens haar eerste motorrijles. Het ongeval vond plaats op het terrein van een rijschool in Barneveld. De politie on derzoekt de zaak en heeft de rijschoolhouder verhoord. De vrouw uit Waalre nam plaats op een motor, gaf gas en reed tegen een container. Hooijmaijers stapt naar Hoge Raad Voormalig provinciebestuur der Ton Hooijmaijers stapt naar de Hoge Raad. De oud gedeputeerde van de WD legt zich niet neer bij de cel straf van 2,5 jaar die het hof hem oplegde. Hooijmaijers werd eerder door de recht bank tot drie jaar veroor deeld wegens omkoping, valsheid in geschrifte en wit wassen. Vingerafdrukken bewaren mag Nederland mag vingeraf drukken vragen bij de aan vraag van een paspoort en mag deze biometrische gege vens opslaan. Er zijn name lijk geen Europese regels hierover. Dit is een bevoegd heid van de lidstaten zelf, oordeelde het Europees Hof van Justitie gisteren. De Raad van State had het EU-hof om uitleg gevraagd. De verontwaardiging is zo groot dat zij en dorpsgenoten tot de stil le tocht van vanavond besloten. „Voor anderen misschien een wonderlijke timing; anderhalf jaar nadat het gebeurde. Iemand moet voor de dokter opstaan. Zó mag hij de geschiedenis niet in gaan. Hij verdient rehabilitatie." Na de tocht gaat ze nadenken over een permanent gedenkteken. Tromp wordt na zijn dood alleen nog afgerekend op regels en protocol Een plaquette, een beeldje. De kern volgens Blokker: er zit 'een enorme kloof tussen het har de oordeel in de onderzoeksrap porten en 'het gevoel van men sen'. „Dokter Tromp wordt na zijn overlijden alleen nog afgerekend op regels, richtlijnen, protocol. Daar gaat het in wezen toch niet om? Een dokter leeft mee met zijn patiënten. Is er voor hen. Hij heeft niks anders willen doen dan een terminaal zieke patiënt uit zijn lijden verlossen. Het zegt toch wat dat de familie van de pa tiënt het besluit nog altijd steunt? Maar, nee, daar hebben de offi ciële instanties geen oog voor." Daar stond de 50-jarige dakloze te recht die de conducteur heeft be dreigd. De rechter veroordeelde de man tot zes maanden gevange nisstraf waarvan twee voorwaar delijk en het betalen van 750 euro smartengeld. Ze vindt bewezen dat de verdachte een mes langs de nek van het slachtoffer liet glij den. De conducteur werkt acht tien jaar bij de NS. Na het inci dent wilde hij weer aan het werk, maar wel met zijn teammanager erbij. Toen hij na twee dagen al leen aan het werk moest, ging het mis. Hij was zichzelf niet, zei de jurist van de NS. „Hij had aanva ringen met reizigers over futilitei ten." De man is in behandeling en draait geen gewone diensten meer. De officier van justitie eiste ne gen maanden cel waarvan drie voorwaardelijk. De 50-jarige ver dachte woonde in Duitsland. Om dat hij geen kaartje had, wilde hij meteen na het instappen een toi let opzoeken. De conducteur had hem in de smiezen en ging hem achterna. In de laatste wagon kwam het tot een confrontatie. De dakloze voelde zichzelf ook be dreigd, vertelde hij de rechter. De conducteur zou hem 'een vuist met ijzer' hebben getoond. Dat bleek de sleutel te zijn waarmee de treindeuren worden geopend. De advocaat van de verdachte pleitte voor een lagere straf. DELFT - Tienduizenden vakantie gangers die met de autoslaaptrein naar Zuid-Europa wilden reizen, moeten op zoek naar alternatief vervoer. Gisteren werd bekend dat de autoslaaptrein per direct stopt. Kostenverhogingen voor het gebruik van het spoor en de dure Zwitserse frank hebben het bedrijf EETC naar eigen zeggen de das omgedaan. In een verklaring op de website meldt directeur Leo Weeber dat tienduizenden reizigers hun va kantieplannen aan zullen moeten passen. Voor sommigen wordt dat kort dag. De eerste autoslaaptrein van dit jaar zou op 1 mei vanuit Den Bosch naar het Italiaanse Li- vorno rijden. Vooral in het hoog seizoen waren treinen al volge boekt. Mensen die hun kaartje al hebben afgerekend, moeten bin nen twee weken een mailtje stu ren naar EETC. Ze krijgen dan het bedrag binnen veertien dagen te ruggestort, belooft het bedrijf op de website. Mogelijk dat reisorga nisatie treinreiswinkel.nl nog met een alternatief komt voor de eni ge autoslaaptrein vanuit Neder land. Het bedrijf zegt daar nog met meerdere partijen over te pra ten. Mensen die via de organisatie een kaartje voor de autoslaaptrein hadden besteld, krijgen uiterlijk dinsdag te horen of er een andere trein gaat rijden. EETC leek de voorbije maanden juist te profiteren van het feit dat VRIJDAG 17 APRIL 2015 per direct Claudia van Bakkum in de autoslaaptrein. Claudia van Bakkum DEN HAAG BARNEVELD BUSSUM DEN HAAG Sonja Blokker, doktersassistent BREDA - De hoofdconducteur die op tweede paasdag in de trein tus sen Tilburg en Oisterwijk met een mes werd bedreigd, overweegt an der werk te zoeken. „Hij wil niet meer als kop-van-jut fungeren", zei een jurist van de Nederlandse Spoorwegen (NS) gisteren bij de politierechter in Breda. De hoofdconducteur die met een mes werd bedreigd, overweegt ander werk te zoeken. ÏV.. É«SS door Paul Bots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 7