Maerlant Poëzieprijs levert 200 inzendingen op 'Elk initiatief in Tholen vredeskerk coes heeft kans op subsidie' genomen ZLD 66 Kwaliteit vinden we belangrijk. Dat lukt niet altijd. Maar daar probe ren we van te leren BEVELANDEN en THOLEN 31 wordt in gebruik Tot de genomineerden behoren Rik Dereeper en Paul Vincent uit België en Jeanet Kingma, Henne Neppelenbroek en Anders Schin kel uit Nederland. Van de totale stapel inzendingen zijn door een vijfkoppige jury in totaal 2t ge dichten geselecteerd die in een bundel worden opgenomen. Deze dichtbundel - met daarin ook drie Zeeuwse bijdragen - wordt gepre senteerd bij de opening van het evenement Kunstspoor op vrijdag 21 augustus. Op 18 april worden ze alvast voorgedragen in het kerk je van Kats (aanvang 14.00 uur). Het aantal inzendingen ligt dit jaar weliswaar lager dan bij de vo rige editie, maar lijkt toch te dui den op een grote belangstelling. „Tweehonderd inzendingen is nog altijd een respectabel aantal", vindt ook voorzitter Bram van Overbeeke van de Stichting Kunstspoor Noord-Beveland. De ze stichting, die tot doel heeft kunst op Noord-Beveland te pro moten, stelde de Maerlant Poëzie prijs jaren geleden in om het aan bod van kunst te verbreden. „Er zijn zoveel kunstroutes, je moet je wel profderen." In Zeeland is Kunstspoor Noord-Beveland de enige kunstroute die dat met een poëzieprijs doet. De kwaliteit van de inzendingen loopt uiteen en zo ook het soort gedichten. „Van heel modern tot het klassieke son net." Aan de deelnemers aan Kunstspoor, de kunstroute over het eiland die de laatste twee weekenden van augustus wordt gehouden, de vraag om werk in te leveren dat betrekking heeft op het thema Licht. Dat werk wordt, vanaf de uitreiking van de Maer lant Poëzieprijs op 18 april, geëx poseerd in Galerie Kats. Een selec tie wordt bovendien opgenomen in de dichtbundel. Tijdens de kunstroute in augustus zijn de werken verspreid over de deelne mende locaties op heel Noord-Be veland te zien. Van Overbeeke heeft een lesbrief voor school jeugd in de maak, die aan de hand van deze themawerken straks wordt uitgedaagd een rondje kunst te doen. Vernieuwing, maar wel met oog voor kwaliteit. „Kwa liteit vinden we belangrijk. Dat lukt niet altijd. Maar daar probe ren we weer van te leren." Zie: www.kunstspoor.nl Nicolas Achten in oude stadhuis De Vlaamse multi-discipli- naire musicus Nicolas Ach ten treedt morgen op in het oude stadhuis van Tholen. Op uitnodiging van de Stich ting Anthonie Keldermans Concerten zingt hij liederen van John Dowland, waarbij hij zich op de luit begeleidt. Hij bespeelt ook het clave- cimbel in het stadhuis. Aan vang is om 20.15 uur. Reser veren via 0166-603544. Dienst in streektaal in Kerkje Ellesdiek Hannie Oele houdt zondag tijdens de 'oecumenische bieeênkomst' in 't Kerkje van Ellesdiek in Ellewouts- dijk een overdenking over 'Dien durpel ee'. Ze doet dat in het Zuid-Bevelands. De samenzang is ook in streek taal. Mannenkwartet 'Mie z'n vieren' verleent mede werking. Aanvang 14.30 uur. Later is de bijeenkomst te horen op www.ellesdiek.nl. Fietstochten langs fruitbomen in bloei Het Fruitteeltmuseum in Ka- pelle houdt op de zaterda gen 18 en 25 april om 13.00 uur bloesemfietstochten (verzamelen 12.30 uur). Kos ten 8,50 euro inclusief koffie/cake. Dinsdag is het van 13.00 tot 16.00 uur open dag in het depot aan de Bruellisstraat 21 in Kapelle. Op donderdag begint de ex positie 'B(l)oeiende