Sluiskil lijkt te snakken naar nieuwbouwproject iCA Steun voor actie tegen sluiting school Heikant 44 Sluiskil heeft een echt centrum nodig. We hebben nu de kans om dat te maken I I 28 ZEEUWS-VLAANDEREN MEESTER VAN DER HEIJDEN GROEVE Richard Bleijenberg vraagt aandacht voor 'verslonzing' van Van der Heijden Groeve in Nieuw Namen. Promsconcert Harmonie Hulst met groot koor DE NIEUWE TOYOTA RAV4 „Ongekend", stelde Kees de Regt, directeur van aannemingsbedrijf Van der Poel vast. Zo druk had hij het op zo'n bijeenkomst zelden of nooit meegemaakt. Zo gek was dat ook weer niet. Bekende Sluis- killenaren, onder wie Meerten Dallinga en Loek van Hecke, heb ben de schouders onder het plan gezet. Ze vormden de commissie dorpsontwikkeling Sluiskil, om dat, zei Dallinga, Sluiskil 'weer een echt centrum nodig heeft'. Het hart is zo'n vijftig jaar gele den uit het dorp gesneden met de verbreding van het Kanaal Gent- Terneuzen. De toen geslagen wond is nog altijd niet geheeld. Door de sloop van onder meer de Antoniusschool is er volop ruim te om daar iets aan te doen, vlak bij de vroegere rooms-katholieke Maes heeft het voortouw geno men in de strijd tegen de voorge nomen sluiting van Heidepoort. Hij is een petitie op internet be gonnen (die al ruim 150 keer is ge tekend) en had woensdag alle 'me destrijders' uitgenodigd in dorps huis 't Heike om een actiecomité op te richten. Zo'n zestig ouders en andere belangstellenden wa ren op de bijeenkomst. „We gaan onderwijsgroep Per- specto en de medezeggenschaps raad ervan overtuigen dat er ge noeg redenen zijn om de school open te houden", aldus Maes. Een opsteker was een overzicht van wethouder Frank van Driessche waaruit blijkt dat het aantal nul tot vierjarigen in Heikant is geste gen. Zo zijn er in 2014 vijftien kin- kerk. VG Architecten uit Sas van Gent en Van der Poel werkten mee. Met als resultaat een villa achtig nieuwbouwpand met tien appartementen, speciaal voor se nioren. De meeste bezoekers von den het prachtig. Volgens hen is er in Sluiskil zeker behoefte aan appartementen. „Te veel ouderen zijn al naar Ter- neuzen verhuisd, omdat hier niet zoiets is", viel te horen. Alleen, hoe duur worden de appartemen ten? Kun je ze ook huren? Tal van vragen borrelden op. De initiatief nemers gaan ermee aan de slag om een definitief ontwerp te ma ken. deren geboren. Als alle nul- tot vierjarigen naar Heidepoort gaan, is de ondergrens van 23 leerlingen nog lang niet in zicht, stelde Maes. Het college van B en W van Hulst wil zijn zegje ook nog doen over de toekomst van de school. Gesterkt door dat nieuws gingen alle vingers de lucht in, op de vraag wie voor behoud is. De brief van de medezeggen schapsraad waarin ouders konden kiezen voor fusie met de school in Sint Jansteen in 2017 of 2018, kon in 't Heike ondertekend wor den met een derde optie: niet fu seren. Er stond een rij. Franciëlla Chamuleau van Stichting Behoud Kleine Scholen sprak ook haar steun uit. „Ik ga proberen Heikant in mei aan te kaarten in een over leg met het ministerie." Maes was tevreden na afloop. „Ik vertrouw erop dat er een actieco mité komt en als we op orde zijn, gaan we om de tafel met alle par tijen." Fabiënne van Vliet van de ouderraad zei direct in het comité te willen. „Ik doe wat ik kan om de school te behouden." nieuw NAMEN - De Meester van der Heijden Groeve is een van de weinige plekken ter wereld waar miljoenen jaren oude aardlagen aan de oppervlakte komen en in een oogopslag voor iedereen te zien zijn. Staatsbosbeheer heeft de groeve vier jaar geleden verder blootgelegd en voor iedereen toe gankelijk gemaakt