'Op huidig niveau doordraaien wordt lastig' moois 1 I £100,- bin uit BEVELANDEN en THOLEN 29 Al het. komt van binn9nuit ri9n Miele GOES - De Stichting Musea De Be- velanden, waar het Historisch Mu seum in Goes en het Fruitteeltmu seum in Kapelle onder vallen, werkt achter de schermen hard aan scenario's om de kosten om laag te brengen. Het Historisch Museum heeft het wegvallen respectievelijk verla gen van subsidies van Borsele (75.000 euro) en Goes (25.000 eu ro) weliswaar deels kunnen op vangen, maar nog altijd resteert een tekort van 30 mille, zegt mu seumdirecteur Hans Oomen. Ook in Kapelle staan onder de streep nog rode cijfers. „Een prachtige zo mer en een spoor dat er een tijdje uit ligt, merken wij direct", zegt hij. Het museum had vorig jaar bovendien een tegenvaller door een brand in een bedrijfsverza melgebouw op bedrijventerrein De Poel, waar het depot is geves tigd. De zaak is verzekeringstech nisch nog altijd niet afgehandeld. „We zitten nog niet in acute fi nanciële nood door reserves, maar we kunnen uiteindelijk niet op het huidige niveau blijven door draaien", aldus Oomen. „De subsi die gaat omlaag, maar de huur om hoog." Het is volgens hem noodzaak om de vaste lasten omlaag te breng en, voor zover dat nog kan. „Huis vestingskosten is het enige waar we nog op kunnen bezuinigen", stelt de museumdirecteur. Het be stuur kijkt daarom naar mogelijk heden om het gebouw aan de Sin gelstraat in Goes eventueel aan te kopen. „Daarmee zouden we de vaste lasten enorm kunnen verla gen." Ook verdere maatregelen worden onderzocht. Oomen hoopt dat met name de quilttentoonstelling die vanaf 23 april te zien is in beide musea veel bezoekers vanuit het land zal trekken. Het Quiltersgilde telt 14.000 leden. „Commercieel ge zien moeten we het daar van heb ben." Jeugdwieierronde in diverse categorieën Stichting Wielercomité Le- wedorp houdt zaterdag, ge lijktijdig met de kermis, de jaarlijkse Jeugdwieierronde met start en finish op het kerkplein. Vanaf 11.00 uur zijn er wedstrijden voor de jeugdcategorieën 1 t/m 7. Ook is een race voor ID-ren- ners en kunnen kinderen vanaf 13.00 uur meedoen aan de Dikkebandenrace. www.rondevanlewedorp.nl Lezing voor NCV over koloniën Wil Schackmann spreekt za terdag over de koloniën van de Maatschappij van Welda digheid. Hij doet dat op uit nodiging van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Genealogische Vereniging (NGV). De lezing wordt ge geven in De Vroone, aan de Vereekestraat 74 te Kapelle. Aanvang omstreeks 14.30 uur na de algemene leden vergadering van de NGV. Natuurfotografie voor kinderen Milieu Educatie Centrum De Bevelanden geeft zater dag voor kinderen van 9 t/m 14 jaar een workshop over natuurfotografie. Deze kost 12,50 euro (inclusief boek). Deelnemers moeten een ca mera meenemen. Plaats: Hollandse Hoeve. Tijd 13.00- 16.00 uur. Vooraf opgeven via info@mecdebevelanden.nl of telefoon 0113- 252628. www.mecdebevelanden.nl Gezelligheidsrit in Zak Zuid-Beveland Viva-Zeelanda biedt zondag voor de zesde keer een gra tis gezelligheidsrit door de Zak van Zuid-Beveland aan voor bestuurders van moto ren, auto's en brommers. Ga rage Kaelen in 's-Gravenpol- der vormt het startpunt. Ontvangst tussen 09.30 en 10.30 uur. Vertrek vanaf 11.00 uur. Nadere info: www.viva-zeelanda.com. WOONPLAZA VRIJDAG 17 APRIL 2015 Conservator Koen van Rooijen met de hoge hoed uit 1800 van onderwijzer Cornelis Alegoed uit Nisse. Op de achtergrond de bolhoed van zanger Bart van der Weide van de band Racoon, foto Marcelle Davidse door Luc Oggel LEWEDORP KAPELLE GOES 'S-GRAVENPOLDER Ervaar de kwaliteit van Miele met de Miele WDA 210. Met de SoftCare-trommel blijft kleding langer als nieuw en heb je minder strijkwerk achteraf! Tot 30 april a.s. krijgt u van Miele 100 euro retour en kost deze automaat nog slechts €899,-. En omdat wij tijdelijk moeilijk bereikbaar zijn, ontvangen wij u bovendien met gratis koffie én gebak bij BinnenUit. Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 56 76 14 binnenuit.nl 100 woonmerken 9.000m2 inspiratie persoonlijk woonadvies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 68