quilts'. Duo toont foto's in de Nicolaaskerk Janne van Gilst en Eva Loure van Gameren exposeren van af vrijdag onder het motto 'Momentum Noord Beve land' foto's in in de Nicolaas kerk te Kortgene. Ook twee torenzolders worden daar voor gebruikt. Op de kerkzol- der is een filmprojectie te zien. De expositie is tot eind april op vrijdag, zaterdag en zondag open tussen 13.00 en 17.00 uur. Een meerderheid van de partijen steunt het idee om een fonds in het leven te roepen van waaruit een breed scala aan initiatieven uit de samenleving kan worden beloond. De komende drie jaar is daar steeds een ton voor beschik baar. Het college heeft een be perkt aantal randvoorwaarden op gesteld. Zo moeten projecten een maatschappelijk doel dienen en mag nergens anders subsidie wor den verkregen. Sommige fracties vinden dit wat summier en pleiten voor een dui delijke meetlat waar aanvragen langs kunnen worden gelegd. Harmsen is daar tegen. Hij vreest dat aardige initiatieven daardoor verloren kunnen gaan. „Het is een experiment", stelde Harmsen. „Geef ons de ruimte." Hij benadrukte dat bijsturen al tijd nog kan na evaluatie van het project. GOES - Burgemeester René Ver hulst en het jonge gemeentelid Jo- zua Jobsen openen zaterdag om 10.00 uur de Vredeskek in Goes. Hettie Jiskoot (dochter van W.H. van der Vegt die van 1931-1944 dominee was in Goes) onthult het bordje van het plein waaraan de hoofdingang ligt. De kerk wordt zondag in ge bruik genomen tijdens een dienst die om 10.00 uur begint. Vredeskerk is de nieuwe naam van de Oosterkerk, die is ver bouwd. Het gebouw zal op ter mijn ruimte bieden aan alle kerk gangers van de Protestantse ge meente Goes. VRIJDAG 17 APRIL 2015 Het Licht Henne Neppelenbroek als een beer die reikt naar de eerste zon de code van een nieuwe lente: deel met mij het licht Compromis voor komers zonder daglicht Paul Vincent ik hou van blinde muren zolang jij dat "SÏÏ'l bloemen bulten elk seizoen en dappere wolken op doorreis naar |apan Licht in de duisternis Rik Dereeper D.oo^kle.e-be^boo^^ de doden (niet de goden) «oor hetbeste -el,etgend, teeg. Verlicht Jeanet Kingma Voordat we bakplaten verschuiven, fluisteren we toverspreuken. Dan sluiten we de ovendeur. We kijken met lege handen tot het deeg gaat rijzen en als we het niet verwachten, dringt er licht door onze wimpers. licht Anders Schinkel de hoop is dat beide betekenissen één en dezelfde zijn dat ontwaken is gewichtloos worden zweven niets anders dan weten waarom en waartoe Fragmenten uit de gedichten van de vijf genomineerden, alle gewijd aan het thema licht. door Esme Soesman KATS - Op de kop af tweehonderd mensen stuurden een gedicht in om mee te dingen naar de Maer lant Poëzieprijs, die om de drie jaar wordt gehouden door de Stichting Kunstspoor Noord-Beveland. Inmid dels zijn vijf genomineerden gese lecteerd. Zaterdag 18 april wordt de winnaar in het kerkje van Kats bekendgemaakt. Bram van Overbeeke THOLEN ELLEWOUTSDIJK KAPELLE KORTGENE door Rob Paardekam THOLEN - Elk initiatief uit de samen leving moet kans maken op geld uit het 'Stimuleringsfonds Samenle ven'. Dat stelde de Thoolse wethou der Jan Harmsen deze week tijdens de vergadering van de commissie bestuurszaken. Hij voelt er niets voor om vooraf al eisen te stellen. 0 fjjl 1 Scottweg 6f 4462 GS Goes Tel: 0113-227451 Mobiel: 06-50525832 E: info@zldsteigerbouw.nl W: www.zldsteigerbouw.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 70