door de aanleg van lange vlonderbruggen. Richard Bleijenberg vreest dat de investering van ruim een miljoen euro, voor een belangrijk deel gefi nancierd door de Europese Ge meenschap, weggegooid geld is. Staatsbosbeheer doet zijn naam weinig eer aan door het beheer van de groeve te laten versloffen, vindt de voormalig beheerder van de groeve. Het verdriet hem dat Staatsbosbeheer zich minder laat zien in de groeve en minder aan onderhoud doet. Hij wijst met angst en beven naar een knik in de groevewand. Een storm, boom wortels of illegale bezoekers zou den er voor kunnen zorgen dat een deel van de wand instort, meldt hij. Boswachter Peter Maas kan de zor gen van Bleijenberg gedeeltelijk wegnemen. Staatsbosbeheer heeft het natuurmonument niet voor niets opgeknapt en ziet de groeve nog steeds als een 'pareltje' in het beheersgebied. De groeve is voor de organisatie 'één van de belang rijkste gebieden om mensen te ontvangen', meldt Maas. Maar de boswachter is de eerste om te be kennen dat de groeve momenteel niet helemaal de aandacht krijgt die ze verdient. De reorganisatie bij de beheersor ganisatie is de voornaamste oor zaak. Zeeuws-Vlaanderen heeft sinds eind vorig jaar geen eigen boswachter en de bezuinigingen nopen Staatsbosbeheer ook een wat 'extensiever' beheer. Maar tot overwoekering van de groeve of verwaarlozing van onderhoud mag en zal dat niet leiden, stelt Maas, die tegenwoordig de flora en fauna in heel Zeeland inventa riseert. „We moeten zuinig zijn met de beperkte middelen die ons ten dienste staan. Maar als de toegankelijkheid in het geding komt of picknickbankjes stuk zijn, ondernemen we natuurlijk actie." Hij kondigt aan dat de orga nisatie in de loop van dit jaar weer een nieuwe boswachter voor Zeeuws-Vlaanderen aan stelt. Maas is blij dat ernstig vandalis me, zoals op de speelweide in het Braakmanbos onlangs, de groeve bespaard is gebleven. Ook omdat Bleijenberg tot nu toe crossers en anderen met kwaad aardige bedoelingen de groeve uit werkte. „We zijn blij dat Richard nog steeds een oogje in het zeil houdt." HULST - De Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst geeft zaterdag in de basiliek van Hulst een proms concert met een gelegenheids koor van ruim 150 zangers en zan geressen. Harmoniedirigent Pieter Vander- meiren is met koordirigent Bram De Waele al in het voorjaar van 2014 met de voorbereidingen be gonnen. De Waele bracht koorle den van onder meer het Vocaal Ensemble EnCORe, The Dow Sin gers en Koor Ter Looveren bij el kaar. Het promsconcert met mu ziek van populair klassiek tot pop begint om 20.00 uur. De entree bedraagt tien euro. BIJ ONS IN DE SHOWROOM v.a. 33.415,- Ioday v.a. 35.440,- Toyota CAPPENDIJK TOYOTA TERNEUZEN Tel. 0115-617751 Groeve blij ft parelt j e voor Staatsbosbeheer Volop belangstelling voor nieuwbouwplan Sluiskil, foto Harmen van der Werf door Harmen van der Werf SLUISKIL - Sluiskil snakt naar nieuw bouw. Zoveel is wel duidelijk. Meer dan honderd mensen kwamen woensdagavond in 't Meulengat af op de presentatie van het eerste grote nieuwbouwproject voor het dorp sinds jaren. door Sophie Stockman HEIKANT - Basisschool Heidepoort in Heikant sluit voorlopig niet, als het aan de ouders ligt. „Er zijn vijf tien kinderen bij gekomen in het dorp", meldde Heikantenaar Tom Maes woensdagavond. Meerten Dallinga door René Hoonhorst Richard Bleijenberg voor een knik in de groevewand. Hij is bang dat de wand op die plek instort. „Er moet wat gebeuren vóór het te laat is." 7 Tomorrow Benzine 4Wheeldrive Diesel 2Wheeldrive Mr. F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 71