VaTsê[]®®[p ffemsKco 4 WONEN P.A. de Genestetlaan 2, Vlissingen 499.000 k.k. 500.000 euro DE VERBOUWING Dieuwe van den Berg gaat terug naar zijn thuisba sis. Nadat hij samen met zijn vrouw Esmee een tijd je in Middelburg woonde, kocht hij vorig jaar sep tember een pandje aan de Ring in Ouwerkerk. £»i9i Twee adressen verwijderd van het waar hij opgroeide. En het was niet de eerste keer dat hij binnenstapte in zijn nieuwe optrekje: tot anderhalfjaar gele den verkocht Bakkerij Boot er nog verse broden. Dieuwe: „Toen ik nog bij mijn ouders woonde ging ik geregeld even naar de bakker voor verse broodjes of een pak melk. Hartstikke mak kelijk. In de zomer stonden toeristen er rijen dik voor de deur. Het is eigenlijk best jammer dat Ouwerkerk haar laatste dorps winkeltje kwijt is. Maar, bewoners zijn blij dat er iets met het pand gebeurt." Hij was al een tijdje op zoek naar iets nieuws. Per toeval liep Dieuwe hier tegen aan. „Mijn neef had al langer een oogje op de bakkerij en bijbehorende winkel. Zo'n anderhalf jaar geleden stopte bakker Boot ermee en kwam de ruimte vrij. Hij wilde er een woonhuis van maken, maar het pand was veel te groot voor hem alleen. Hij was hartstikke blij dat ik ook op zoek was en interesse had. Ik kocht de bakkerij voor €35.000,00. Maar toen begon het pas, hoor." Toen Dieuwe en zijn vader Richard in sep tember 2014 startten met het leegruimen van het pand, krabden ze af en toe even achter hun oren. „Het was echt onbewoon baar. Op de eerste dag vonden we oud deeg, keiharde croissantjes en een pannetje melk. Of wat daar nog van over was in ie der geval. We zijn weken - maanden zelfs - bezig geweest om alles eruit te halen, te hakken en te zagen. De ovens, koelcellen en andere apparatuur stonden nog precies op dezelfde plek als vroeger. Het was een gigantische klus." De roestvrijstalen werk bank is de enige overgebleven meubel uit de bakkerij. „Die houden we voor de keu ken. Er zitten diepe lades in. Hartstikke handig. De werkbank heeft een industriële uitstraling, dat willen we doortrekken in de rest van het huis. De vloer wordt van be ton en de muren krijgen een strakke stuc- laag. Grote metalen fabriekslampen moe ten het geheel verder afmaken. In de schuur liggen nog wat dingen uit de bakke rij. Misschien kunnen we daar ook nog iets leuks mee doen in de toekomst. Zodat er toch nog wat oude details terugkomen." Eigenlijk is alles nieuw aan het pand dat van origine stamt uit 1914. De aannemer bouwde een heel nieuwe bovenverdieping op de plek waar je eerst nauwelijks rechtop kon staan. Er is nu plek voor twee grote slaapkamers en een badkamer. De beneden verdieping van zo'n zeventig vierkante me ter blijft één grote ruimte; een loft. Aan de straatkant komt de keuken, vlakbij de sta len werkbank plaatsen ze binnenkort een kookeiland. Tijdens het koken kijk je uit op de dorpsring met de kerk, een speelveldje en de muziektent. Aan de andere kant komt de woonkamer. Via openslaande deu ren aan de achterkant loop je zo de tuin in. „Als het huis af is willen we een houten ve randa bouwen, met een glazen dak zodat de zon er lekker doorheen schijnt, zo'n Amerikaanse. Maar dat is toekomstmu ziek." Hij kijkt lachend rond. „Er moet nog veel gebeuren voordat het zover is. Het hou ten skelet staat. Nu is het tijd om de wan den te isoleren. Vandaag plaatsen ze ook de kozijnen. Vervolgens leggen we samen met de aannemer de elektriciteit en riolering aan. En er komt vloerverwarming op de be nedenverdieping." Dieuwe en kijkt ernaar uit om richting Ou werkerk te verhuizen. „Toen ik een jaar of vijf was verhuisden we hier naartoe vanuit Purmerend. Ik heb altijd van dit dorp ge houden. Het is klein, iedereen kent elkaar, erg gezellig. Ik ga ook weer voetballen bij het team van Ouwerkerk. Die zijn blij met nieuwe leden. Daarnaast ben ik blij dat ik binnekort weer dichter bij mijn jongere broertje en zusje woon. Ik vind het fijn om hen te zien opgroeien. Dat is toch lastiger als je in Middelburg woont. Ook Esmee ziet het helemaal zitten. Ze komt zelf uit Vlissingen, maar houdt heel erg van de na tuur. Met het Krekengebied in de buurt zit dat wel goed. Twee huizen verderop wo nen mijn ouders. Aan de andere kant bouwt mijn neef zijn nieuwe optrekje. The lords of the Ring noemen we onszelf wei eens", grapt hij. Dit vrijstaand woon huis, met carport/ gara ge en een zonnige tuin rondom, staat in de ge liefde wijk Vredehof vlak bij het centrum en de boulevard. De wo ning is goed onderhou den en in 2001 grondig gemoderniseerd en uit gebouwd. Wonen en werken kan hier samen. Bakkerij Boot wordt door Sharon van Oost De kozijnen op de eerste verdieping worden geplaatst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 52