WONEN 3 VRAAG ANTWOORD Witte korstmos Wilde wingerd VRIJDAG 17 APRIL 2015 In deze wekelijkse rubriek, onder redactie van Jan van Mullem en Bauke Boersma, geven experts op het gebied van klussen, tuinieren, interieur en huishouden advies aan lezers. Het deskundigenpanel van deze week: Romke van de Kaa is voormalig kweker, auteur van tal van tuinboeken en 'groencolumnist' voor dagbladen en vakbladen. Bij G. van der Werf kwamen de laat ste twee jaar ontsierende witte vlek ken op de terrastegels. „Het lijkt erop dat het witte korstmos is. Er zit ook andere korstmos, maar dat is niet zo storend als de witte variant. Als dit inderdaad witte korstmos is, is mijn vraag: hoe ontstaat dit? Het terras ligt niet in de schaduw en er staan witte en blauwe druiven in de nabij heid. Hoe kan ik dit verwijderen? Het terras ziet er zo echt niet uit." „Korstmossen hechten zich makkelijk op ruwe betontegels", vertelt Romke van de Kaa. „Wie geen korstmos wil, moet gladde tegels kiezen. Je kunt korstmossen verwijderen met een I- Witte korstmos op terrastegels. staalborstel. Bouwmarkten en tuin centra hebben staalborstels met een bezemsteel, speciaal hiervoor. Beplan ting heeft geen invloed op de vesti ging van korstmos op een terras." J. Snijders-Verheul uit Ruurlo valt maar direct met de deur in huis: „Kunt u mij een leuk alternatief advi seren voor een tuin waar nauwelijks gras wil groeien, maar wel mos? We tobben al vijftig jaar en volgens de grondmonsters zou het met kalk goed kunnen komen. Mooi niet dus. Er groeien nu ook kleine plantjes tus sen sprieten en mos, dus dacht ik dat er misschien een laagblijvend plantje is dat de functie van gras kan overne men. Er wordt niet in dat stuk tuin ge lopen, het is zuiver een siertuin. Met weinig sier, dat dan weer wel..." „Ruurlo, dat zal wel zand zijn", kent Romke van de Kaa zijn pappenhei mers. „Ook de lage zuurgraad wijst daar op. Kalk zou helpen en er zijn ook speciale grasmengsels voor scha duw in de handel. Die zou je kunnen zaaien. Als alternatief voor gras is het mogelijk klimop te planten. Eenmaal per jaar de grasmaaier eroverheen, is alles wat nodig is. Wilde wingerd kan ook, maar die is 's winters kaal. Zelf een vraag? Stuur een e-mail (indien mogelijk met een foto) naar wonen@depersdienst.nl Een gemêleerd gezelschap van 57 tot 84 bewoont 't Hof Popkensburg. foto's Ruben Oreel Als Miep Geuze niet achter de naaimachine zit is ze graag buiten bezig. Miep Geuze: „Je stapt naar buiten en je staat in de natuur. Het is heerlijk rustig wonen hier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 51