WD boos: MH17 hoort niet in museum Nieuwe flexwet blijft een zorgenkindje 4 IN HET NIEUWS STADIONBRAND BRADFORD CITY Stadionbrand kostte 56 fans van Bradford het leven en leverde voorzitter veel geld op. „Wrakstukken moeten naar de Onderzoeksraad voor Veiligheid, en zeker niet worden tentoonge steld", zegt WD-Kamerlid Han ten Broeke. Koenders moet de Russische autoriteiten op het mat je roepen, vindt de WD'er. Ten toonstellen van wrakstukken ge tuigt volgens Ten Broeke niet van respect richting de nabestaanden. Gisteren onthulde deze krant dat de Russische stad Ejsk fragmen ten van het neergeschoten toestel MH17 gaat exposeren in het lokale oorlogsmuseum. De wrakstukken zouden geschonken zijn door de bewoners van het dorp Rassypne, waar de cockpit van MH17 juli vo rig jaar neerkwam. Met de schen king van wrakstukken zou het dorp zijn dankbaarheid willen ui ten voor de humanitaire hulp die het kreeg vanuit Ejsk. Of Koenders zijn Russische colle ga op het matje gaat roepen, is on duidelijk. De woordvoerders van de minister reageerden gisteren niet op vragen hierover. De Nederlandse repatriëringsmis sie is gisteren na maanden hervat op de rampplek in Oost-Oekraï- ne. Daarbij zijn stoffelijke resten gevonden, meldde missieleider Pieter-Jaap Aalbersberg. „Ook zijn persoonlijke bezittingen aan de missieleden overhandigd door de lokale bevolking. In dit geval ging het om sieraden." Nieuwsuur meldde gisteren dat op Russische radarbeelden van vlucht MH17 geen gevechtsvlieg tuig te zien zou zijn. Vlak na de ramp met vlucht MH17 suggereer de Rusland op grond van radar beelden dat een Oekraïense straal jager het toestel had neergehaald. Zelfs minister Lodewijk Asscher (Sociale Zaken, PvdA), de archi tect van de Wet Werk en Zeker heid (WWZ), is er niet 100 pro cent gerust op dat zijn 'ongeloof lijk belangrijke' wet doet wat er van verwacht wordt, liet hij giste ren doorschemeren. „Het gaat niet allemaal vanzelf en het is niet allemaal gemakkelijk", erken de hij tijdens een Kamerdebat. Om tijdelijke arbeidskrachten echt meer bestaanszekerheid te geven, is eerst een 'cultuurom slag' nodig, benadrukte Asscher. Aanleiding voor het debat was een bericht dat ING bezig is flex- krachten op grote schaal de deur te wijzen, kort voor invoering van de wet per 1 juli. Asscher veroor deelde deze 'schandelijke' praktij ken vorige week publiekelijk. ING kwam de tijdelijke krachten daar op tegemoet met een extra ont slagvergoeding. Volgens de Wwz moeten werkge vers uitzendkrachten en andere flexibele werkers straks na twee jaarcontracten een vaste baan ge ven. Nu geldt nog dat dat na drie jaar moet. Mensen die na twee jaar moeten vertrekken, ontvan gen een 'transitievergoeding', be doeld voor scholing en het vin den van een nieuwe baan. Er zijn veel signalen dat de wet op deze punten averechts gaat werken, meende de Kamer. Vol gens onder meer SP en CDA be staat het risico dat de nieuwe re gels de 'draaideur van de arbeids markt' juist sneller laat draaien. Flexwerkers komen niet na drie jaar, zoals nu, maar al na twee jaar of nog eerder op straat te staan. Asscher erkende dat sommige werkgevers 'calculerend gedrag' vertonen. „Maar het is voorbarig te zeggen dat de wet niet deugt. Die conclusie komt echt te vroeg." Hij wees erop dat werkge vers- en werknemersorganisaties afspraken over een fatsoenlijke ar beidsmarkt gisteren nogmaals hebben bevestigd. Asscher beloofde de komende drie jaar stevig de vinger aan de pols te houden, maar is niet be- reid de wet al aan te passen in een spoedprocedure, zoals de SP wil. De Kamer kapittelde Asscher er over dat hij deze week niet ook hard had uitgehaald naar ministe ries die zelf de rechten van uit zendkrachten al jaren proberen te omzeilen. „Gelijke monniken, ge lijke kappen", aldus D66'er Ste ven van Weyenberg. „Als mensen mij daar te slap von den reageren, neem ik voetstoots aan dat zij daar gelijk in hebben", reageerde Asscher. „Ook bij de overheid is een cultuuromslag no dig." Hij wees er wel op dat de overheid als werkgever al enkele jaren bezig is de positie van flex werkers te verbeteren. DEN HAAG - De WD wil ophelde ring van minister Bert Koenders (Buitenlandse Zaken, PvdA) over het bericht in deze krant dat een Russisch museum wrakstukken van MH17 gaat tentoonstellen. De WD vindt dat minister Koenders de Russische autoriteiten op het matje moet roepen. De tribune van Bradford City staat in lichterlaaie, 56 mensen komen om bij de ramp. foto Beeld uit video door Sandra Donker DEN HAAG - Doet de nieuwe wet die flexwerkers meer zekerheden moet geven wel wat hij moet doen? Of worden tijdelijke arbeids krachten er na 1 juli juist nog snel ler uitgegooid? De Tweede Kamer blijft zorgen houden. Tweede Kamer ziet veel signalen dat de Wet Werk en Zekerheid averechts gaat werken. De inhalige voorzitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2015 | | pagina 4